Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mennyire vagyunk...

Szülők, mennyire vagyunk felelősek a Szerelem, sex rovatban feltett kérdésekért?

Figyelt kérdés

Tekintsünk el a nyilvánvalóan provokatív kérdésektől.

A tájékozatlanságról, tudatlanságról árulkodó kérdések megszületéséért egyértelműen mi, szülők vagyunk szerintem a felelősek. Az iskola szerepe másodlagos, a gyerekeket okolni érte pedig önámítás.



2014. dec. 27. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Például mire gondolsz?
2014. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Például a lehetek e terhes kezdetűekre.
2014. dec. 27. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én okulok belőle.

Még közvetlenül nem fenyeget a veszély, tekintve hogy négy éves a nagyobbik gyerekem.

A kishúgomat viszont nagyon féltem, ő most 13 éves. Szerencsére jó vele a kapcsolatom ,őszintén tudunk beszélgetni, és mer tőlem olyasmit kérdezni ami sajnos édesanyànknál tabu.

A kislányaimmal pedig igyekszem olyan kapcsolatot kialakitani, hogy ezeket meg tudják velem beszélni, hogy szóljanak ha már szexelnének, hogy legyen tudomásuk a felelősségteljes szexuális életről.

Ha pedig baj van, akár felelőtlenség miatt, vagy kiszakadt gumióvszer miatt, merjenek szólni, hogy 72 órást irassunk, ne pedig itt kérdezősködjön , vagy mit ad isten, abortuszra kelljen menni.

2014. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A szülők nem csak abban felelősek, hogy fel kellene világosítaniuk a gyereküket, hanem abban is, hogy kialakítsanak egy olyan kapcsolatot a gyerekkel, hogy a gyerek ne féljen és ne tartsa cikinek, ha szexualitással kapcsolatban kell kérdeznie, mert kíváncsi. Én már az a generáció vagyok, aki 10 évesen tudta nagyon jól, hogy honnan lesz a gyerek, és a suliban is volt felvilágosítás, így konkrétan sosem ültünk le a szüleimmel, hogy na akkor most A-tól Z-ig elmondják az egész sztorit. De bármikor felmerült bennem kérdés ezzel kapcsolatban, tudtam, hogy fordulhatok hozzájuk, mert normálisan el fogják nekem magyarázni a dolgokat, és egyikünk sem fogja közben kellemetlenül érezni magát, mert nálunk nem volt tabutéma a szex. Szóval úgy gondolom, hogy a felvilágosítást ma már megkapják a gyerekek iskolában, egymástól, interneten, tv-ből, akárhonnan. Egy 6-10 éves gyerek már tudja, mi az a szex. De hiányosságok mindig lehetnek, akár a biológiai háttérről, vagy bármiről. És nagyon fontos, hogy a szülő és a gyerek közt meglegyen az a feltétlen és kölcsönös bizalom, hogy bármikor kérdezhessen a gyerek, és ne idegenektől kelljen ezt megtennie egy anonim oldalon, ahol a legtöbb válasz rosszindulatú, és közel sem hasznos.
2014. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én már olvastam itt olyan szülő kommentjét, aki szerint 14-15 éves korban már "óvatosan érinteni lehetne a témát."


Szerintetek az így gondolkodó szülők melyik korban élnek?

2014. dec. 27. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Én mint szülö ne érzem magam felelösnek, mert a gyerekeimmel ezekröl a témákról is születésüktöl kezdve nyiltan beszélünk, így mire valamennyire is aktuális lett nekik a szex, védekezés, terhesség témakör, addigra nem volt elöttük ismeretlen kérdés.


De a szülök nagy része még ma is "kényes" témának érzi ezeket, és a gyerekek többsége éppen ezért igen tájékozatlan.


Pedig olyan kérdés nincs, amit ne lehetne akár egy 3-5 évesnek is a saját szintén elmondani úgy, hoyg ne legyen benne semmiféle megtévesztés.

Szerintem egebként még nagyobb gond az, hogy sok szülö saját maga sincs tisztában ezen a téren alapvetö dolgokkal.

2014. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagyok, soha egyetlen egy szót nem ejtettek ki itthon a szexualitásról.

olyan tabuként kezelik.

16,5 évesen volt először barátom. de kb 12 éves korom óta utána sóvárogtam. amikor összejöttünk,nem engedtek hozzá akkor se, amikor már több hónapja együtt voltunk.

persze nem indokolták meg, hogy miért nem. de egyértelmű, hogy nem akarták , hogy azt csináljuk. hát oké, nem mentem hozzájuk, de máshol is tudtuk..

aztán a mostani barátommal teljesen más a helyzet. vele se nagyon engednének találkozni, de nem vagyok a bábjuk..

idegesít már, a 19.századbeli gondolkodásuk.

ők nem tettek sosem felvilágosítást. az iskolában 5.ben volt menszeszről, amikor már az osztály fele menstruált.

aztán középiskolában 2.ban, jött egy orvosis csaj , a szexről felvilágosítani. elmondta, hogy a kretitekért van itt, gyorsan lezavarja ne aggódjunk. beszélt a nemi beetegségekről, meg hogy ne szexeljünk. ennyi volt a lényeg.

a szüleimtől semmilyen információt nem kaptam, az iskolaiak pedig nevetségesen semmit mondók voltak.

ha nem lenne internet, meg tinimagazin, nem tudom honnan lettek volna infóim..

mindegy sosem lettem terhes, de csináltam hülyeségeket, úgyhogy hálás lehetek, hogy nem lettem az.

ha lesz gyermekem időben fel fogom világosítani, mindig a korának megfelelően.

a szülő dolga lenne, de hát túl szemérmesek.

ha nem beszélnek a szexről, nem is létezik:)

2014. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

ja és a lányokat különösen fel kéne világosítani.

mert a kanos kis kamaszfiúkról annyit, hogy szeretik győzni a barátnőjüket, hogy csak picit hadd tegyék be guminélkül, nem lehet baj...

HÁT könnyen beszélnek. nem ők lesznek terhesek, felelősek egy éltért..

2014. dec. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!