Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig tart az első unokával...

Meddig tart az első unokával való lázban égès?

Figyelt kérdés

16éves vagyok, nagy korkülönbség van a féltesóm és köztem…így ő már mondhatni azokban az években van hogy férj, gyerek. A gyerek megszületett ebben az évben az hagyján hogy teljesen felelőtlenek voltak. Egy munkakerülő senkinek szült egy gyereket tesómnak se munka se ház, így jónak látta idehozni a gyereket. Aminek én egyáltalán nem örülök mert azóta anya sokkal kevesebbet foglalkozik velem, régebben mindig beszélgettünk mindennap. Ma meg már ott tartunk hogy majd később mert etetni kell a gyereket, fürdetni stb. Ja igen ezt ő csinálja meg mert kedves tesvérem úgy dönt a héten legalább 5x hogy megy haverozni. De a barátjával hol együtt vannak hol nem, és hol itt vannak hol nem. Nagyon idegesít hogy anya mindent elnéz a tesvéremnek és ezen felül le is toj. Ha már itt laknak akkor szerintem alap lenne hogy besegítene a hàzimunkába ilyenek…de nyilvàn nem mert nem hülye anya mindent megcsinál helyette így minek is változtatna. De amikor eut mondtam anyának hogy lehetne határozottabb is az votl a válasza hogy szereti ezt csinálni hát mondom jó…

Sokan jöttek azzal hogy féltékeny vagyok, igen az vagyok mert amióta nagy unokázásba van azóta teljesen megváltozott a kapcsolatunk és aligha van rám ideje. Tegnap is megkérdeztem nem e sétáltatjuk meg a kutyusunkat együtt mert mindig îgy csináltuk és a válasz nyilvàn nem mert vigyázni kell az unokára mert az anyukának megint csavarogni van kedve. Arról nem is beszélve hogy a testvérem azt hiszi hogy ő lett a nagy úr a házban akármit csinálok az baj, felkelti a gyereket. Ha reggelit akarok csinálni akkor zörgöj, ha felmosok azzal is zörgök. Én már tényleg nem tudom mit csináljak mert kezdek beleőrülni…


2023. jan. 1. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Igen, féltékeny, lázadó kamasz vagy.

De ettől függetlenül nincs jó hírem. Ez már nem fog változni. De innentől már nem kisgyerek vagy, arra ott az unoka. Soha nem leszel már "anyu pici kedvence", hacsak nem rúgják össze úgy a port, hogy megszakítják a kapcsolatot

2023. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

A nővéred egy nagy G.

Nem igen tudsz mit csinálni.

Max higgadtan elmondani ugyanezt anyádnak, meg neki is.

De felteszem onnantól kezdve maga lennél a sátán.

2023. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Legjobb ha elmész koleszba, 18 évesen még elmész és nem nézel vissza, mert anyukád fogja felnevelni azt a kisbabát, ez nem igazán fog változni.

Esetleg megpóbálhatod ezt bedobni és szó nélkül eltűnni 1-2 órára. Annyira hogy észbe kapjon anyukád de a rendőrség még ne álljon neki keresni.

Ha nem válik be, akkor magadra maradtál sajnos, anyukád elég rosszul kezeli a helyzetet és én nagyon megértelek, hogy ki vagy bukva.

2023. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg tök jogosan erzed magad sz.rul. De sajna nem tudsz ezzel mit kezdeni mert ha anyukád így akarja így fogja csinálni. A nővérem sztem is egy nagy G.
2023. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Es mi lenne ha elfogafod bovult a csalad egy kis artatlan emberkevel aki nem tehet rola hogy az anyukaja ekkora szerencsetlen b.... F... Sz

Igy szallj be anyudnak segiteni toltsetek egyutt idot es nyersz egy ket cuki mosolyt es olelest a babatol is idovel ami hidd el mindennel feler.

2023. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Az az igazság, hogy ez soha nem fog már változni, ahogy valaki írta, de nem azért, mert anyukád ne szeretne téged ugyanannyira, mint eddig, de az ember máshogy kötődik egy csecsemőhöz, mint egy majdnem felnőtthöz.


Ő pici, róla gondoskodni kell, a többségben automatikusan feltámad az ösztön egy kisbaba kapcsán. Itt ugyebár veletek lakik együtt, ezért nem teljesen olyan anyukádnak, mintha az unokája lenne, inkább a gyereke, hiszen kvázi ő neveli.


A mi családunkban is ugyanez a helyzet, tesóméknak becsúszott a gyerek, megtartották, de rájöttek, hogy foglalkozni kell vele, így kb. születése óta le van passzolva mindennap a nagyszülőkhöz. Eleinte ők is panaszkodtak, hogy nem bírják munka mellett 60 évesen nevelni a gyereket naponta, de nekik sosem szóltak, mert sajnálták a kisbabát, végül megszokták a helyzetet.


Nekünk is rosszul esett akkor, hogy mindig mindenben a gyerekhez kell igazodni, a gyerekkel jöttek látogatóba, nem lehetett elhívni őket sehova, mert a gyerekre kell vigyázni, de persze nyilván felnőttként megérti az ember, hogy az unokát sajnálták, mert a szülei nem foglalkoznak vele.


Csak ugye mi emiatt úgy jártunk, hogy a mi gyerekünk nem olyan fontos nekik, nem foglalkoznak tizedannyit sem vele, miután megszületett, mert van ott egy gyerek, akit nevelnek, a miénk màr nem fér bele annyira...

2023. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sehol nem állítottam azt hogy nem segítek be anyukámnak, de nekem is vannak fontosabb dolgok mint hogy folyamatosan a gyerkőccel legyek, pl a tanulás és már egy ideje rendesen azt sem tudom csinálni mert mindig van valami amivel megzavarnak.
2023. jan. 1. 20:06
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi az értelmes választ, sajnálom hogy így alakult :((
2023. jan. 1. 20:07
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

"nyersz egy ket cuki mosolyt es olelest a babatol is idovel ami hidd el mindennel feler."


Hát nem tudom, nekem a szüleim egész vagyonának a megöröklése sokkal jobban esik, mint 1-2 cuki mosoly, meg ölelés egy babától, aki valamelyik végén tuti büdös mindig. Dehát, kinek mi.

2023. jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Kb míg érkezik a kövi unoka akkor az lesz úgymond a kedvenc.
2023. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!