Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gúnyolódik a mentális problémá...

Gúnyolódik a mentális problémáimon, majd ha ezt nem túl kedves szavakkal szóvá teszem még neki áll feljebb. Mikor tanul már végre egy kis önreflexiót az anyám?

Figyelt kérdés

Vannak gondjaim, nem mennék belé nagyon a részletekbe, de amúgy járok vele szakemberhez. Anyám tud erről, de nem hajlandó tudomásul venni a problémát, szerinte nincs semmi bajom, csak azért járok pszichológushoz, mert ő ezzel nem ért egyet, meg csak szégyent akarok rá hozni.(Mert nyilván ez így működik, hogy neki szégyen az, amit 160 kilométerrel arrébb csinálok, ahol őt senki nem ismeri)

Nekem a kezelés kezdete előtt nyáron volt egy nagyon csúnya pánikrohamom. A hétvégén most hazalátogattam, és anyám beszélgetés közben, ma elkezdett ezen az ominózus nyári eseten szerinte viccelődni, szerintem még inkább gúnyolódni. Én először tök kulturáltan megkértem, hogy fejezze be, de ez nem történt meg. Próbáltam jól kezelni a helyzetet, szóval az övéhez hasonló szerinte vicces stílusban azt mondtam neki, hogy "Elmehetsz a 3,14csába a gúnyolódásoddal együtt", mivel nem állt le, valami ehhez hasonlót mondtam megint. Erre megsértődött, hogy tudjam már, hogy kivel beszélek, én meg mondtam neki, hogy nem mondtam volna ezt, ha nem gúnyolódik. Neki meg volt pofája azzal jönni először, hogy ő ezt megteheti, mert támogat anyagilag (amit azért ajánlott fel, hogy mivel suli mellett hétvége dolgozom, legalább havi egyszer haza tudjak látogatni, mert "hiányzok neki", én meg elfogadtam mert távolról úgy tűnt, hogy normalizálódhat ez az amióta az eszemet tudom, szr kapcsolat) , én megmondtam neki, hogy jó, nincsen rá szükségem, erre azzal jött, hogy ő akkor is viselkedhet így velem, mert ő az idősebb és nekem tisztelni kell őt. Ja meg hozzámvágta, hogy túl érzékeny vagyok, azok után, hogy pénteken még azon hisztizett, hogy meséltem valami sztorit valakinek úgy, hogy ő is ott volt, és rá nem úgy hivatkoztam végig, hogy "anya", hanem egyszer úgy, hogy "ő" és ezt sértőnek találta. De persze, én vagyok a túl érzékeny, hogy nem tetszi, hogy 20 percig gúnyolódik a pánikrohamomon, meg gúnyosan imitálja, hogy hogy nézett ki.

A veszekedés egyébként azelőtt történt, hogy elmentem. Én adtam egy ultimátumot, hogy vagy bocsánatot kér a következő alkalommal, és ilyesmit nem csinál többet, vagy amikor hazajövök, vagy legközelebb fogom magam összeszedem a maradék cuccom és akkor többet ne számítson a sűrű látogatásra.


Szerintetek fog ő valaha változni? Vagy helyesen cselekedtem egyáltalán? Jól gondolom, hogy nem reagáltam túl a helyzetet?

Bármilyen tippet szívesen fogadok, ami nem arról szól, hogy költözzek el, mert ez már megvolt, illetve ne fogadjak el anyagi támogatást, mert ez is meg volt(na meg az anyagiakon felül a korából adódóan is feljogosítva érzi magát a gúnyolódásra, szóval innen nézve meg oly mindegy)


2022. nov. 20. 17:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
9%

#9: Honnan tudod, hogy a kérdezőnek valóban pánikrohama volt? Onnan, hogy azt mondta? Elég sokszor kiderült már itt, hogy a pánikroham valójában mezei hiszti volt, mert valami nem úgy történt, ahogy a delikvens elképzelte.

Én olvasok, írok és GONDOLKODOM is. Veled ellentétben...

2022. nov. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10%

#10: Vagy azért nem írja ki, mert még kiderülhetne, hogy az anyjának van némi igaza (NEM a gúnyolódásban, azt bunkóságnak tartom - HA valóban az volt, de ezt ugye nem tudhatjuk, mert közülünk senki nem volt ott és nem hallotta).

Nem érdekelnek orvosi papírok (amit pszichológus nem is ad, merthogy ő nem orvos), nem vagyok semmilyen szakértő, de láttam, hallottam, olvastam a VALÓ életben és itt is elég sok hisztit, amik csak a szülő szidására irányulnak és jócskán eltúlozzák a valós állapotokat.

