Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülõk, jogos az aggódásom,...

Szülõk, jogos az aggódásom, ha egy idõsebb férfi (7-10) próbálkozik a 18 éves lányomnál?

Figyelt kérdés

Az elsõ kérdésem, hogy egy 25-28 éves férfi mit akar egy lánytól, aki le se érettségizett, de ezt le tudtam nyelni, mert vannak nagy szerelmek nagyobb korkülönbséggel is.

Sosem avatkoznék be vagy tiltanám. Kívülrõl egy kedves arcú, udvarias, diplomás fiatalembert látok, de ugye anyósnak-apósnak mindig a legjobb arcunkat mutatjuk.

A lányom az elmúlt egy évben fokozatosan elhalványult. Azt látom, hogy elfordult a barátait, mert szerinte éretlenek és nem tudják mit akarnak. Ha egy barátról van szó, megèrteném, de mindenkirõl levált.

Utólag azt is megtudtam, hogy többször lógott az atlétikaórákról (a tanárnõ rámírt, hogy miért nem jár el órára). Ném teszik ki, de nem versenyezhet.

A jegyei minimálisan romlottak, inkább az nem tetszik, hogy minden éjjel vagy korán tanul és minden hétvégén a barátjánál van ès nem jár sehova.

Van egy C1es nyelvvizsgája, meg egy elõrehozott emelt érettségije, gond nélkül felvennék a kiválasztatott egyetemre, akkor is, hogyha ha csak történelembõl és matematikából tanulna és mindenbõl csak bukdácsolna, mégis felvetette, hogy inkább FOSZK-ra menne, mert a barátja 30 körül már gyereket akar.

Nem tudom, mit csináljak, hogy a lányom bolond vagy a barátja tömi a fejét hülyeségekkel


2022. nov. 19. 13:37
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
74%
Semmit. 18 éves. Joga van dönteni a saját életéről. Lehet a fickomcsak szórakozik vele, lehet élete szerelme és 60 év boldog házasság áll előttük.
2022. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
De eldobja az egyetemet, azért, hogy 22 évesen szüljön?
2022. nov. 19. 13:51
 3/52 anonim ***** válasza:
89%

"inkább FOSZK-ra menne, mert a barátja 30 körül már gyereket akar"

Ez már baj. Ha gyereket akarnak, akkor is menjen csak szépen egyetemre, a gyereknek is az lesz jobb (ha egyáltalán tényleg eljutnak odáig).

2022. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
70%
Akkor is a magánügye. Ha kikéri a véleményedet, elmomdod, ha nem kéri, csendben maradsz. Joga van eldontenie, mit akar.
2022. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
86%
Segitsd, támogasd. Csak saját hibájából fog tanulni, mert nincs semmi élettapasztalata. Húgom ugyanilyen volt. Nem tanult tovább, mert a fickónak nem volt diplomája. Senki nem tudott rá hatni. Aztán hánykolódott egyik kapcsolatból a másikba. 40 évesen egy fittnesz klubban edzősködik. Covid alatt alig volt bevétele. Ma már tudja hogy elszúrta az életét. De bármit mondtunk, nem ért semmit. Gyorsan a pasihoz költözött és ment a maga feje után.
2022. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Egyetemen tanítok, tanítottam OKJ-n is, a legtöbb 18-22 évesnek fogalma sincs, hogy mit akar. Nem hittem volna el, hogyha nem látom
2022. nov. 19. 14:02
 7/52 anonim ***** válasza:
62%
Akkor is az ő dolga. Ne szólj bele, ha nem kérdez.
2022. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
11%
Na már megint az unatkozó író válaszvadász álkérdése.
2022. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
61%

"Ha kikéri a véleményedet, elmomdod, ha nem kéri, csendben maradsz. Joga van eldontenie, mit akar."

A kérdezőnek meg joga van elmondania a véleményét akkor is, ha nem kérdezik. Hogy ezzel tud-e jobban hatni a lányára vagy azzal, ha csak akkor beszél, ha a lánya megkérdezi, hogy mi a véleménye, azt majd eldönti ő, hiszen ő ismeri jobban a lányát.

Én hasonló esetben akkor is elmondtam a véleményemet, amikor nem kérdezte az illető, mert úgy nyugodott meg a lelkiismeretem, ha mindent megtettem azért, hogy tisztábban láthasson, és ehhez az is hozzátartozott, hogy elmondtam, mit gondolok az egészről. Hogy mennyire hallgatott rám, az egy másik kérdés, de mindenesetre nem csak a lányát érinti az egész ügy, hanem igenis a kérdezőt is, mert neki fontos, hogy mi lesz a lányának a sorsa, úgyhogy saját magára is jól teszi, ha úgy tekint, mint egy ugyanolyan fontos szereplőre az egészben, nem pedig elnyomja az érzéseit, hogy akár bele is betegedjen. Ha a lánya valóban annyira felnőtt, hogy már gyerekvállaláson gondolkodik, akkor képes lesz rá, hogy elviselje, ha kiderül, valaki bizonyos dolgokat máshogyan lát, mint ő.

2022. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
72%

A lány 18 éves, a srác 25 körül, vagyis nem tartanám nagy korkülönbségnek ezt. A lány változott levált a barátokról, ami nem feltétlen annyira rossz mint sejtetni engeded, hiszen a lány szerint éretlenek voltak. Talán ez tetszik a lányodnak, hogy végre valaki, aki felnőtt fejjel képes gondolkodni, vannak távlati tervei esetleg, és mellette ő is érett felnőttként hat.

Az aggódásod a szülői mivoltodból ered, bízz a lányban, hiszen te nevelted, neked kell tudnod mennyire felelősségteljes fiatal felnőtt nő lett belőle. A fickó nem veszélyes, nem hiszem hogy gyereket akarna bármiféle egzisztenciális körülmény biztosítása nélkül. Szóval, hagyd , hadd élje meg a szerelmet, hozzon neki akár csalódást is. Neki kell ebből tanulnia, hiszen ő van ebben a helyzetben.

2022. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!