Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem akar "elengedni" a...

Anyám nem akar "elengedni" a barátnőm esküvőjére? Mit tegyek, hogy meggondolja magát? Csak szerintem abnormális a viselkedése?

Figyelt kérdés

Anyám mániákusan meg van győződve, hogy nem veszem elég komolyan az egyetemet, át fognak sorolni önköltségesre/kibukok (közben meg előző éves táblázatokat nézve esélyem van a legmagasabb tanulmányiösztöndíjra). És mivel valamilyen szinten eltart, meg otthon élek, amikor éppen nem a koliban vagyok, vagy éppen nem olyan munkát vállaltam, amivel van szállás is, ő úgy érzi, hogy azon a szinten beleszólhat az életembe, mintha 12 lennék, holott lassan már 21 leszek ehhez képest. Ő tulajdonképpen nem fogadja el, hogy önállósodom, ha nyíltan megyek vele szembe, akkor az a tapasztalatom az évek alatt, hogy csak magammal cseszek ki. Így maradt a titkolózás. Ezt így fontos leszögezni első körben.

És hát az a helyzet, hogy egy volt gimis szobatársam májusban megházasodik. Mi nagyon jó barátok voltunk, és bár nem sokat találkozunk, még mindig barátok vagyunk. És meghívott az esküvőjére, ami májusban egy hétfői napon lesz.

Amikor ezt anyámnak meséltem, rögtön az volt az első reakciója, hogy ugye megmondtam neki, hogy nem megyek, mert nekem aznap tanítás van, meg mert ő nem engedi, hogy szórakozás miatt hiányozzak. Hát köpni nyelni nem tudtam. Szóval megmondtam neki, hogy nem mondtam meg, hogy nem megyek, mert menni fogok. Ő meg elővette a szokásos veszekedéskor használt "nem veszed elég komolyan a tanulmányaidat" okoskodást, meg hogy ő akkor se enged.

Nyilván menni fogok, akár meggyőzöm anyámat, akár nem. Viszont én olyan konfrontációt nem akarok vállalni, hogy ő nem enged, én meg megyek, mert bár kicsi az esély rá, de én el tudom képzelni, hogy akkor megvágja az anyagi támogatást, az meg nekem nem lenne kényelmes. (Dolgozom egyébként, csak annyiból nem jövök ki, ha többet dolgoznék meg esélyes, hogy az átlagom nem lenne ennyire jó, tehát nem éri meg) Ez nyilván nekem nem ér annyit, hogy a hátralévő X évre, amíg nem tudom megoldani az anyagiakat magamnak, nem éri meg, én jelenleg elvagyok azzal, hogy keveset vagyok otthon(tanév alatt koli, nyári szünetben munka), amikor beleszólhat(nyáron amúgy sem vészes), amúgy meg, max nem mondom meg neki, ha tudom, hogy valami nem tetszene neki.

Viszont annak ellenére, hogy mindenképp megyek, jobb lenne, ha most "megengedé". Ennek szimplán annyi az oka, hogy ha otthonról megyek az esküvőre, akkor csak kicsivel több, mint egy órát kéne vonatozni, ha meg a koliból, akkor meg két és felet, plusz a helyi tömegközlekedés.

Olyan tippeket nem kérek, hogy önállósodjak, tudom, hogy a teljes helyzetre ez a végső megoldás, de ez most nem kivitelezhető úgy, hogy számomra megérje és kényelmes legyen. Azt sem kérem tippnek, hogy menjek el titokban, mert nyilván az lesz, ha nemet mond. Itt az a kérdés, hogy hogy érjem el, hogy ne akarjon beleszólni, tudomásul vegye tudomásul, hogy megyek, vagy legalább "engedjen el".


2023. febr. 11. 20:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
41%
Miért kell hétfőre tenni egy esküvőt?
2023. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, Te 21 éve ismered, mi meg egyáltalán nem, szóval sok okosat nem lehet mondani.


Az viszont beszédes, hogy amiatt aggódsz, hogy elvágja az anyagi támogatásodat: ugyanis ezzel sakkban tud tartani. Hogy ennek mi az oka (megszállottság, a kontroll iránti ragaszkodás, demencia stb.), azt nem tudhatjuk. Így azt sem tudhatjuk, lehet-e rajta változtatni.

De ez addig biztosan fennáll, amíg Te is így állsz hozzá. Szóval ez egy lehetséges út: igenis lázadni kell, abból talán még felismerheti, hogy túl messzire ment.

2023. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
43%

"Nyilván menni fogok, akár meggyőzöm anyámat, akár nem. Viszont én olyan konfrontációt nem akarok vállalni, hogy ő nem enged, én meg megyek,"


Gondolom, logika nevezetű tárgyad nincs az egyetemen...

2023. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

#1 Hát, ezt ne tőlem kérdezd. :D


#2 Szerintem a 21 évem alatt elég sokszor próbáltam lázadni. Nem lett jobb a helyzet. Ha 21 év alatt nem értem célt vele, akkor nem hinném, hogy cirka 3 és fél-4 hónap majd megváltja egy olyan ember gondolkodását, akinek az a meggyőződése, hogy akkor is lenne beleszólása és vétójoga, pusztán, mert ő a szülő, ha már különélnék és magamat tartanám el.


#3 Szerintem teljesen egyértelmű, hogy mire értem ezt, pláne, ha végigolvasod. De akkor a gyengébbek, többek között a te kedvéért: elmegyek mindenképp, de nem vállalom be azt, hogy úgy menjek el, hogy anyám tud róla, de nem enged.

2023. febr. 11. 21:01
 5/38 anonim ***** válasza:
77%
Délelőtt van az esküvő?
2023. febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
66%

Bocs, de még mindig nem értem.

"elmegyek mindenképp, de nem vállalom be azt, hogy úgy menjek el, hogy anyám tud róla, de nem enged."

Egyáltalán nem tűnik meggyőzhetőnek, ergo egyáltalán nem biztos, hogy el fog engedni.

Te állítod, hogy MINDENKÉPP elmégy.

De azt nem vállalod be, hogy tud róla, de nem enged.


Mondd, ismered te a MINDENKÉPP szó jelentését?

2023. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
68%
Ja bocs nem fejeztem be. Szóval mondhatod, hogy emiatt nem hagysz ki órát, vagy amúgy is szünet van, vagy áttetted a gyakorlatod másik napra azon a héten stb. Kívülről tudja az órarended? Meggyőzni nem fogod, mert totál degenerált. Max ha végleg elköltözöl, a szemébe vághatod, hogy “na ezért foglak a legolcsóbb otthonba bedugni, amint lehet.
2023. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
58%
Meg persze az is kérdés, hogy miféle agyalágyult tart hétfőn esküvőt, főleg ha lagzi is lesz.
2023. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%
Otthon nincs egy barátnőd akinél vasárnap ott aludhatnál és tőle mennél az esküvőre? Így anyád nem tudná hogy nem mentél vissza a koliba. Vagy ha a vonatút olyan sok, akkor esetleg telekocsi?
2023. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
17%
Dél-Szomáliában lesz az esküvő, vagy mi?
2023. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!