Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az hogy elkezdtem...

Miért van az hogy elkezdtem kamaszodni és onnantól kezdve rosszabb a kapcsolatom a szüleimmel.(föleg apummal? jó szülők meg minden mindent megkapok amiért hálás vagyok de nagyon szigorúak)

Figyelt kérdés

#halál #kamasz #mindentmegkapok #nagyonszigoruak
2022. márc. 6. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert elkezdtél kamaszodni :)

Ez a kor pont arról szól, hogy a kamasz egyre több mindenben szeretne saját döntést hozni az életével kapcsolatban (kezdve attól, hogy mit vegyen fel, odáig, hogy mikor hova megy, mikor ér haza, mikor kezd párkapcsolatot stb), a szülők meg úgy vélik, hogy fejben erre még nem kész, és továbbra is igyekeznek a dolgokat megszabni.

A szerencse, ha kialakul egy egészséges egyensúly.

Beszélgessetek, a vitás kérdésekben igyekezzetek kompromisszumot találni.

2022. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Vannak karakteresebb szülők, akik "lent" nőttek fel és a gyereknek már úgymond jobbat akarják, amibe erősen bele is szólnak.

Nálunk is volt rendszer még 19 évesen is, nem érdekelte aput hogy másnapos vagyok ha meló volt akkor kelni kellett, keményen próbált nevelni és maradt is abból az időszakból pár dolog, de nem haragszom rá, következetes volt és embernek nevelt nem csírának.


Persze generációs különbségekből adódóan soha nem fogadja el már el a szakállat, tetoválást, a kelleténél több italt, de nem szól már érte.

2022. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden kamasz a határokat feszegeti, illetve elkezdődik egyfajta leválási folyamat, önállósodás, lelkileg is.
2022. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

"jó szülők meg minden mindent megkapok amiért hálás vagyok de nagyon szigorúak"


Ez eljuthatna hozzájuk valahogy :)

Sokszor ezt hiszik magukban, hogy a "büdös kamasz" milyen hálátlan kölyök, amikor ők mindent megtesznek érte. Pedig sokszor csak egy kis önállóságot szeretnének.

2022. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Vannak olyan szülők, akik nem akarják hogy felnőjön a gyerek, azt hiszik a gyerek az ő tulajdonuk, és a végsőkig irányítani akarják a gyereket még felnőttként is, személyes sértésnek élik meg, ha a gyerek önállóvá akar válni, ilyenkor keltik a lelkiismeret furdalást.
2022. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy yilen időszak most, változik majd.
2022. márc. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Korral jár. Az önállósodás folyamatának része. Hormon robbanás, hangulat ingadozás. Önmagas felismerése, megismerése, építése. Kamaszlázadás.

Túléled.

2022. márc. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
A szüleid főleg apád hibája. Aki nem tud egy kamasszal bànni vagy legalàbb megérteni, hogy min megy át és a szerint nevelni annak nem való gyerek. Mindenki tudja, hogy egyszer minden gyerek felnő és előbb utóbb kamasz lesz a gyerekből. Sajnos a legtöbb mai szülőnek köze nincs a neveléshez.
2022. márc. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!