Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim ekkora butaságot...

Szüleim ekkora butaságot csináltak, jogos a félelmem, hogy be fognak törni, szereltessek riasztót?

Figyelt kérdés

Idehivtak apróhirdetésből valami ismeretlen nőt aki ékszereket, régiségeket vásárol fel.


Apám eladott neki porcelánt anyám meg két nyakláncot, de engem rohadtul idegesít azóta is, hogy sokat beszéltette őket van-e gyerekük, unokájuk ki lakik a házban, hadd nézze meg azt a szobát mert milyen szép a festés, stb.

Rettenetesen összevesztem velük hogy lehettek ennyire buták, felelőtlenek.


Hozzáteszem nem vagyunk milliomosok, nincsenek értékeink de attól félek hogy be fognak törni hozzánk és elviszik a tévét, laptopot.


Mit tegyek, érdemes az aggodalmam miatt kihivni a riasztósokat és távfelügyeletes riasztót szereltetni egy évre legalább?


2023. márc. 5. 16:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
54%
Van pénzed egyáltalán beszereltetni? Elég gyereknek tűnsz. Nem hiszem hogy kiskorú hívására majd csak úgy kimennek.
2023. márc. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
16%
Van is pénzed rá? A beszerelés legalább egy fél millió és előtte még villanyszerelő is jó ha látja a lakást a betápot. Utána meg havonta caomagtól függően, hogy mire terjed ki 5000-10ezer Ft.
2023. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Nem ez a kérdés, a kérdésre kell válaszolni
2023. márc. 5. 16:38
 4/43 anonim ***** válasza:
97%

Mindenképpen megéri riasztót szereltetni a mai világban.

Főleg, hogy ilyen alaposan felmérték a lakást, családi helyzetet.

Idegent nem engedek be a lakásba, ezt értesd meg velük. Ha mindenáron eladnak, azt kint mutassák meg.

2023. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Köszi négyes.

Azért is aggódom mert még egyetemre járok és mellette dolgozom és amik vannak nekem elektronikai eszközök azt mind én vettem magamnak, megdolgoztam értük és nagyon rossz lenne ha a szüleim butasága miatt ezeket ellopnák.


Meg persze minden másért amink van, amiért szüleim megdolgoztak az életükben

2023. márc. 5. 16:45
 6/43 anonim ***** válasza:
94%

A riasztó helyett inkább köss egy olyan biztosítást amiben az ingóságok is biztosítva vannak


A biztosítás megvan negyedévente 5 ezerből...


Ajtófeltöréstől számított 5 percen belül már nincsennek ott a betörők, főleg ha így előre felmérte a terepet nekik valaki, akkor 5p múlva már kocsiban ülnek és szomszéd utcában vannak a szajréval.


Nem úgy kell elképzelni mint a filmekben kimennek és feltúrják a fehérneműs szekrényt, meg kiborogatnak mindent, meg felborítanak mindent. Szépen csendben csinálják, munkaidőben. Nem kapják a hónuk aláa 100 cdntis tévét. Készpénzre, ékszerekre mennek, kisebb de értékesebbe elektromos eszközökre, laptop, tablet. Visznek 1 vagy 2 spottáskát és ami abba behér az egyik összepakolja, a másik meg megnézi a tipikus készpénzdugi helyeket, cukortartó, liszttartó a konyhában azt mindig kiborítják, esetleg a rizst. Felkapnak amit elől látnak kisebb műszaki cikket, pl. gamer fejhallgató, pendrive.... A tálaló, étkezőbe szoktak belenézni ebbe-abba. Aztán 5p és ott sincsennek.

Munkanap a távriasztos jó ha ebben az 5 percben elér téged, elért és leteszi, te meg mire hívod a 112 kapcsolja a rendőrséget újabb 2-3 perc, a betörő már ott sincs. Búcsút ,mdhatsz a cuccaidnak!

Éjszaka meg azonnal a rendőrt hívja, mire kiérnek ugyanúgy nicsennek ott a betörők már...


Egy ex zsaru

2023. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%

8:


Bakker be van kötve a Patenthoz nálunk is... riasztás esetén fél percen belül hívnak és jelszót kell mondani. Ha variálsz, hadoválsz vagy neadjisten nem veszed fel a telefont küldik a kollegákat... ha kimondod a titkos kódot az igazi helyett akkor a rendőrséget is riasztják egyből /mivel tudják hogy kényszer alatt cselekszel/.

Emellett üvölt a sziréna az utcán.

Mi nem ér semmit jógyerek? :)

2023. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%
9-es: azért nem ér semmit, mert mire a rendörök odaérnek, már rég eltüntek a környékröl is.
2023. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos, sok a naív ember - főleg idősek, de olykor vannak kivételes fiatalabb korosztályban is.

Egy ismerős néni cigányokkal csináltatta meg az ereszt. Kezdjük ott, hogy borzalmasan silányul csinálták meg. Ráadásul, utána még követeltek pénzt is a nénitől, mert "Ez - meg az többe került, mint gondoltuk volna!"...

Hallottam ugyanilyen ereszes cigányokkal való masik esetet is. Ott is idős néni volt a kiszemelt! A munka ugyanúgy silány lett! Ráadásul, történt egy rejtélyes betörés, mikor a néni nem volt otthon...

2023. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat. Biztosítás van mindenre, ingóságokra is. De azért mire fizet a biztosító nem 2 perc, meg ha feldúlják a lakást vagy betörik az ablakot meg az egézs betörést lelkileg feldolgozni sem könnyű. Meg mondjuk a tableten, laptopon ott a személyes dolgok, azokat pótolni sem mindig lehet.


Arról nem is szólva én attól félek ha betörnek bántják a kutyust majd aki itt él velünk a házban.


De érdekes amit írtok a távfelügyeletes riasztóról is, bár azt olvastam valahol ha van olyan akkor a biztosító nem szokott akadékoskodni mert megkapja a jegyzőkönyvet a biztonsági cégtől, rendőrségtől igy egyszerübb, gyorsabb a kárrendezés is

2023. márc. 5. 17:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!