Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen kapcsolatom lehet a...

Milyen kapcsolatom lehet a jövőben a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Húszas éveim elején 10 körömmel ragaszkodtam hozzájuk, aztán elköltöztem hazulról, párommal együtt laktam. Hetente-havonta látogattam őket, ahogy jött. Mindig is kerülték az embereket, elvonulva élnek a világ elől, ki sem mozdultak soha, egyetlen egyszer mentek kirándulni. Rokonság tizen éve nem keresi őket, barátaik nincsenek, saját szüleiket gyűlölik. Azt hittem hozzám ragaszkodnak, de húszas éveim vége felé sok megdöbbentő dolog történt. Sorba kaptam a pofonokat tőlük. Apám mindig is nagy ivó volt, részegen borzalmas, elkezdett tönkremenni a kapcsolatom vele. Visszagondolva, nem tudom gyerekként hogy bírtam elviselni, de egy roncs is lettem felnőttként. Amikor már karácsonyra sem hívtak át, de még fel sem hívtak csak szilveszter után, akkor kicsit összetörtem. Aztán szülinapomon felhívtam, átmehetek-e 15 percre, viszek tortát, de Apám mondta, h ne menjek, akkor megint összetörtem. Valahogy ezidőtájt határoztam el, hogy nem maradok miattuk ebben az országban, mert csak ez tartott vissza, és már egy ideje most külföldön élek. Az itteni magyar kollégák, mind hazamentek karácsonyozni, az én szüleim felhívtak, hogy eszembe ne jusson hazamenni hozzájuk, mert karácsonykor felújítani fognak. Utólag kiderült, hogy ebből semmi nem lett, nem mellesleg Anyám megjegyezte, milyen jó, hogy nem mentünk haza, mert így nem kellett annyit főzniük. Apám másfél hete ígérte, hogy hív, de azóta nem hívott. Anyám se hív. Kérdésem, meddig fajulhat ez? Szimplán ez a része érdekel, mire számíthatok szerintetek a jövőben? Hasonló tapasztalatok is érdekelnének.

2023. jan. 16. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Szemmel lathatoan nyug vagy nekik, csak nincs bennuk annyi, hogy elmondjak. Te miert ragaszkodsz ennyire hozzajuk?
2023. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Apám azzal utasította el, hogy átmenjek szülinapomon, mert kemény fizikai munkát végez, és fáradt, ráadásul ez a munkahelye messzebb van, emiatt sokkal korábban is kel. Ezt valamilyen szinten meg lehet érteni.. Mondta, hogy tartsuk meg máskor, "előtte szóljál, amikor jó neked, és ne Anyáddal, hanem velem beszéld meg". Azt tudom, hogy nagyon lazán veszik az ilyen köszöntéseket, gyerekkoromban pontosabbak voltak, de egyre inkább öregebbek, fáradtabbak. Szóval mindig van valami magyarázat, meg Apám tudom hogy szeret, csak olyan férfi aki tipikusan nem tud közelebbi kapcsolatot kialakítani velem, hiába szeretne, mert nem tudja hogy kell. Egyszer részegen pl ezen konkrétan sírt, hogy ő próbálkozik, de nem tud hozzám közelebb kerülni. Ezt mindig valami kajával igyekszik csinálni, összevissza kínálgat, próbál vicceskedni, de képtelenség vele úgy beszélni, mint Anyámmal, akivel mindenről tudok lazán.
2023. jan. 16. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De ha egyszer iylenek akkor nem kéne ezt erőltetni.
2023. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Összességében ahogy kifejtetted, szerintem nagyon rossz mentális állapotban vannak, azért ilyenek, és ez szomorú (ahogy apádból ki is bukott, hogy vágyik a kapcsolódásra de nem tud, és mennyire szomorú).

Sajnos meggyógyítani nem tudod őket, és magadat is óvnod kell attól hogy azt érezd, azért nem kapsz érdeklődést és figyelmet tőlük, mert te nem vagy rá érdemes. Nem azért nem kapsz, nekik van bajuk, nem veled van baj. Ha bele tudsz törődni, hogy csak néha látogatod meg őket és azért is te teszel, akkor tarts ennyi kapcsolatot. Mérlegeld te az érzéseid szerint, hogy mi árt neked többet, a valamilyen szintű kapcsolat, vagy a megszakítás.

Egyébként ha anyáddal mindenféléről tudsz beszélgetni, akkor próbálj meg erről is, hátha meg tudtok osztani egymással valamit, ami könnyít a lelketeken.

2023. jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!