Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi alapján feltételezheti...

Mi alapján feltételezheti anyám ezeket a nemi életemmel kapcsolatban? Miért kezeli úgy a helyzetet, hogy nekem erről KÖTELEZŐ lenne beszámolnom? Mi alapján gondolja, hogy ha ilyen stílusban kérdezi, akkor egyáltalán be akarnék számolni róla?20L

Figyelt kérdés

Eddig anyám leszbikusnak hitt, mert soha nem beszéltem neki a szerelmi életemről. (Mondjuk nem sok mindenről lett volna beszélni) De igazából sosem beszéltünk ilyenekről, a nagy szerelem és szexualitás témakört 8 éves koromban lezavarta egy "ne legyél bzi, mert az undorító, így kell betétet használni, tampont meg ne használj, mert nem dugunk fel semmit magunknak" "gyorstalpalóval". Bizalmi kapcsolat sose volt köztünk úgy istenigazából.

Most így tegnap, így random kontextus nélkül rámtör a kérdéssel, ilyen már-már számonkérés jellegűen, hogy mi újság a fiúkkal, mondom semmi, hát mi a fsz lenne, három hete kb otthon otthon ülök (még egyszer buliztam egy pár volt lányosztálytárssal, akiket ismer), azóta három napot voltam távol, akkor is az egyetemen vizsgáztam. Gondoltam magamban, hogy ez már megint kezdi, ez már megint a szokásos hülyeség, ami arra megy ki, hogy azért nincs senkim, mert a nőket szeretem/férfi szeretnék lenni, az ő szavaival élve, biztos bzi vagyok. Hát nem. Visszakérdez hót ingerülten, hogy biztos. Hát mondom biztos. Erre elkezdett velem kiabálni, hogy nem kell mindenkivel lefeküdni, vagy ha igen, akkor el kell menni nőgyógyászhoz, gyógyszert iratni, mert nem fér bele neki anyagilag egy gyerek, én meg itt félbeszakítottam, hogy de nincsen semmi. Aztán ott így kicsit ingerülten felvetette, hogy most akarja megtartani a szexuális felvilágosítást (nyilván nem ilyen szépen), mondom jól van, nem kell, nincs semmi. (Meg amúgy jókor akarja elkezdeni XD) Aztán meg elkezdett olyanokkal jönni, hogy majd mondjam meg, ha lefekszem valakivel, meg ne az legyen, mint a cigivel (13 évesen kipróbáltam, tőle, meg apámtól csentem 1-2 szálat, csak lebuktam), hogy magától kell rájönnie, mert jeleket hagyok. Mondom jól van. Tökre lesokkolt, hogy ez most hogy jött szóba, hát közvetlenül előtte még arról volt szó, hogy lehet le fogják vágni a lábát mamámnak. Nem is tudtam hirtelen mást reagálni, azon kívül, hogy jó sokszor elmondtam, hogy nincs semmi. (Ami egyébként igaz, still szűz vagyok)

Csak nem tudom mi váltotta fel nála a leszbikus vagyok feltételezést arra, hogy én minden csávóval összefekszem. Így gondolkodom, és nem jövök rá, hogy mit vehetett jelnek, mert a hangsúlyból ítélve, valamit jelnek vett.. Otthonról 160 kilométerre tanulok, két-három hetente jártam haza. Egyszer említettem neki, hogy két sráccal, akik a szaktarsaim, elmentünk hárman a karácsonyi vásárban még december közepe előtt valamikor. Amikor rákérezett, hogy van-e bármelyikkel bármi, akkor azt mondtam, hogy nincs (mert nincs). Egy időben tindereztem, de felugró értesítést nem láthatott, mert letiltották, hogy megjelenjenek, meg itthon nem is használtam, lévén, hogy nem akartam a környékbeliekkel matchelni, mert többnyire 160 kilométerrel arrébb vagyok. Egy sráccal randiztam, de a randiról senkinek nem beszéltem, és anyám ismerőse se láthatott, mert ahol tanulok, ott nincs olyan ismerőse, akivel beszél,illetve az az illető nem arra lakik, neki az, amikor a randi volt, még munkaidő. Az üzeneteimbe nem lát be (bár lehet azért gyanakszik, mert nem hagyom, de ennyi erővel az is lehetne gyanús, ami eddig volt.)

