Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülőknek a gyerek az...

Ha a szülőknek a gyerek az első, akkor,hogy lehet,hogy egyes apák eltudják dobni a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

2022. okt. 18. 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Honnan vetted, hogy minden szülőnek a gyerek az első?


Menj ki az utcára, a gyerek varrogatott, elnyűtt mackónadrágban, anyunál,apunál meg ott a cigi, energiaital.


Pont az, hogy az állami támogatások miatt egyre több az olyan szülő akinek nem a gyerek az első, bár régen is több volt az olyan.

2022. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

1: Akikről te beszélsz, azokat nevezzük hátrányos helyzetű családoknak, nyilván a szülő nem csak azért vállal gyereket, hogy megkapja az anyagi támogatást, gondolkozz már egy kicsit! Persze, a mai magyar mentalitásnak köszönhetően rengeteg olyan szülő van, akik előbb vesznek cigarettát, mint ételt, de nem kellene az összes családot egy kalap alá venni, nem tudhatod hogy egy ember mögött milyen háttér van...


Kérdezőnek: Sajnos sok ilyen van valóban, és egyértelműen az édesapával van a gond. Vagy nem bírja mentálisan elfogadni, túl gyerekes még a felelősségvállaláshoz, nem tud/akar gondoskodni egy gyermekről, esetleg nem érdekli a gyermek sorsa. Minden ember más, és mindenki máshogy dolgozza fel a dolgokat. Nekem szüleim elváltak, anyukám három lányt nevelt fel egyedül, tanári fizetésből. "Apánk" még a gyerektartást sem fizette. Ez van, meg kell oldani így, amúgy meg mitől lesz valakiből erős felnőtt, ha nem a csalódások, balszerencsék soraiból? Meg kell tanulni talpra állni és időben elkezdeni magadról gondoskodni.

Visszatérve a gyermekét cserbenhagyó szülőkre: Magyarországon ez szinte már mindennapi probléma, szörnyű a helyzet, és ez egy olyan téma amire néha nem lehet válaszokat kapni...

2022. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

2. Te gondolkodni képtelen beszólogató-zombi , ugyan hol olvastad te a minden család egy kalap alá vevését?


A kérdező feltételezte, hogy minden szükőnek a gyerek az első, mondtam egy példát amikor nyílvánvalóan nem, mert 2 doboz cigi meg 2 enegiaital árából már lehetne venni egy nadrágot a gyereknek pl. És az állam az ilyeneket támogatja. De sehol nincs egy kalap alá vevés, amíg nem kezelteted a skizofréniádat eszedbe ne jusson gyereket csinálni!

2022. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk a nejem dobta el a gyönyörű ötéves fiunkat. Nem minősítem, minősíti őt a tette.


F, 44

2022. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
5, Téged meg a stílusod:-)
2022. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Meg az a tény is, hogy ilyen nőt vettél el.
2022. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Ez mese habbal, hogy a szülőnek a gyerek az első :D De ideje felnőni, és belátni, hogy ezek a közhelyes mende-mondák nem tükrözik a valóságot. Jó lenne, ha minden szülőnek a gyerek lenne az első, csak sajnos túl sokan vállalnak úgy gyereket, hogy még maguk felé sem tudnak rendes felelősséggel tartozni. Úgy meg hogy várhatnánk el, hogy majd a gyerek felé igen?

Gyereket akarnak, vagy becsúszik, úgy, hogy fogalmuk sincs arról, hogy mit jelent szülőnek lenni, hogy mivel jár, utána meg amikor rájönnek, hogy egy gyerek több annál, hogy ,,anya vagyok'' meg jajjdecuki, akkor nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.

2022. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha én nem helyezem magam az első helyre más sem fogja. Én legyek rendben, aztán jöhet mindenki más. Csak úgy tudok teljesen odafigyelni a körülöttem lévőkre, ha én rendben vagyok.
2022. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Konzervativ es ketszinu felfogas, hogy a gyereknek kell lenni az elsonek.


Gondolkodj, miert. Ha nem esik le, nem vagy szulonek valo.

2022. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk én és a bátyjám voltunk az elsők a szüleinknek. Több munkahelyen dolgoztak, kertet rendeztek, de nekünk sosem volt gondunk semmire. Nem voltunk gazdagok, de tiszta ruhában jártunk, volt étel az asztalon, betakartak, felolvastak és tanítottak minket. Sosem lehetek elég hálás azért, amit a szüleim értem megtettek. Cserébe csak annyit kértek, hogy én is így gondoskodjak majd a saját gyerekemről.
2022. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!