Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kontrollmániàs szülőtökkel...

Kontrollmániàs szülőtökkel felnőttként hogy àllítottàtok le?

Figyelt kérdés
2023. jan. 30. 16:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Együtt éltek vagy külön?
2023. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Külön, évek óta, de még így is...
2023. jan. 30. 16:32
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet leállítani. Ő mondja a magáét, én meg leszarom :) Nem tudja abbahagyni, tudja, hogy idegesít, tudom, hogy ő ilyen, ennyi.
2023. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Pl ne közölj előre semmit, hogy mit tervezel. Tényként mondd el ha már valós.


Ne válaszolj meg minden kérdést. Miért ez? Miért az? Miért nem úgy? Miért nem mondtad? Stb.


Szerintem nekik egyszer érdemes elmondani a hegyi beszédet, hogy mi is zavar téged és miért. Többször nem. Amikor egy helyzet kényelmetlen neked akkor nyugodtan lépj ki belőle. Hozzá fognak szokni. El nem fog náluk múlni, de lehet kezelni a helyzetet. A legfontosabb, hogy ne magyarázkodj semmiért. Annyi éven át basztattak, hogy már imádom nézni mikor toporognak egyhelyben, mert nincs több fegyverük és az a tipik szajhuzogatas és szemforgatas. Eközben egy szót sem szólnak.


Nagyon határozottnak kell lenni.


Téged mivel idegesítenek?

2023. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem ismeri a feleségemet es a gyerekeimet sem. Ennél kevésbé drasztikusan nem lehet megoldani, hogy ne menjen rá a családom. Az összes előző kapcsolatomat fúrta, ellenőrizgette a barátnőimet, leselkedett, hallgatózott, kritizált. Imádom a felesegemet, nem teszem ki ennek soha. Néha mondom anyámnak, hogy ha tud normálisan viselkedni, akkor találkozhat velük. Erre mindig az a valasz, hogy nem érti, mi bajom, ő tök normális. Aha. Úgyhogy továbbra se találkozhat velük.
2023. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem beszélek vele.
2023. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Tervekről, célokról nem kell beszélni, de főleg semmiről sem. Nálunk apám volt ilyen. Amikor elköltöztem, már nem tudtak pl. munkahelyváltásról sem, nyaralásról sem, vállalkozásom alakítgatásáról sem.
2023. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Úgy, hogy kb.semmit nem mondok el neki. Így is naponta beszélünk, mert igényli, én hagyom, hogy mondja a magáét, magamról pedig csak semleges infókat osztok meg. Amúgy jóban vagyunk meg minden, de csak így lehet, különben megfojtana.
2023. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Ignore.
2023. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Megszakítod a kapcsolatot.
2023. jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!