Akkor szerintetek mi adhat neki okot a gyanúra? Meg nem is tudom milyen választ vár, ha ezt úgy kérdezi meg, hogy 1) nem vagyunk olyan kapcsolatban, soha nem beszéltünk ilyesmiről, 2) ilyen stílusban kérdezi?

Másrészt szerintem ha igaza lenne se lenne köze hozzá. Egyáltalán miért tekint úgy a szexuális életemre, hogy arról nekem KÖTELEZŐ beszámolnom neki?


2023. jan. 14. 19:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2%

Otthon is laksz, eltartanak, semmit sem fizetsz? Így van? Akkor ennyi belefér....


Ahogyan kinéznek korodbeliek és viselkednek, már minden feltételezhető;)

2023. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Egyke vagy? Én pasi vagyok, egyke és anyám hasonlóan viszonyult a témához. Mindenről be kellett számolnom, kihallgatta kivel telefonálok, stb, mikor először csajt vittem haza random időpontban ránktörte az ajtót. "Kész az ebéd! Kértek sütit? kértek inni?" Nagyon élveztem mikor elkerültem fősulira, és nem kellett mindenről beszámolnom - hétköznap, mert hétvégén jött a kihallgatás :D Eleinte képes volt reggel 8-kor felhívni, hogy ugye járok órára, nem iszok esténként? Aha, igen. Mondtam ezt a fősulis buli másnapján, kómásan :D És az aranyélet akkor jött el, mikor meglett a saját lakásom Székesfehérváron, akkor már ritkábban jártam haza. Igaz, hogy anyám 3x is meglátogatott véletlenszerűen, de egy keményebb vita után erről letett.


Szerintem csak nagyon félt, ennyi. Enyém egyértelműen ezért csinálta.

2023. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
1-es, 2-es nagyon nem értitek a kérdés lényegét látom. :/
2023. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Ne gondold túl, simán lehet, hogy semmi köze hozzád és ahhoz, amit tettél vagy mondtál, csak egy ismerőse mondott valamit (Pl. anyád említette, hogy neked még nincs senkid és ő azt reagálta, hogy lehet csak ő nem tud róla és te meg pasizol az egyetemen) vagy valamit hallott, olvasott valahol, hogy milyenek az egyetemisták és milyen bulik folynak ott vagy nem tudom és innen jött ez az egész.
2023. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

3-as vagyok, a folytatás:

Tipikus, ha lenne valakid minden részletről be kéne számolni, de ugyan akkor azt is nehezményezi, hogy nincs senkid. Én anyám megkérdezte tök komolyan, hogy "kisfiam, ugye nem vagy meleg?". Nem voltam szerencsés mindig a csajokkal, de mikor (ahogy fentebb írtam) volt, akkor minden apró részletről tudni akart és nem tisztelte a magánéletünket. De mondom, az esetemben a túlzott féltés (meg az unalom) miatt volt ez.

2023. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen szülök szerintem unatkoznak vagy passz xD
2023. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
99%
Hát ez kemény hallod! Én a helyedben, ha lediplomáztam SE költöznék haza, inkább laknék egy lyukban, vagy másokkal, mert ez elviselhetetlen. Anyád nem normális az fix. És ha otthon is laksz, vagy eltartanak, akkor sem fér bele ez a viselkedés!
2023. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
79%

Nagy szarban vagy, mert még nem érted mi történik és magadban keresed a hibát. 3-as jókat írt, de ez nem egyke téma és túlféltés.

