Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni,ha mérgező a...

Mit lehet tenni,ha mérgező a kapcsolatom az anyámmal? 24/L

Figyelt kérdés

Sziasztok. Többen megerősítettek már,hogy jól gondolom,hogy az édesanyám csak negatív hatással van rám. Szeretném kérdezni Ti hogyan birkóznátok meg ezzel/vagy mik a tapasztalatok/mit lehet tenni?


Amit értek ezalatt, kirepültem a családi fészekből évek óta. Szerencsére nekem sikerült abból a szegénységből kitörni amiben a szüleim otthon élnek. Hozzáteszem erről csak csak ők tehetnek. Vagyis anyám. Minden pénzt képes elkölteni cigire és magára. Édesapám egy visszahúzódó,szerény ember,szava nincs anyám házában.Szóval mióta mondhatni én jól élek,azóta megállás nélkül belém köt valami hülyeséggel. Pl örökké szóvá teszi,hogy én és a párom akár minden nap el tudunk menni bevásárolni.Amikor megemlítem,hogy egyáltalán nem jó amit csinál(lásd: nem dolgozik,minden pénz az ő cigijére megy el,ezért a két öcsémnek rengeteget kell nélkülöznie évek óta) tehát ha ezt megemlítem akkor én vagyok a legnagyobb rosszindulatú szemét a világon. Már pedig szerintem senki nem nézné ezt jó szemmel,hogy van egy 8 és 13 éves gyerek akik nélkülöznek. Értem ezalatt azt,hogy nincs számukra pl ebéd az iskolában fizetve hiszen az a válasz rá,hogy ,,drága’’. Így ők akár 8 órát is eltöltenek meleg élelem nélkül.

A ház romokban, sokszor csak késő délután van rájuk befűtve a lakás. Új ruhákat szinte soha nem kaptak. Az udvar konkrétan egy putri. Kb nincs 10 négyzetméter szabad területe a gyerekeknek,hogy játszani tudjanak. Kisebbik tesómnak rengeteg nagyon jó minőségű más családoktól kapott játékai voltak. Anyám szinte az összeset elvette tőle hogy az ő cuccainak legyen hely a gyerek szobában.

Mi évekig szinte minden hétvégén vittünk élelmet a gyerekeknek a párommal. Többször bevásároltunk nagy összegben a családnak,de már belefáradtunk.


Visszatérve az én viszonyomra anyámmal. Szerintem kb általános iskola ötödik osztálya óta levette rólam a kezét. 4 éven keresztül vajas kenyeret vittem minden áldott nap az iskolába mert ő szintén elcigizte a pénzt. Persze nem a világvége,hiszen itt vagyok ,ne értsetek félre.Sőt lehet ,hogy csak formált engem,hogy most jobban értékeljek dolgokat. Azért kellett egy ingyenesen elvégezhető gimnáziumba mennem mert másra szintén nem volt pénz(az iskola biztosította a bejárás árát,az ételt ingyen ,koleszt stb)egy szakiskolára már nem telt.

Amikor a legjobban cserben hagyott az akkor volt amikor gimnázium alatt hasi betegséggel küzdöttem ,orvosról orvosra kellett járnom és ő 5 forintot nem volt képes áldozni rám. Megkaptam a választ: csak beképzelem. Az iskola segített az orvosi költségeket fedezni valamint a félévente járó ösztöndíjamat is orvosokba fektettem. Mint kiderült az állandó hideg miatt ami otthon van gyulladásban volt a méhem és ciszták voltak a petefészkemben.

Mivel amikor véget ért a gimnázium még orvoshoz jártam ezért egyből elmentem dolgozni,hogy fedezni tudjam ennek költségeit. Akkor azt kaptam,hogy mivel nem tanulok tovább én elveszem ő tőle a 16 ezer forint családi pótlékot. :DD ömmm.. tudtommal az a gyereknek jár.

Legútobb azzal tett be,hogy egy bizonyos kozmetikumokat gyártó cégnél az én adataimmal csinált fiókot és kb 60 ezer forint tartozást csinált a nevemre. Mi ezt kifizettük a párommal két éve azonnal.Ő azóta meg sem említette,hogy szeretné kifizetni nekem a pénzt.


Ezzel a néhány történettel csak azt szerettem volna érzékeltetni,hogy mennyire önző ember és hogy a saját gyerekein képes átgázolni,csak azért ,hogy az ő kényelme meglegyen. (kávé ,cigi,munkakerülés stb)


Egyáltalán nem lehet már vele beszélgetni. Nem érdekli mi van velem/velünk. Ha esetleg sikereket érek el az életben azt meg pláne nem lehet megemlíteni. Amikor meglátogatom örökké savanyú pofát vág és ez egyből levesz az életről.


Szerintetek hogyan lehetne ezt az egészet elengedni?



2022. okt. 7. 04:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Borzasztó hogy léteznek ilyen anyák,de hogy apád se tesz semmit az is megér misét,nagyon sajnálom ami veled történt de hogy lehet hogy a gyámügy nem ment még ki és intézkedet mert ezek súlyos dolgok ahol nem lehet csak úgy elmenni
2022. okt. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Legjobb lenne ha kistesókat magadhoz tudnád venni és kapcsolatot megszakítani anyáddal.

Gondolom az eljárás nem egyszerű a gyerekek esetén.

2022. okt. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
18%
Napi kamu. A középiskola ingyenes mindenhol, sehol nem kernek erte penzt, az hogy ezt kiemelted mutatja hogy a napi kamut olvassuk.
2022. okt. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
7%
Foleg hogy hajnali 5kor irtad ki a kerdest..
2022. okt. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként ha bárki adataival rendelnek neten, azt "kötelező kifizetni"? Írtad hogy anyád az adataiddal hozott létre regisztrációt és úgy rendelt)
2022. okt. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
Pedig a szakiskola fizetős volt nekem is 20 évvel ezelőtt. A fodrász gyakorlati 3 éves oktatás 250 ezer forintba került. Ne írj butaságot. Ne kérdőjelezz meg soha senkit. Inkább kérdezz empatikusan.
2022. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
11%
Nem 20evvel ezelottrol van szó. Hanem mostanrol. A kozepiskolai tanulmanyok ingyenesek. 20evvel ezelott en is fizettem a konyvekert most meg mindenki ingyen kapja. Tok mindegy hogy gimnazium vagy szakiskola, mert a tanulas ingyenes. Egyedul a felsooktatas fizetos. A kerdezo ob 5 6eve jarhatott oda amikor is ingyenes volt. Esetleg a kollegium es az etkezes volt fizetos, de ezt is ketlem harmadik gyerekkent az is ingyenes volt.
2022. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Mostról? 24 éves a kérdező. Olyan 10 éve kezdett gimibe járni.
2022. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
10evvel ezelott is ingyenes volt a kozoktatas.
2022. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Szakiskolát ír, fogd már fel.

”egy szakiskolára már nem telt."

2022. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!