Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Befolyásolhatja a kapcsolataim...

Befolyásolhatja a kapcsolataimat,hogy ennyire rossz apukám volt?

Figyelt kérdés
Apukám egy alkoholista,munkanélküli volt ezt néztem 10 éves koromig,aztán elváltak anyukámmal.Ahogy telt az idő egyre kevesebbszer találkoztam apukámmal. Amikor 12 éves lettem anyukám balesetet szenvedett és meghalt. A nálam 7 évvel idősebb féltesóm(más az apukája)nevelt.Apukám csak akkor keresett,ha pénz kellett neki. Elkezdtem dolgozni ahogy lehetett,mert a tesóm nehezen tudott kettőnket eltartani. Én kevesebbszer adtam apukámnak pénzt,mert tudtam,hogy úgyis elissza és nekünk is kevés volt,ha nem adtam neki minden utolsónak elmondott,hogy kár volt megcsinálni stb.Soha nem dicsért meg vagy mondta,hogy büszke rám.A tesóm kénytelen volt neki pénzt adni,mert egy boltban dolgozott és betudott menni és akár cirkuszt is rendezett,ha nem kapott.18 éves koromban megismertem egy fiút.6 évig voltunk együtt,minden évben kb 3x szakítottunk,voltak drog problémái,rengeteget bántott ,megcsalt,megalázott aztán visszakönyörögte magát mindig,még végül januárban úgy döntöttem,hogy elég volt,jobbat érdemlek.Van egy kollégám nem ismerek nála jobb embert,függőség mentes,kedves stb.Sokáig küzdött,hogy elmenjek vele randizni,míg végül elmentem és összejöttünk,lassan együtt lennénk 3 hónapja,de az exem 3hete megtudta,hogy osszejottem valakivel és folyamatosan könyörgött,eléggé fájt ezért úgy döntöttem,hogy amég ilyen érzéseket kitud váltani belőlem ,addig nincs helyem egy új kapcsolatban.Az exem újra megígérte nekem a csillagokat is,de mondtam neki,hogy én egyelőre csak baráti viszonyt szeretnék vele ápolni. Azt mondta, hogy neki az is jó,mert megfogom látni,hogy mennyit változott,mert fél év alatt átértékelt magában mindent. Ez a hatalmas kedvesség egy hétig tartott,utána nyilván elő jött az igazi énje,de én mindig kifogásokat keresek,hogy ezt ezért mondta,ezért meg én vagyok a hibás,de közben az eszem tudja,hogy mi is történik,de mégse tudom elengedni. Jelenleg ott tartok,hogy elmegyek egy pszichológushoz,mert valószínű,hogy a normál apakép hiánya miatt csinálom ezt magammal. Kérlek a negatív kommenteket mellőzzétek! Köszönöm a válaszokat,tapasztalatokat!

2022. nov. 27. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem édesanyád halála nagyobb traumát váltott ki belőled tudatalatt, mint apád viselkedése, csak ő él, a mai napig a tudatodban van.


A határozatlanságot le kellene győznöd, az van benned, hogy megelégszel a rosszal, mert úgy érzed, hogy nem érdemelsz jobbat, ezért fel kell karolnod a gyengébb embert.


Nem, nem kell.


Hagyd ott a francba, csak rosszabb lesz.

2022. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

"amég ilyen érzéseket kitud váltani belőlem.."


De ugye tudod, hogy ez nem szerelem, hanem szánalom?

Szerintem is hagyd a fenébe. A pszichológus jó ötlet.

2022. nov. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus jó ötlet, mindenképpen menj.

Exeddel meg kéne szakitanod a kapcsolatot.


Biztos befolyásolja a kapcsolatodat.

Magamból kiindulva szrul bántak velem a szüleim ezért olyan párkapcsolatokba mentem bele ahol szintén szrul bántak velem mert az volt az ismerős.

Aztán megismertem a mostani barátnőm és két évig tartott felfognom, hogy mindig kedves és odaadó.

Annyira idegen volt számomra, hogy nem a folyamatos veszekedésből állnak a mindennapok, hogy csak néztem és nem tudtam mit kezdeni az ismeretlen helyzettel.

2022. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Minden rosszat zarj ki az eletedbol, muszaly ezeket mert ezeknelkul is eleg nehez.


Hidd el h ertekes vagy!! Soha ne bizz meg abban aki mar ennyit bantott.

Ne tedd magad tonkre ilyen serult emberek miatt. Neked meg lehet eselyed.

2022. nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Befolyásolhatja. 10 múltam amikor elhagyott az apám, a mai napig szörnyű nehezen adok kis bizalmat bárkinek, még a barátoknak is. A gyerekkori traumák nagyon befolyásolhatják a felnőttkori létet.

Pszichológushoz menni fontos lenne.

Nem érdemes egy normális embert eldobni, csak mert az exed érzéseket vált ki belőled (főleg, hogy miket művelt régen). Van egy pont, ahol már nincs pardon - a saját érdekedben - az írásod alapján ő ezt már rég átlépte.

2022. nov. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem már az is fura, hogy egy olyan alakot, mint a faterod apukámozol. A tesód is nyugodtan kihívhatja rá a rendőrséget a boltban. Egy két ilyen eset után észre venné magát, hogy fölöslegesen jár a nyakatokra. A párkapcsolatról meg az a véleményem, hogy kaptál az élettől egy normális esélyt. De az nem kell. Inkább esel százszor is pofára újra meg újra ugyanúgy, csak mert az eddigi tapasztalataid nem győztek meg. Volt 6 éve, hogy bizonyítson és volt közel 20 újrakezdés. Szóval milyen esély kéne még?? Esetleg 40 másik, mire rájössz, hogy évtizedek mentek el értelmetlenül. Egyébként igen, befolyásolhatja, hogy kit választunk, mit tűrünk el,az hogy milyen családunk volt.
2022. nov. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy alaphangon két éves munka, hajrá
2022. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Gondolj anyadra, azert valt el a rossz apadtol hogy neked jobb eleted legyen, gondolom jobb peldat akart mutatni csak nem tudott mert meghalt. Ha anyadnak sikerult eljonnie egy rossz kapcsolatbol, gyerekkel, akkor neked is sikerulni fog. Gondolj arra hogy ezt mondana most.
2022. nov. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Hű, de önsorsrontó vagy! Rohanj a pszichológushoz, mert most konkrétan a vesztedbe száguldasz ezerrel! Alakult egy normális kapcsolatod egy jó emberrel, és te felrúgod, mert képtelen vagy nemet mondani egy ígérgető gazembernek (aki hasonlít az apádhoz, a már ismert rosszhoz). Ezt ép ésszel nem lehet megmagyarázni! Ne tedd tönkre az életedet csak mert képtelen vagy ellenállni a téged kihasználó zsarnoknak! Egy életed van, nincs több! [link]
2022. nov. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Szóval ne írjunk negatív kommentet. Ha kiveszem a negatív dolgokat a kommentemből, akkor íme a véleményem:


...

2022. nov. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!