Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nagyon rossz a kapcsolatom...

Ha nagyon rossz a kapcsolatom anyámmal, hogyan kéne megoldanom hogy elköltözzek tőle? Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Már sokadszorra merül ez fel, sajnos… És gondolom nagyon sokan képesek már a különköltözésre ebben a korban, 24 éves vagyok, de egyedülálló.


280.000 a nettóm, tehát nem valami sok.

És Budapesten dolgozom…


Az a baj, hogy félretenni sosem tudtam, mert anyámnak rengeteg tartozása van, lakáshitel is és a fizetésem fele minden hónapban ezekre ment el.


Albérletben nem tudom, hogy ki lehet e ennyiből jönni… De a rezsi számlákkal, közös költséggel együtt nem hiszem.


Még az is a baj, hogy van itthon kutya és macska is és anyám nem megfelelően bánik velük, de albiba, főleg ennyiért nem tudnám Őket vinni magammal… De ha anyámmal hagynám Őket itt, talán még az életük is veszélyben lenne.


Tehát nem tudom mit kéne csinálni… Elsősorban többet keresni, de sajnos évek óta próbálok és úgy néz ki, hogy nem vagyok rá képes.


Nem feltétlenül megoldás érdekel, mivel tudom hogy erre a helyzetre nem nagyon van, csak simán érdekel hogy Ti mit tesztek/tettetek/tennétek hasonló helyzetben.



2022. okt. 25. 12:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

"Nem feltétlenül megoldás érdekel, mivel tudom hogy erre a helyzetre nem nagyon van, csak simán érdekel hogy Ti mit tesztek/tettetek/tennétek hasonló helyzetben."

. Hát, ezzel tudod az a gond, hogy én hasonló helyzetben éppen a megoldást keresem... mi mást tennék?


Amúgy most miért megy el a Te fizetésed anyád tartozásaira? Ezt nem értem.


Én mit tennék?

1. keresnék valakit, megbízható ismerőst, aki szintén lakást keres, és nem tudja megengedni magának, és együtt keresnék lakást

2. a kutyának és a mcskának új gazdát keresnék

3. átgondolnám, hogy hol szeretnék lenni a karrieremben 5, 10 év múlva, és átgondolnám, mi kell ahhoz, hogy ezt elérjem

2022. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Fognám, és elköltöznék egy bérelt szobába, kezdésnek az is tökéletes, majd ha szerzel egy pasit, tudtok együtt továbblépni. A kutyát-macskát sajnálnám, de ez van, az én életem fontosabb lenne, ez nem tartana vissza.


Anyádnak meg semmilyen elérhetőséged nem adnám meg, minek, úgyis csak fenyegetni és lelkizsarolni hívna fel, hogy fizesd a tartozásait.


Döntsd el, akarsz-e normálos életet, és ha igen, akkor lépjél.

2022. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Nettó 280-ból nyugodtan meg lehet élni egyedül egy kis albérletben is.
2022. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy le merem fogadni, sosem fogsz lépni. Olyan vagy, mint a h húgom, akit teljesen elnyom(ott) a nárcisztikus anyám, még 30 évesen is otthon él, sosem volt senkije, nem jár sehova, csak anyámnak hajbókol.
2022. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is jó ötlet, hogy valamelyik barátnőddel/ismerősöddel keressetek együtt albit. Így sokkal egyszerűbb lenne elindulni. A macskának és a kutyának mindenképpen keresnék felelősségteljes gazdát, mert anyáddal tényleg nem maradhatnak így. Megpróbálnám először körbekérdezni a rokonokat / ismerősöket, hogy nem-e tudnák befogadni, természetesen úgy, hogy állod a költségeik egy részét.
2022. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

“Fognám, és elköltöznék egy bérelt szobába, kezdésnek az is tökéletes“


“Nettó 280-ból nyugodtan meg lehet élni egyedül egy kis albérletben is.“


Hát ez sajnos nagyon nem igaz.


Budapest egyik legrosszabb környékén adnak ki 26 négyzetméteres lakást a szüleim. A bérleti díj 135000. A rezsi meg a közös költség nem tudom, hogy pontosan mennyi, de ekkora fizetésből jó ha 100000 forintja maradna a bérlőnek.

Abból kell kajálni, tisztálkodni, ruházkodni, utazni… Ez a mai árak mellett nem igazán oldható meg ennyiből.

2022. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha az állatoknak jót akarsz keress nekik gazdit

Aztán bérelj egy szobát

Havi 130 ból kijösz ha spórolsz a kajával is

Marad 150ed minden egyébre

2022. okt. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

2-3 havi kauciót kell fizetni mindenhol a bérleti díjon túl.


Az a legolcsóbb helyeken is 400-600 ezer forint. És akkor még arra a hónapra lesznek számlák, plusz valamiből enni is kell.


Gyakorlatilag 1 milliós megtakarítás alatt nincs is értelme belevágni…


Valamint utána hónapról hónapra fog élni, nulla megtakarítással. Ha valami váratlan költség adódik, veszélybe kerül a lakhatása, utcára kerülhet.

2022. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos ez a realitás. Ma Magyarországon átlagos fizetésből nem lehet megélni egyedül, ha nincs saját ingatlanod. Ezért tudja ennyi szülő a lakhatással zsarolni a saját gyerekét…


Ha barátokkal összeköltözöl, az viszont legit megoldás, de sajnos ez az egyetlen megoldás ha nincs párod.


Sajnos én pl. a macskákat, akiket 6 éve nevelek, egészen biztos hogy nem tudnám odaadni másnak.

2022. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Akkor majd jobban szétnézek az albérletek között, keresek specifikusan csak szoba-fürdőszobát…


Nincs sok barátom, de azok vagy párkapcsolatban élnek albérletben, vagy a szülőkkel szintén, de jobb viszonyban… Ők nem akarnak elköltözni.


Még a macskát talán tudnám hova adni, de a kutyát nem nagyon. Ráadásul a kutya csak 1 éve van nálunk, én először elleneztem, de anyám nagyon akarta… Viszont egyáltalán nem foglalkozik vele, ha meg mégis, a legalapvetőbb hibákat követi el a tartásával kapcsolatban. Nem való neki állat.


Gyerekként amúgy minden állatom vagy meghalt, vagy lemondtunk róluk, mert nem volt sok beleszólásom a tartásukban… Szaporított kutyákat vett anyám, (meg ilyeneket csinált), akik betegek voltak.

Teknőst is vett, de a terrárium nem volt megfelelő méretű, a szökést sem gátolta megfelelően és lámpákat sem vett hozzá…


Nagyon nagy kudarcnak élem meg, hogy végre évek óta van egy macskám akit megfelelően tudok tartani, egészséges, a legjobb tápokat kapja, stb.

És aztán mégis úgy néz ki, hogy le kell róla mondanom, mert nincs hol laknom :/

Pedig nagyon szerettem volna, hogyha élete végéig velem marad és vagy 18 évet megél.


Egyébként az árak azok nagyon mennek fel, de a fizetésem nem hogy nem nő, hanem csökkent… Mivel eddig három műszakban dolgoztam, de megszüntettek egy műszakot, már csak 2 műszak van.

Illetve már csak havi egyszer engedik meg, hogy szombaton is bemenjünk, előtte ez korlátlan volt…

Ezek miatt egész jelentős mértékben csökkent a fizum, közben meg az élelmiszerek nagy része az elmúlt félévben 100%-al is drágult.

2022. okt. 25. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!