Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a családom egyik tagja...

Ha a családom egyik tagja alkoholista, májcirózis határán áll az orvos szerint, és így is alkoholizál, akkor kihez forduljak? Hogy vegyem rá, hogy keressen meg egy szakembert?

Figyelt kérdés

A családom egyik tagja alkoholista, korábban elvonókúrán vett részt, de 10 év után ismét belekerült az ördögi körbe.

Sajnos az orvos szerint az ő mája annyira károsult, hogy a májcirózis határán áll. A kérdésem tulajdonképpen az lenne, hogy miként tudná a család arra késztetni őt, hogy segítséget kérjen? Szerinte nem kell segítség, mert, ha nem akar nem iszik (ami nyilván nem így van), a pszichológust és egyéb szakemberek munkáját megkérdőjelezi, és nem hisz benne. Sajnos a szép szó sem használ, maximum néhány napig érünk el vele eredményt.

A kérdésem az lenne, hogy amíg lehet, hogy tudjuk megmenteni? Félek, hogy amire rájönne, hogy mi történik vele már késő lesz.

Gyermekeként elmondtam aggályaimat, hogy szeretném majd az unokái mellett látni stb.

Milyen gondolatokat tudnék mondani, ami hatására elgondolkodna és beleegyezne, hogy szakemberhez menjünk?



2023. febr. 5. 13:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Durva az oldal amit belinkeltem neked,ès mindenkinek, akinek függőséggel van probléma,akár úgy,hogy nem ő maga a függő.

Természetesen akit nem èrint,ès rákattint, esetleg èrdekesnek találja,na de neki nem öli meg magát napról - napra a szerette.Szóval,pofán tud vágni - ha èrintett vagy.

Az èn alkeszem is így tesz mint a Tièd,csak viszonylag kezdő mèg,ezèrt"csak" 10 ève iszik,hètvègi bulizásból indult a dolog, aztán mire èszbekaptunk,már hétköznap is berúgott, aztán egyre kötözködőbb lett ittasan.

Itt tartunk most,ès akár ennek a linkelt oldalnak,akár más oldalak,yt videóknak köszönhetően,tudom:ez mèg csak a bemelegítés utáni állapot.A felènèl sem tartunk.Viszont dübörög a gèpezet,ès mindenkinek fájni fog.Sajnos a sokat emlegetett mèlyponti katarzis èvekbe telhet, amikor már a családja,az egészsége,munkája is ráment.Ès mivel mi vagyunk a családja,ő az èn párom, együtt neveljük a gyerekeinket,ezèrt ez nagyon fájdalmas szembenézès.

Mert az egèszet már csak èn tartom össze èvek óta,neki tökmindegy gyerek,èn,bármi.

Ès repedezik, recseg - ropog ez a kapcsolat, hamarosan vège lesz,mert őt már idegesíti a család.El fog hagyni minket,hogy ne is lásson,hogy lelkiismeret -furdalás nélkül tudjon inni.Szomorú ezt leírni.De amikor nèha elviszem a gyerekeket szülői házba egy hétvégère,akkor sokkal jobban èrzi magát nèlkülünk.Iszik,aztán fekszik a sötétben egèsz nap, egészen estig,akkor megint iszik,hogy lehúzott redőnyőkkel aludjon a töksötèt szobában.Víz,hányóslavór kikèszítve az ágy mellett.Bár mostanában már nem hány.Ennyi maradt abból a kedves,èletrevaló emberből akibe anno beleszerettem.

Tanulmányozd az oldalt,Kèrdező,sok órányi anyag van ott, jobban kibontakozik a tèma mint itt,pár sorban.Remélem segítettem neked.

2023. febr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#11

Ez szomorú, és döbbenetes! Tudom mit élsz át. Nekem az édesapám volt ilyen. Tök ugyanilyen. Kissrácként mikor már értettem mi van végignézni, azon aggódva hazamenni, hogy vajon józan vagy részeg. 17 éves voltam, amikor anyukám otthagyta. Élete egyik legjobb döntése volt. Megfogadtam sosem leszek olyan, mint ő. És nem lettem. Gyűlölöm az alkoholt.

2023. febr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm mindenkinek a válaszát, hogy időt fektettetek leírni a ti tapasztalataitokat!

Köszönöm! ❤️

2023. febr. 12. 22:20
 14/15 anonim válasza:
100%

Üdv

Amíg ő nem szeretne változtatni, senki sem tud segíteni

15 év alkohol fogyasztás után feladta egy családtagom szervezete a szolgáltatot

Tönkre ment a szíve, megnagyobbodott, a mája is full elzsírosodott, megnagyobbodott, cirrózisa volt, hasnyálmirigy és hashártya gyulladást kapott, ami napok alatt elvitte a szívelégtelenség mellett

Az alkohol hosszútávú hatása miatt nem csak a máj megy tönkre, hanem úgy nagyjából az egész szervezet

Tehetetlen vagy, mondj el egy lelki béke imát, egyedül ezzel tudsz segíteni magadon

Én találtam rá a holttestére, egy egész életre meg undorodtam az alkoholtól ezt végig nézve

Kitartást kérdező

2023. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesanyám alkoholista volt, semmivel nem lehetett rá hatni, a beültetett gyógyszert volt hogy kikaparta, felvágta volt hogy ráivott, az orvos folyton mondta neki ha így folytatja meghal, 5én lesz 3 éve hogy meghalt hasnyálmirigy rákban, máj áttéttel. Szörnyű, lelki gyerekkorom volt, mai napig rémálmaim vannak pedig már 40en túl vagyok.
2023. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!