Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most már tényleg nem tudom.....

Most már tényleg nem tudom.. mit csináljak? Meg tud ez javulni?

Figyelt kérdés

Apukámmal 15 éves korom óta nem felhőtlen a viszonyom. Amióta kapcsolatban vagyok, ez nem csak rám van kihatással.

18 éves lány vagyok, ~1 éve van barátom. Rendes fiú, az osztálytársam, rendes családból, és mindenekelőtt nagyon szeret és megbecsül. A szűk családomból mindenki kedveli, a tágabbal még nem találkozott, éppen apám miatt. Bármikor feljön a téma, esetleg el szeretnék menni valahova vele, ideges lesz és defenzív. Nem kell nagy dolgokra gondolni, nyáron volt, hogy a Margitszigetre nem akart elengedni sportolni a fiúval. Egyszerűen már nagyon nehéz, nekem és az egész környezetemnek, főleg neki.

Folyamatosan feszült vagyok, jó, ha egyáltalán havonta fel merem hozni a témát, akkor is sírással végződik. Apa egész családja igyekszik le-és rábeszélni őt, hogy változtasson a hozzáállásán, nem gyerek vagyok már, és nem házasodni készülök..

szerintem egyébként az egész probléma abból ered, hogy nem tudja elfogadni, hogy felnövök (?)

Alapvetően nem tartom magam problémásnak, tanulok, sportolok, egyetemre készülök, nyáron pedig dolgozok.

Tényleg nem értem, ekkora baj lenne ennyi idősen kapcsolatban lenni?

Indoklást nem igazán szoktam kapni a nemleges válaszra, legfeljebb, hogy engedjem el ezt, nem kell ilyenkor még komoly kapcsolat. Mikor évekkel ezelőtt azt mondta, 25 év alatt nem hozhatok haza senkit, nem vettem komolyan.. de ez hiba volt

Most legutóbb csak annyit kezdtem el mondani, hogy lenne egy kérdésem, erre közbevágott, hogy elege van a kérdéseimből..

Ott tartok, hogy (anyukám tudtával, ő támogat, de apára nincs hatása..) egyszerűen nem mondom el neki, mit csinálok, kivel vagyok, és ez szerintem senkinek sem előnyös.

A fiú természetesen tud erről, de nagyon nehezen viseli, hiába mondom neki, hogy nem vele van a baj, bárkivel ilyen lenne.. nagyon fontos nekem, és rossz látni, hogy neki is rosszul esik.

A kiköltözés nem igen jön szóba, nincsen állandó munkám/ lehetőség erre, anyával nem beszél egyszerűen évek óta, és annyira belemerült ebbe a “konzervativizmusba”, hogy senkire nem hallgat. Esetleg ilyen vagy hasonló szituációban volt már valaki? Nagyon rányomja a bélyegét az egész kapcsolatunkra. A húgaimmal jóban van apa, de velem már nem viselkedik normálisan.

Mit tegyek?

Nagyon kétségbeesett vagyok.

Ha valakinek bármilyen tanácsa van, ne tartsa magában!



2023. febr. 15. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikor lesz ennek vege? A koltozessel. Igen, tudom, mielott itt most mindenki nekemjon es lepontoz, hogy jelenleg 18 eves kozepiskolaskent ez lehetetlen, csak azt akarom ezzel mondani, hogy nalunk ennek a harcnak egyszeruen csak ekkor lett vege.

A koltozessel . En mar 22 eves voltam,de sajnos nem tudtam hamarabb lepni. Apam meg azt is meg akarta szabni,hogy mar 4 eve nagykorukent milyen ruhat vehetek fel, mikor, hova es kivel mehetek..

Sokat hazudtam, mar en se nagyon tudtam a vegere mi a valosag, de igy birtam ki.

Aztan leleptem.


Szoval a hazugsagon kivul mas tanacsom nincs. Az ilyen ember nem valtozik.

2023. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%

Én azt tanácsolnám, hogy beszélj vele, mert így nem lehet élni, egy ilyen teherrel, de ha már próbáltál vele beszélni, akkor arra csak azt tudom mondani, hogy akkor is beszélj vele. Ha azt mondja :Nem érdekel!- vagy hasonló, akkor nyomatékosítsd, hogy de akkor is el akarod mondani.


Nem minden szülő egyforma, valaki el fogadja ha felnő a gyerek valaki sajnos nem. De ezen belül is mások lehetnek az emberek. Ha komolyan leülsz beszélgetni akkor talán elgondolkozik rajta mit is tett, de az is lehet valaki megmakacsolja magát és akkor sem érti meg. Nem vagyok nagy pszichológus, de szerintem az az ember már menthetetlen. Persze létezik olyan, hogy több esély, szóval ne adjuk fel!


Nekem nem volt és nincs is ilyen problémám a családommal, mármint ha van egyáltalán, akkor az a tiéd közelébe se ér, ezért nem is kötelező megfogadnod, de ezt azért nem hagyhattam válasz nélkül.


Kitartást neked és légy boldog a pároddal illetve a családoddal is!

2023. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
ő akar megdugni, az a baj
2023. febr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Költözés egyértelműen. Ha lehet, keress vmi diák melót (meki, stb), amiből némi jövedelemre szert tehetsz. Apuval felesleges beszélned, leírtaidból én így látom.
2023. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mielőbb lépned kéne ebből a közegből.
2023. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiú volt már fent nálatok amikor apukád is otthon van?

Beszélgetett vele? Próbáltak ismerkedni?

Talán ha amolyan konzervatív módon próbálnátok hozzáállni nem jönne meg az esze? Tudom furán viccesen hangzik a mai világban, de pl. ha a fiú odamenne hozzá és az engedélyét kérné hogy elvihessen valahová.

2023. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor sajnos valóban várnom kell még..:(

A beszélgetés nem működik sehogy sem.

Ez a konzervatív módszer jó ötlet lehet, és bár találkoztak már iskolai eseményen, de apa a kézfogáson kívül teljesen ignorálta.

A barátommal pedig többször beszéltünk már erről, szívesen elkérne tőle:D ezen a ponton igazándiból már bármit..

2023. febr. 16. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, az én apàm ugyanezt csinàlja, csak én nem 18 vagyok, hanem 29... :S


Szerintem is költözz el, mert nagyon önző. Nem kell szégyellned, hogy boldog vagy!

2023. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!