Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan reagálnátok,...

Szülőként hogyan reagálnátok, ha a gyereketek 18 éves kora után megváltoztatná a keresztnevét?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 15:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálnám, hisz nyilván szeretettel választottam neki, de hát az ő dolga, belenyugodnék. Hogy tudnám-e úgy szólítani, nos, ez jó kérdés...
2022. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Remélem nem azért tenné, mert valami hülye nevet adtam neki, hanem csak mert nem tetszik neki. Amíg el nem költözik nem sokra megy vele, úgyse fogja senki úgy szólítani aki ismeri.
2022. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Metionin ***** válasza:
93%
Semmit, az ő dolga lenne. Én is változtattam, mert nem akartam anyám nevével élni. Igyekeznék az új néven szólítani és kész.
2022. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ha azért változtatná mondjuk meg, mert külföldre költözik.


Pl a Tamást Thomasra.

2022. aug. 2. 15:32
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

"Ha azért változtatná mondjuk meg, mert külföldre költözik.

Pl a Tamást Thomasra."


Mondjuk ez nem lehetséges, de mindegy. Bemutatkozhat bármilyen néven, de a neve hivatalosan továbbra is az marad, ami az írásaiban szerepel. Magyar állampolgárként Magyarországon vagy az adott ország konzulatusan tudna nevvaltozttast kervenyezni, de miután a külföldi irasmodu neveket nem engedélyezik, maradna Tamás.

2022. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
4. Ezzel gyakorlatilag csak az adott név kiejtését/írásmódját változtatod meg. Tehát gyakorlatilag ezután is ugyanúgy fognak hívni.
2022. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Metionin ***** válasza:
89%
5. Olyat nem tud, maximum Tomaszra lehet változtatni, amíg magyar állampolgár.
2022. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

7!


Ugyanezt írtam....

2022. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

En jo nehany eve kulfoldon elek, de senkit nem ismerek, aki ezert nevet valtoztatott volna...


Pedig van peldaul Balazs es Zsolt is, aminek kiejtesevel rendszeresen meggyulik a helyiek baja.

2022. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
Egyrészt ilyet mint már írták is, nem lehet. Másrészt hülyeségnek gondolnám. Attól, hogy innentől nem Kovács Tamásnak, hanem Thomas Smith-nek hívnák, ugyanúgy bevándorló maradna, minimum az akcentusán hallani, egy vérbeli brit egy mondat után észreveszi. Szóval kicsit szánalmasan görcsös próbálkozásnak tartanám. Szerintem akkor sem szabad szégyellni az embernek a származását, ha külföldön próbál szerencsét. Hiába próbálja így megtagadni magát, attól még magyar marad, ha tetszik, ha nem.
2022. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!