Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim jogilag átnézhetik...

A szüleim jogilag átnézhetik a barátnőm telefonját?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h van egy pár titkom a szüleim előtt. Amiknek van nyoma a barátnőm telefonjában. Pld: tiktok videók rólam,insta képek rólam stb.


Az a kérdésem h jogilag megtehetik h átnézik a barátnőm telefonját?



2022. nov. 24. 14:53
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%
Nem tehetik.
2022. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Van erre jogszabály,törvény?
2022. nov. 24. 15:02
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztosan. Ez olyan mint ha a szomszéd telefonját elvennék, hogy átnézhessék. Vagy az utcán bárkiét. Az a barátnőd magántulajdona. Idegenek autójába sem ülhetnek be csak úgy.
2022. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
99%

"Van erre jogszabály,törvény?"

Van.


[link]


A bnőd tegyen zárat a telefonjára. Én ujjlenyomat-azonosítást használok, ha megszokod, már nagyon könnyen, automatikusan megy a feloldás.

Manapság az ember fél élete hozzáférhető a telefonjáról, semmi ok nincs rá, hogy mindenki számára hozzáférhető legyen.

2022. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
1%

Jogilag a gyám (nyilván alapesetben a szülő) felelős a gondozottja tetteiért.

Ezen nyomvonalon jogilag átnézheti, jogilag nem kifogásolható.

Mondom mégegyszer: JOGILAG!

Hogy nem illik, mit képzel stb. nem jogi kategória.

2022. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
5, a barátnője telefonját?
2022. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
99%

Előző vagyok.. Mit keresne a barátnőd telefonja az ő kezükben, hogy kerül oda? Ahhoz nincs joga..

Nem is értem.

2022. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
De ha elkéri tőle a telefonját a bnőmnek nem kötelező odaadnia nkik? Az én kódomat se tudják... nem hogy az ővét
2022. nov. 24. 15:14
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkérik és ő odaadja önszántából akkor ez van megnézik de ha ő azt mondja hogy nem adja oda akkor semmit sem tehetnek hiszen magántulajdon.Nincs erre vonatkozó jogszabály. Ha erőszakkal elveszik a telefonját az azonnali rendőrségi feljelentést von maga után.
2022. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha én elkérem a telefonodat, te köteles vagy odaadni? Nem vagy te ennyire értetlen, ne is csinálj úgy.
2022. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!