Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy legyen egy saját bankszámlám?

Figyelt kérdés
Otthon, nem szeretnék, hogy legyen pedig már 18 elmúltam. Rajtam kívűl mindenkinek van az ismeretségi körömben. Mit tegyek?
2023. febr. 10. 23:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Elballagsz egy bankba, kinyitod a szád, s elmondod, hogy szeretnél számlát nyitni.

Előtte meg a személyidet vágd zsebre, mert szükséged lesz rá, meg egy okostelefon se árt, ha szeretnéd, hogy a bankos appot is beállítsák ott már neked.

2023. febr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Ma már (vagyis péntek délután) volt ez a kérdés, kaptál jópár tanácsot. Mi lett az előzővel, nem találom. Törölték mint kamukérdést?
2023. febr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2023. febr. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Kamu.
2023. febr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Már megint ??Tegnap délután 7 oldalon keresztül taglaltuk neked...
2023. febr. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Fogod magad elmséz a bankba és nyitsz egyet, ha ezt nem teszed emg akkor nem elhet rajtad segíteni.
2023. febr. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

"Miért nem engedik, hogy legyen egy saját bankszámlám?"


Én, idegenként nem tudom, miért nem engedik ezt és érdekesnek tartom.


"Otthon, nem szeretnék, hogy legyen pedig már 18 elmúltam. Rajtam kívűl mindenkinek van az ismeretségi körömben. Mit tegyek?"


Irreleváns, hogy otthon mit szeretnének vagy mit nem. Nem kell alárendelődni ennek.

Megnézed valamilyen bankszámla-összehasonlító oldalon, hogy milyen kedvező konstrukciók vannak, átgondolod mire szeretnéd használni, havonta mennyi érkezne rá, lesz -e átutalás vagy csoportos beszedési megbízás stb.

Elmész, csináltatsz egy bankszámlát és mindent elektronikusan intézel, elmondod, hogy a címedre nem szeretnél papíralapú levelet kapni (manapság már ez nem is jellemző, de három évente a kártyát azért kiküldhetik, ha lejár), elképzelhető hogy erről is lehet rendelkezni.

2023. febr. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Addig minek akarsz számlát meg bank kártyát amig nincs munkád hogy jövedelem érkezzen rá?



Igazat adok a szüleidnek,azérr mert tiniknek van-nekik ösztöndíj miatt kell saját névre szóló kártya,középsulisok is kapnak ugye- neked felesleges ha nincs ami rá érkezzen. A kártyának és számlának van költsége. Mire dolgoznibkezdenél full minuszba kerül- aztán lesel h hoppá csak a fél fizu van-,ne adj isten a bank már behajtóhoz adja a tartozást

2023. febr. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Én azt feltételeztem hogy be tud rá fizetni valamit, ha egyszer kell neki bankszámla.

A kérdés nem adott információt arról, hogy milyen jövedelemmel rendelkezik/nem rendelkezik Kérdező.

2023. febr. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 NTBS ***** válasza:
95%
Talán, mert nincs saját jövedelmed?
2023. febr. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!