Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, az teljesen...

Mit gondoltok, az teljesen normális ha egy gyerek engedélyt kér a szülőtől, hogy elmenjen valahova? Vagy elég a tájékoztatás?

Figyelt kérdés
18 éves fiatalra mi vonatkozik?
2023. febr. 7. 22:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
35%
18 éves gyerek? Az meg mi? Éjjeli világosság, nyári fagy? Egy 18 éves nem kér engedélyt, mert felnőtt és magáért felel. (És igen, nemkedves potenciális kötözködők, akkor is, ha még nem keres magára, mert az a munkája, hogy tanul, és azért nem fizetnek!)
2023. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Engedélyt nem kell kérni szerintem, de azért tájékoztasd, vagy írj cetlit, hova mentél. (Mert ha pl. elrabolnak, bántalmaznak, stb.) tudják, hol kell keresni.
2023. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%

A nagymamámmal éltem 27 éves koromig. Elment szegény.

Mindig azt mondta, mindegy hova megyek, csak tudjon róla, hogy nagyjából mikor jövök haza. Nem volt ebből soha probléma. Nagyon bensőséges volt amúgyis a kapcsolatunk.

Azt meg pont letojom, ki mit gondol erről.

Tudom, manapság "menő" dolog leugatni a szülőket már 18 évesen... "Ha emútá tizennyóc, a szüleidnek kuss a neve!"...

2023. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%
Engedélyt nem kell kérni, de mindig szólj hova mész és néha írjál egy üzenetet, főleg ha később jössz, a saját védelmed is, másrészt a szülő se aggódjon.
2023. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

Úgy nagyjából 12 éves koromtól az volt nálunk a szokás, hogy közöltem, merre megyek és mikor érek haza. Azért alakult ez így, mert előtte mindig engedélyt kértem, és mivel nem voltak extrém ötleteim, ezért mindenhová elengedtek, miután megkérdezték ezt a két dolgot. Úgyhogy egy idő után már nem kértem engedélyt.

(Persze olyan volt, hogy szóltam nekik, hogy megyek, majd jövök este hétkor, mire mondták, hogy legyek itthon inkább délután négyre, mert mondjuk jönnek nagynénémék.)

2023. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
26%
Bőven elég a tájékoztatás, de az is csak akkor, ha rájuk tartozik. Ha nem tartozik rájuk (pl. párkapcsolat, stb), akkor elég annyi, hogy pl péntek este 6-tól 9-ig nem leszel otthon.
2023. febr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
Aki azt mondja, hogy a 18 éves nem kér engedélyt, csak közöl, az valószínűleg azt is mondja, hogy a 17 és fél évesnek kuss a neve, azt csinálja, amit mondanak. Nem így megy ez, hogy egyik nap még a szülők tulajdona, másik nap meg a maga ura. Esetleg ott, ahol alig várja, hogy betöltse a 18-at és elhúzhasson. Ha jó a viszony, akkor ez fokozatosan történik. Az ovis engedélyt kér, hogy kimehessen a kertbe, a kisiskolás engedélyt kér, hogy átmehessen a szomszédba, a felsős engedélyt kér, hogy este moziba mehessen, a gimis engedélyt kér, hogy házibuliba mehessen, a 18 éves frissen érettségizett meg engedélyt kér, hogy külföldre utazhasson. Szóval egyre több dolog van, amit már elég csak bejelenteni, de az kb egyetem végén jött el nálam, hogy már semmire nem kértem engedélyt. És nem volt ez kőbe vésve, magától alakult fokozatosan.
2023. febr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
37%
Itt a Gyakorin olvasta, hogy a 18 éves még gyerek, és befolyásolható, ráadásul. Ezért engedély kell, igen.
2023. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%
18 évesnél már csak a közlésre szavaznék. Arra viszont mindenképp, ha nagyon eltér a szokott napirendjétől, pl. jóval később jön a szokásosnál. Nekem már szerintem 16 évesen is mondták, hogy nem kell engedélyt kérnem, de tudni szeretnék, hogy hova megyek és kb. mikor jövök, hogy ne izguljanak feleslegesen. Igaz, sohasem voltam az a minden este buliba járó típus.
2023. febr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%
30 évvel később is elmondjuk egymásnak hová megyünk.
2023. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!