Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják az emberek a...

Miért tartják az emberek a kapcsolatot a bántalmazó/mérgező szüleikkel, mintha kötelező lenne?

Figyelt kérdés

A való életben és itt online is látom ezt a jelenséget.


Most volt pl. ez a kérdés, kinek melyik volt a legdurvább verése a szülei részéről, volt, aki leírta, hogy a szülei egymással is verekedtek, meg őket is verték rendszeresen, és akkor az apja azzal viccelődik az ő gyerekei szülinapján, hogy "verhető" korba értek - de hogy a tökömbe jut egy ilyen ember egyáltalán az unokái közelébe? Hogy képes egy szülő tűrni, hogy így poénkodnak a gyerekén, hogy végre verhető, mikor ez nem is poén a mesélő szájából?


Én nem értem. Nekem is rossz szüleim voltak, agyon mondjuk nem vertek, de egész gyerekkoromban terrorozáltak lelkileg, üvöltöttek, rajtam vezették le a napi stresszt, tiszta gyomoridegben nőttem fel - és nem is tartom velük a kapcsolatot fepnőttként. Nyilván megvolt ennek a leválásnak a folyamata, nem egyik napról a másikra ment, de megtörtént, nem engedem, hogy ilyen emberek mérgezzék még felnőttként is az életemet, csak mert a szüleim.


A gyerekeim életében még pláne nem vehetnek részt, hogy őket is mérgezzék, el nem tűrném, hogy így beszéljenek róluk.


Mások mi a francért nem képesek leszakadni felnőttként a bántalmazó szüleikről?



2022. nov. 9. 18:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A legtöbben nem tartják.
2022. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

Mert rettenetesen nehéz elszakadni, amikor gyerekként szó szerint az életed múlik rajtuk, függsz tőlük, és a mérgező szülőt nem úgy kell elképzelni, hogy az év összes napján üvölt, zsarol, passzív-agresszív, esetleg megver.


A francokat, ezek sűrű alkalmak, viszont mellette a legtöbb egyébként! kedveskedik, aranyos. Ideig-óráig elhiszed, hogy szeret és fontos vagy neki.

Te szeretetre vágysz, mert tőle nem kapod meg, de amikor kegyeskedik! megadni, már abba a hitben ringatod magad, hogy megváltozott és tényleg szeret.


Aztán rossz napja van és megver, vagy elküld az an...yádba.

Majd ismét hízelkedik.


És ez undorító érzelmi bizonytaéanság, de mindig megadja a reményt a változásra, a jobbra - tipikusan, mint amikor a férfi veri a nőjét, de "egyébként olyan kedves. Rózsát hoz, moziba visz, figyelmes az ágyban"... aztán megerőszakol, de már bocsánatot is kér...


Nagyon nagyon nehéz, és hosszú idő, amíg az ember elfogadja hogy a szülője beteg ember - nekem 1,5 év pszichológus kellett hozzá, miután! már végre elköltözhettem.

2022. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tartom. Minek tennék ilyet? Azt én sem értem, aki beengedi a szart a felnőtt életébe is.
2022. nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es mondja. Pl mert nem akarok az utcára kerülni. Jelenleg albérletben lakom, de ha megszünik a munkám, és pláne a mostani árak mellet fizetésképtelen lennék, nem tudnék hová menni. Ezt tudja és kihasználja (párom, gyermekem nincs akik támogatnának elmart mindenkit).

38/n

2023. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
Mért szűnne meg a munkád? Ha meg megszűnik, akkor találsz másikat.
2023. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég specifikus területen dolgozom (K+F) nem olyan, hogy egy-két hónapon belül elmegyek máshová ugyanazt csinálni hasonló fizetésért.
2023. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
De mért szűnne meg? Egész életedet attól való félelmedben akarod leélni, hogy a fejedre esik egy tégla? Önsorsrontó vagy!
2023. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mert visszatartják a kutatási pénzeket például azért...
2023. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!