EZÉRT nem lehet konkrét tények ismerete nélkül releváns tanácsot adni. De ezt a kérdezőhöz hasonló okostojások úgysem fogják megérteni, habzó szájjal szülőt szidni ismeretlenül, látatlanban sokkal kényelmesebb mint elgondolkodni a dolgokon. Kell hozzá nem kevés frusztráció...

2022. nov. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

#11 Honnan tudod ennyi erővel, hogy nem az volt? Pont ugyanannyit tudsz, mint az ellenvélemény. Megfotelszakértetted, vagy mi?

Mellesleg egy "mezei hisztit" sem hiszem hogy normális 4-6 hónap távlatból bántó szándékkal parodizálgatni, de hát erre nem reagált a nagy fotelszakértő

2022. nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
#13: Nyilván nem tudom. EZÉRT kérdeztem, okoska. Semmit nem szakértek - veletek ellentétben -, pont azért, mert nem ismerem a TÉNYEKET.
2022. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
#12 Mégis miben lehetne az anyjának igaza? A gúnyolódás a konfliktus forrása, meg az, hogy anyuka bőszen magyarázza, hogy miért van rendben az, ha egy utolsó sggfejként viselkedik. Ezek közül szerinted mi oké? A gúnyolódás, vagy a magyarázat?
2022. nov. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

#15: Nem tudhatjuk, mert nem tudjuk, mi a konkrét helyzet. Honnan tudod, hogy tényleg gúnyolódott az anya vagy csak a kérdező túloz? Miért evidencia, hogy csak az anya lehet "utolsó seggfej" a sztoriban, mikor nem tudjuk, hogy mi történt?

Ezért nem szidható élből sem az anya, sem a kérdező. És igazat sem lehet adni egyiknek sem egyértelműen, kvázi kinyilatkoztatva, hogy az anya biztos hülye. Ezt csak az tudhatja biztosan, aki ott volt és látta-hallotta. Ez pedig a kérdező, aki viszont nyilvánvalóan elfogult. Ezért érdemes lenne valami módon elmesélnie az előzményeket kicsit pontosabban.

2022. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

#16 Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de ha valakinek megmondják, hogy rosszul esik xy téma/poén, álljon már le róla, de nem teszi, majd azután hogy ő is kapott cserébe valami sértő megjegyzést azzal jön, hogy az ő viselkedése rendben van, mert anyagiak, meg mert ő az idősebb, arról nehéz elképzelni, hogy bármiben is igaza lenne.

De tényleg, miért nincs is válasz a részedről, hogy miben lehet igaza? A több hónapos dolog(akár pánikroham, akár nem) felhánytorgatásában(akár gúnyos, akár nem)? Abba, hogy csak folytatja annak ellenére, hogy először szóvá tette a kérdező, hogy ez neki rosszul esik,hagyja abba? Vagy abban, hogy milyen érvekkel támasztja alá azt, hogy miért van rendben ha ő bántja a kérdezőt?

2022. nov. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy szakértelem nélkül mit segít bárkinek is, ha azt a nyári incidenst leírom részletesen, amikor nem ez a lényeg. Egyértelműen azért nem mentem ebbe bele, mert akkor megkapom, hogy túl hosszú, nem olvasom el jellegű válaszokat, vagy foteldiagnózisokat. De már olyat is láttam itt, hogy egy kérdező arról számolt be, hogy annyira stresszel a telefonálástól, hogy hány tőle, és ő is kapott olyanokat, hogy csak hisztizik, stb. Az oldalon uralkodó hozzáállás ismeretében azt hiszem érthető, hogy miért is nem meséltem a csúnya pánikrohamról, ami nem a kérdés tárgya.

De jó, leírhatom, de mint mondtam nem ez a kérdés, szerintem teljesen irreleváns, csak nyilván ez is az én szemszögem, ugyanúgy szubjektív, írásban nem is olyan, mint élőben, a hangsúlyokat például lehetetlen átadni.

