Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 1km-s futáson 1...

Hogyan tudnék 1km-s futáson 1 percet,500 m-n 30 másodpercet javulni? Mit csináljak? Lépcsőzés, Hegyre futás, rövid sprintek, guggolás, kocogás? 15/f

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 06:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Háát.. 1 km-en nem tudom, hogy a kitartásoddal, a sprintelés fent tartásával van e gondod vagy pedig a gyorsasággal... Kitartás / állóképesség javítására mindenképpen hosszabb távok, pl 5km!(Akár kocogva is, az a lényeg hogy ne állj meg) Sajnos gyorsasághoz nem nagyon értek, én inkább a hosszabb távokban jeleskedem.

De mielőtt lefutod, jól nyújtsd ki a lábaidat! 500 méteren.. hát rövidebb távokkal próbálkozz h egyre gyorsabban lefutod. Biztosan segít benne... Vagy akár guggolások a comb izomzatára...

UI.: Várd meg valaki olyan segítségét aki sprintelésben is jó ;)

Sok sikert!


16/f (7 év röplabda+ atlétika után)

2009. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van. Csak annyit fűznék hozzá, hogy 1km-t nem lehet végigsprintelni, úgyhogy ahhoz már inkább állóképesség kell.

Guggolás szerintem nem sokat használ, futásnál combizom nem olyan életbevágó, főleg ezeken a távokon.

2009. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha és 700m meg 350m-nél hogyan tudnék javulni vagy 10 mp-t. Mert szükségem lenne rá!
2009. szept. 18. 15:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Kérem válaszoljatok!
2009. szept. 19. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ide kéne írnod hogy milyen az időd!!!!

De mégis csak 10 mp akarsz javulni 350 m en????? nem sok az egy picit

2009. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
500m-n futok 1:35-t. Ezt kéne levinnem 1:25-re. Csak a sprinten múlik szinte. Szóval a sprintemen akarok javulni!
2009. szept. 20. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!