Nem kívánom megmondani a tutit, max gondolatot ébreszteni. Azt kell végiggondolnod, hogy akarsz-e egy ilyen bokaláncot egész életedbe, vagy szeretnéd megélni az életed? 20 éves vagy és szűz. Ami nem baj, de az oka a saját frusztraltságod, szorongásod, hogy anyud folyamatosan ott van a gondolatodban, hogy megfelelj neki, stb, plusz egyáltalán egy kapcsolatba beledőlni nem egyszerű, és a szex miatti szorongás. Azt gondold végig, hogy miben függsz anyudtól. Ha anyagi függőség, akkor gondold végig, hogy tudsz-e ebben is függetlenedni. Nekem 12 év volt ezt/ilyet feldolgozni egyedül, a 3-as példája segített a legtöbbet, a saját lakás. Ne várd ezt az időt ki. Limitáld a találkozást, beszélgetést, ha sarokba szorít, szimplán lépj le tőlük, hiszen nincs kötelességed hagyni, hogy bántsanak. Elmondhatod neki, hogy mi a baj, de sanszos, hogy nem érti. Olvass utána a nárcizmusnak, a bordeline-nak. Ez nem féltés, ez uralom. Emellett lehet projekció is. Anyud élete szar, szar dolgokat csinált és most a te életedben akarja újraélni magát.


Tehát olvasgass a témában. Ha abban vagy, amiben én, akkor hosszú út van előtted a felismerésben, éshogy nyugodtan használd az extrémnek tűnő eszközöket. Azt azért kiemelem mindenki számára: anyagi függetlenség nélkül függsz a szülőktől. Ha a leszakadást korán végzitek el, az bajos lehet.(számszerűsítve, ha nincs 2-300ezer havi saját munkából fizud, akkor kb megszívod) A limitált kontakt, kegyes hazugságok jó tüneti kezelések lehetnek. Egy életed van. És az nem tartozik a szülőkre. (Tapasztalatom/"kutatásom" szerint úgy 10%-a a szülőknek ilyen. Ezért jókérdés, hogy milyen hasznos válaszokat fogsz itt kapni.)

2023. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem fér bele, csak nem tudom honnan ez a hirtelen váltás. Ezt szeretném jelenleg értelmezni, hogy mi történhetett. Illetve nem értem, hogy ő miért gondolja, hogy amit tegnap leművelt, az belefér.

Azt tudom, hogy ha otthon telefonálok, beleértve a korábbi online oktatás időszakát, és anyám is otthon van, akkor hallgatózik. Nem új nekem, hogy nyomozni próbál utánam(bezzeg ha beszélek neki, azt többnyire le se szrja), már megszoktam az abnormális viselkedést. Csak általában vissza tudtam fejteni, hogy ez honnan indult, mit láthatott, találhatott, most meg tippem sincs, hogy honnan jöhetett ez neki. Nem szokott dühös számonkérés szinten szóbahozni valamit, amit csak hallott valahol, valakitől, hogy az egy általános jelenség, pláne ennyire, mint tegnap, pláne nem célozgat a "jelekre". Meg nem tudom mit fedezhetett fel, mert amíg kényszerből adódóan nem lehettem a koliban, és otthon ültem nem láthatott semmit. Annak a végétől a tegnapi jelenetig meg három nap telt el, ott meg úgy tudja, hogy vizsgáztam (tényleg vizsgáztam), és ő se nagyon beszélgetett másokkal, munkán kívül nincsenek is barátai, kb egy munkatársa van, akivel telefonálgat, de csak a kollégakat szokták kibeszélni


Hozzáteszem, nem véletlenül nem járok haza sűrűn, meg nem véletlenül gondolok sokat arra, hogy amint lehetőségem nyílik, akkor nagyon minimalizálom, esetleg megszakítom a kapcsolatot (bár ennek más oka van)

2023. jan. 14. 21:42
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit tulhondolják szerintem a szülők,.
2023. jan. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!