Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek van esély arra,...

Szerintetek van esély arra, hogy "újrakezdjük a lányommal"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


43/F vagyok, lehet kicsit hosszú lesz a sztori, elnézést.


Van egy 18 éves lányom. Az anyjával nagyon fiatalon, tapasztalatlanul jöttünk össze anno (18 és 22 évesen), az anyja 22 volt, amikor megszületett. A volt anyósom nyomására házasodtunk össze a gyerkőc miatt. A volt anyósom amúgy mindig is gyűlölt engem. Végül egy nagyon elfajzott, háborúskodó, haraggal teli válás lett a vége. A lányunkat az anyja kapta, én kéthetente szombaton vihettem el reggeltől estig.


Ez a lányunk nyolcéves koráig ment így, akkor egyik szombaton a volt feleségem közölte, hogy a lányunk többé nem akar jönni, rosszul érzi magát velem, és nem adja oda, majd pótoljuk. Két hét múlva már nem laktak ott. Soha semmire nem panaszkodott amúgy a lányom nekem, ellenkezőleg, "szeretlek apu", "te vagy a legjobb" és társaik. Soha nem mondtam neki semmi rosstat az anyai oldalról, pedig lett volna mit...


Próbáltam megtudni közös barátoktól a címüket, pl. a gyermektartásdíj miatt is, amit készpénzben fizettem, de senki nem segített. Nem tereltem jogi útra a dolgot, mert a volt feleségemet de főleg a volt anyósomat ismerve max végrehajtással értem volna el bármit, ami a lányunkat viselte volna meg, hogy rendőr, végrehajtó, bíróság, stb., meg ügyvédre sem volt sok pénzem. Megszakadt a kapcsolat, a lányomat face-n meg instán megtaláltam, nem mertem bejelölni vagy írni neki. Ma már bánom, hogy nem harcoltam jobban a lányomért, tudom, az én hibám.


Szombat délelőtt a volt feleségem facebookján láttam, hogy október elején meghalt. Szó szerint a levegőt kezdtem el kapkodni, sírtam is. Azonnal bejelöltem a lányomat face-n és instán, hogy ki vagyok (az anyjával készült régi közös meg vele készült régi közös képet is küldtem, hogy tényleg az apa vagyok), hogy tudom mi történt, beszélhetnénk-e. A telefonszámomat, címemet is megadtam neki.


Azóta van új feleségem, tőle egy 10 és fiam és egy 8 éves lányom is. A feleségem mindent tud, anno a válóper vége felé jöttünk össze (az egyik vád a volt feleségemtől az volt, hogy megcsaltam és a mostani feleségem tehet mindenről), ő anno győzködött, hogy ne hagyjam annyiban a dolgokat, és anno kedves volt a lányomhoz, aki szintén az volt hozzá. A gyerekeinknek még nem mondtunk semmit.


2022. nov. 29. 07:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
59%

Két hét múlva már nem laktak ott. és TE mit tettél, hogy találkozzatok? Semmit.


Közös barátok, meg stb. Ha igazán akartad volna, megkeresteted őket, ugyanis a volt nődnek nem volt joga akadályozni a láthatást és a tudtod nélkül elvinni a gyereket.


De te szépen beletörődtél, hogy ez van - az pedig külön szép, hogy a közös gyerekek nem is tudják, hogy van egy féltestvérük.


A lányod jó esetben nem reagál majd - gyakorlatilag tíz éven keresztül nagy ívben tettél a fejére.

2022. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%

Hát igen... Azt hiszem hogy ez nehéz menet lesz így... Minden attól függ, hogy a lányodban mi maradt meg a múltból, belőled, milyen érzései vannak, mit mondott neki a családja 18 éven keresztül.


Te gyakorlatilag egy tök idegen vagy számára...


És szombat óta elfogadta a jelöléseidet?

2022. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
27%
Tudtam, hogy lepontoztok, de hát, van akinek fáj az igazság ;)
2022. nov. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
8%
Take it easy, manapság minden apuka ezt csinálja.
2022. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
37%
2 vagyok. Én is meglepődtem hogy 0-ra pontoztak első, (tőlem kaptál egy zöldet azért) mert teljesen igazad van. Valószínűleg sokan járnak hasonló cipőben és pont erre jártak... 😃
2022. nov. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%
Soha ne add fel! Tegyél érte hogy találkozzatok! Ismerje meg a te álláspontodat is és téged magadat is a gyereked! A remény hal meg utoljára ahogy szokták mondani.
2022. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
92%
Kaptál a gyerektől elfogadást instan és facebookon?
2022. nov. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Szombat óta még nem jelölt vissza.
2022. nov. 29. 08:46
 9/39 anonim ***** válasza:
88%
Hiába magyarázod sajnos, ezt nem lehet jóvatenni. Nem jelölt vissza, mert nem kíváncsi rád. Cserbenhagytad. Amit az anyja csinált, azt ugy hivják, hogy gyerekrablás, és te hagytas és semmit nem tettél, mert neked úgy volt kenyelmesebb. Hivatkozhatsz a gyerekre, hogy az ő érdeke stb, de te is tudod, hogy ez nem igaz. Az anyja tetőled akár prostinak is eladhatta volna svájcba, te elengedted az egészet. Akármit megtehettek vele. Senkit nem erdekel, hogy mit hüppögsz most már. A lányod a legjobban teszi, ha nem hagyja, hogy most még te is rajta lógj. Mert a saját lelkiismeretedet akarod te megnyugtatni, ez az igazság. Hagyd most már békén.
2022. nov. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
87%
Nem is fog visszajelolni... 😰 Későn ébredtel, ilyenkor már nagy a sérülés.
2022. nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!