Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történik, ha feltételezhető...

Mi történik, ha feltételezhetően 6 napja stroke-ot kaptam és nem mentem be a kórházba hanem lábon kihordtam? Esetleg utólagosan is kimutatható valamilyen vizsgálattal, hogy valóban stroke-om volt vagy sem?

Figyelt kérdés
Már kicsit jobban vagyok de pár napja még minden bajom volt szinte: szédülés, kar zsibbadás, fejfájás, émelygés. Ma kicsit jobban lettem, de a szédülés még mindig megvan. Lehetséges, hogy maradandó agykárosodást szenvedtem?

2022. ápr. 16. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek nem éppen mind a sztrók tünetei.A szédülés mástól is lehet.

Keresd fel a házi orvosod .

2022. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem volt stokeod. Az agy nehezen regenerálódik, ha oxigénhiány miatt elhalnak a sejtek annak annyi, és ha egy agyrész így elhal az nem fog tudni újra úgy működni. Ha nem a homloklebenybe történek az a legszerencsésebb. Szerintem komolyabb tünetei lennének. Háziorvos segít.
2022. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezt CT vagy MRI utólagosan is kimutatná ha történ valami?
2022. ápr. 16. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, kimutatná. De ha a karzsibbadás nem féloldalas volt, akkor ezek nem típusos stroke tünetek. Neurológiai vizsgálat javasolt, mielőtt MRI-re rohannál. Sok más probléma okozhat hasonló panaszokat.
2022. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De igen, féloldalas volt.
2022. ápr. 16. 22:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben urgens neurológiai szakvizsgálat javasolt, akkor is, ha már szűnt a panasz.
2022. ápr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg èlsz, mindenképpen menj orvoshoz. Apamnak most volt és kórhazi kezelést, megfigyelést igényel az enyhe formaja is. Mentőt kell hívni ilyenkor. Nem kemeny faszi leszel ha labon hordod ki hanem halott. A halott nem kemeny csak merev.
2022. nov. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most?
2023. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!