Igazából a kiváltó ok nem előzmény nélkül és konkrétan az volt, amitől előjött, az már csak a stressz csúcsa volt, ilyen utolsó csepp a pohárban, de egyébként semmiség egy olyan embernek, aki nem küzd ilyen jellegű gondokkal. Az volt az előzmény, hogy én a kezelés előtt nagyon durván hajlamos voltam szorongani új helyzetektől, új emberektől, emberek véleményétől, egyedül megoldhatatlannak tűnő szituációtól. Én akkor augusztus közepén új környezetbe, új emberek közé kerülés előtt álltam, nyilván szanaszét stresszeltem magam rajta előtte, hetekig tartott, hogy naponta rámjön a spontán nehéz légzés és indokolatlan fenyegetettségérzés, akár full egyedül, vagy ismerős helyen, de ez még úgy kontrollálható volt számomra azon a szinten, hogy nem látványos, vagy legalább a teljes kiborulást tudom tartogatni addig, hogy más ne lássa. Volt egy közös internetes csoport azokkal az új emberekkel, valaki pedig beírt egy üzenetet, hogy ne felejtsünk el vinni egy bizonyos fontos papírt. Ezt nekünk kellett kinyomtatni, mindenki csak a sajátját személyre szabottan tudja elérni egy bizonyos felületen. Amikor én ezt az üzenetet megkaptam én otthon voltam. Kerestem azt a dokumentumot a gépemen, de nem volt sehol, hót stressz voltam miatta már 10 percen belül, ilyen remegős, kis fulladásos szépségről van szó, közben hányingerrel, anyám meg látta, hogy valami nem oké, elkezdte nekem mondogatni, hogy kérdezzek rá a csoportba, én meg megmondtam, hogy nem, mert milyen már, hogy 10 perc sem telt el, mi van ha tök rossz helyen keresek, majd írok, ha biztosan nincs meg, de megoldom, hagyjon békén. erre ő elkezdett azzal izélni, hogy ha a csoportba nem is írok, akkor kérdezzem meg nagynénémet, vagy unokatesómat(akiknek amúgy se közük, se ráhatásuk, se hozzáférésük nincs a dologhoz). Konkrétan nem hagyott nyugodtan keresni, ott bszogatott ilyen parancsolgatós stílusban, holott megkértem, hogy ne, én alapból stresszes voltam, ő még rá is tett egy lapáttal, szóval az egészből ilyen nagyon durva egy órás sírógörcs lett, ő meg még akkor sem volt képes békén hagyni, szóval kb kétszer-háromszor kiabálva válaszoltam neki. Majd kb egy óra után volt az, hogy más se találta a dokumentumot és írt is a csoportba, így kiderült, hogy rosszul lett közzétéve az infó, csak a társaság felére vonatkozik az, hogy vinni kell egy bizonyos papírt, és mint kiderült rám sem vonatkozott az infó.

A vasárnapi vita meg onnan indult, hogy én meséltem neki, hogy majd megyek valahová, ahová nem jártam, kicsit viccelődtem azon, hogy ha nem találok oda, akkor majd nézem a Google térképet. Anyám meg közölte velem félig "viccnek" szánva, hogy ahelyett, hogy segítséget kérnék másoktól, majd megint tombolni fogok, mint nyáron, amikor nem találtam azt a dokumentumot. Én meg erre mondtam, hogy erről inkább ne beszéljünk. Mire ahelyett, hogy abbahagyta volna elkezdte imitálni a fent leírt esetet, abban a stílusban, mint amikor egy ovis kisgyerek sír és a szülő azzal akarja kizökkenteni a gyereket, hogy eltúlozva, pofákat vágva kiparodizálja, meg közben ilyen "vicces" megjegyzéseket tett, hogy mennyivel egyszerűbb lett volna, ha nem tombolok egy órát, hanem inkább írok üzenetet. Én ugyanazzal a szerinte viccesnek ítélt hangsúllyal mondtam azt, hogy "Elmehetsz a 3,14csába a gúnyolódásoddal együtt", ami végülis szerintem ha durva dolgokról poénkodunk, akkor vicc szintjén beleférhet. És hát csak nem hagyta abba erre sem. Így utólag a másik ilyesmi mondatom talán kissé ingerült is lehetett, de nagyban hasonlított az elsőre. Innen meg ismeritek a sztorit.

2022. nov. 21. 23:05
 19/22 anonim ***** válasza:
85%

11, tudhatnád, hisz értesz hozzá, mindig az keres segítséget, aki szenved. Esetünkben a kérdező szenved, az anyja kösz jól van, köcsögösködik mert megteheti. Senki, még te sem állhatsz neki megkérdőjelezni egy szenvedő ember érzéseit, remélem nem egy szintén magának bármit megengedő "anya" vagy, akit "minden ok nélkül" elfelejtenek a gyerekei, amint megtehetik. Tudod a bántalmazás menetét, ebben biztos vagyok. Az áldozat sérül mert bántják, újra sérül, mert bagatellizálják, majd még egyszer is, mert nem hisznek neki. Na neeee! Nem kell neked támogatnod a kérdezőt, de ne vond kétségbe az érzéseit!

Bocs kérdező, felrántottam magam, 16 után nem volt agyam tovább olvasni, azonnal írnom kellett.

2022. nov. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, próbáld leépíteni anyádat, amint egy módod van rá. Esetleg nem tudsz valamit, amivel pénzt kereshetsz? Akár barkács melóval, korreppel, bármivel? Vagy valami home office-t keress és ha próba idő sikeres volt, onnantól többet fel se kell venned anyádnak a telefont.
2022. dec. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!