Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kivételeznek a...

A szüleim kivételeznek a tesómmal?

Figyelt kérdés

Mikor a nővérem született, vettek egy lakást, azzal a céllal, hogy majd az övé lesz mikor 18 lesz. Most meg is kapta. Én még akkor nem születtem meg.

Viszont megkérdeztem a szüleim én mit kapok mikor 18 leszek, és a start számlámat fogom, amire 10 éve minden családit befizettek meg azelőtt ami járt "utánam" is egy összegben. Ez most 3.3 millió forint, ami lássuk be, nem egy 64 négyzetméteres lakás ára.

16L



2023. febr. 18. 09:36
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
27%
Örülj neki,hogy egyáltalán kapsz valamit.
2023. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
90%
Huh ez gáz.
2023. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
93%
Jaj, 1-es hagyjad már ezt a hülyeséget. Normális szülő nem tesz ekkora különbséget a gyerekei között.
2023. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, mi ezt nem tudhatjuk, őket kell megkérdezned.
2023. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
98%
Eléggé
2023. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom x éve jó világ volt, jobban éltek, jobb kilátásaik voltak, több pénzük.


Ugyan nem nagyon segít ki téged, de van egy 9 éves gyerekem, rengeteget költöttem rá, rengeteg programra vittem, szuper ruhákban járt és remek cuccai voltak. Most nem nagyon állok jól, de ha most születne gyerekem nem tudnám ezt megtenni ugyanígy. Nem kivételezésből, egyszerűen akkor jobban álltunk, illetve első gyerekes anyukaként máshogy csináltam a dolgokat, mint legközelebb fogom. Másban is máshogy cselekszem majd, nem csak pénzben, pl alig fog a következő programra járni, cserébe majd mindig áthívjuk a barátait, és át is viszem máshoz. Illetve nem leszek vele ilyen sokat vele itthon és kettesben, mint ahogy elsőre gondoltam hogy ez kell a gyereknek, hanem különórákra fog többet járni, nem két és fél évesen kezdi majd el a bölcsit, mint az első, hanem másfél évesen(délelőttökre). De jó dolgok is vannak, pl sportoltatom majd kicsinek, így nem lesz olyan ügyetlenke, mint az első, illetve lesz gyerekkori legjobb barátja, ami az elsőnek kb én voltam a többi kapcsolata meg "futókapcsolat". Ja és sokkal több fejlesztő játékot fog kapni és kevesebb plüsst, illetve társasozni is korán fogunk kezdeni, nem 5 évesen, mint az elsővel. Továbbá a számítógépek működésébe is hamarabb kezdhet majd bele, és lehet, hogy lesz kisállata már a kezdetektől(illetve ő állat mellett "nőhet fel", ami az elsőnek ugye nem volt adott).


Nekem is mondani fogják majd biztos, hogy ez így meg az úgy más volt.. hát igen. Eltelt 10-15 év, sokat változott a gondolkodásom, élethelyzetem, egész más anyja leszek a másodiknak, mint az elsőnek voltam, de alapszabályok pl nem fognak változni, meg az alaptermészetem.


Nálatok hatalmas a különbség anyagiakban, de tudnod kell, hogy 7 éve 7 millió volt egy lakás, ma már ugyanaz 30 millió(tudom, mert vettem is, eladtam is ennyi idő alatt) . Nem tudom hogy állnak a szüleid, de a legtöbbnek nem lett ennyivel jobb az élethelyzete, hogy most lakást tudjon megengedni magának, de ne aggódj, lehet később kettőt is tudnak majd venni neked, főleg ha az oroszok oldalán maradunk továbbra is, úgy lemennek az ingatlanárak, hogy utánad dobják.. persze akkor már lehet ti sem akartok az országban maradni.


Szóval sajnálom, de ez most ilyen.

2023. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
94%

"Gondolom x éve jó világ volt, jobban éltek, jobb kilátásaik voltak, több pénzük."


Oké, de ez nem azt jelenti, hogy az akkor megvett lakást csak az egyik gyereknek kell odaadni. Adja ki bérbe vagy adja el, és akkor mindkettőnek lesz ugyanannyi.

2023. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
99%
Pontosan így van, a 64 nmes lakást el kellett volna adni, hozzácsapni a 3 millát, esetleg még kölcsönt, és venni 2 kisebbet. Hihetetlenül nagy különbség ez így. Nekem jóval idősebbként is sokkal kisebb lakásom van, 64 nmt összehozni ma már a semmiből majdhogynem lehetetlen. Ugyanakkor ha kettéosztották volna, mindkét gyerek jól indult volna.
2023. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
98%

6-os, ez nem ugyanaz.

Most, ebben a pillanatban van egy lakás, két nagyjából egykorú gyerek, és az egyik kapja az egészet. Lehetne a közös tulajdonuk felesben. Valószínűleg még a 18 évesnél sem aktuális, hogy oda költözzön.

2023. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
99%
Sajnos a szüleid ezt jól elszúrták, ha valóban ekkora különbség alakult ki és rád nem gondoltak, igazából az sem lenne igazságos, ha most azt mondanák, Téged úgy kompenzálnak majd, az örökségnél figyelembe veszik a különbséget, mert ettől Te még nem fogsz tudni elköltözni. Én szülőként biztosan nem írattam volna a lányomra egy lakást még akkor sem ha 10 éve ezt ígértem, ha a másiknak nem tudok adni hasonló értéket. Inkább felvállaltam volna, hogy duzzogjon a nagyobb gyerekem, mint hátrányba hoznám a kicsit.
2023. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!