Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bele merjék vágni a különköltö...

Bele merjék vágni a különköltözésbe ebben a válságos időszakban? 23/f

Figyelt kérdés

Egyre jobban vágyok arra, hogy külön költözzek, mert egyszerűen azt érzem, hogy anyám mellett nincs magánéletem. Jelenleg úgy számolom, hogy kibírnék fizetni egy albérletet, viszont attól félek, hogy úgy elszabadulnak az árak, hogy egy idő után örülök, ha kajára meg alap dolgokra jut pénz.

Kinek mi a tapasztalata?



2023. jan. 8. 08:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Társbérlet egy másik emberrel felesben? Sok fiatal keres ilyen lehetőséget, nincs barátod, akivel összecuccolnátok?
2023. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Én csak annyit mondok hogy 30 leszek és még itthon lakom mert olyan albiárak vannak amit irreálisan magasnak tartok a fizetésekhez képest. Én is vágynék már kükönlétre mert anyu már kicsit öreg (71) és fárasztó szegény meg beleszól mindenbe mit csinálunk barátnőmmel. Én csak anyagi megfontolásból vagyok még itt, amúgy már rég nem laknék a mamahotelben. Ha albit fizetsz nem bírsz spórolni, ha otthon maradsz és beleadsz mindenbe igazságosan akkor még félrerakni is rakhatsz. Te döntésed.
2023. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Az első válaszoló jót mondott egyébként! Ez eszembe sem jutott. 2.válaszoló vagyok.
2023. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
1: Nem szeretnék társbérletet. Egy szobás lakásban gondolkodok.
2023. jan. 8. 08:24
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

Ha arra vársz, hogy "majd egyszer jobb lesz" akkor most mondom, hogy nem, nem lesz jobb.


Ezt írom a 2-es válaszolónak is, aki irreálisnak tartja az albérletárakat. Valóban irreális, de 10 év múlva sem lesz az, hogy 800 ezret keresel az albérlet meg 150 ezer.


Ha valaki el akar költözni, az el tud, minden más csak kifogás és ücsörgés a langyos sz.rban.


Én ismerek egy 21 éves csajt, aki még csak nem is szar munkahellyel (Aegon biztosító) bérel egy szobát egy b.szott nagy családi házban, ahol egy 80 éves öreg lakik másik lakrészen.


Nem kerül annyiba mint egy rendes albérlet, eljár ugyanúgy bulizni, napközben dolgozik, aludni, enni, fürdeni jár haza. Nem 120 ezerért bérli a szobát, csak 50 ezerért.


Úgyhogy meg lehet ideologizálni, hogy miért nem, mert nyilván ez egyszerűbb, de itt csupán arról van szó, hogy senki nem akar kilépni a komfortzónából. Inkább a langyos szar.

2023. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
16%
Költözz. Ahogy beszélsz szegény anyádról undorító de persze az ingyen lakhatás az jól jön...neki is jobb lenne ha nem élnél a nyakán
2023. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
98%
#6, mi ebben a mondatrészben - "anyám mellett nincs magánéletem" - undorító..? Közölt egy tényt.
2023. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
8%
7es hát bizony van ilyen ha a mamahotelben terpeszkedik egy elvileg felnőtt ember:-)
2023. jan. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Barátnőddel kettesben gondolkozzatok és vágjatok bele.
2023. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%
Pont a lényeges dolgokat nem írtad, egyáltalán figyelembe vetted-e. Milyen a munkahelyed, mennyire stabil, mennyire válságálló, ezen belül mennyire biztos a te pozíciód, milyen előmenetelre számíthatsz, mennyi bérleti díjat tudsz megengedni most és mennyit maximum tartósan, ha emelkednek az árak (bérleti díj+ megélhetés), mennyi megtakarításod van (kaució, munkahely elvesztés, betegállomány stb.) és még lehetne sorolni
2023. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!