Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim ekkora butaságot...

Szüleim ekkora butaságot csináltak, jogos a félelmem, hogy be fognak törni, szereltessek riasztót?

Figyelt kérdés

Idehivtak apróhirdetésből valami ismeretlen nőt aki ékszereket, régiségeket vásárol fel.


Apám eladott neki porcelánt anyám meg két nyakláncot, de engem rohadtul idegesít azóta is, hogy sokat beszéltette őket van-e gyerekük, unokájuk ki lakik a házban, hadd nézze meg azt a szobát mert milyen szép a festés, stb.

Rettenetesen összevesztem velük hogy lehettek ennyire buták, felelőtlenek.


Hozzáteszem nem vagyunk milliomosok, nincsenek értékeink de attól félek hogy be fognak törni hozzánk és elviszik a tévét, laptopot.


Mit tegyek, érdemes az aggodalmam miatt kihivni a riasztósokat és távfelügyeletes riasztót szereltetni egy évre legalább?


2023. márc. 5. 16:24
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%

#10

pontosan

mire a távosok is kiérnek kék nélkül 20-30p is lehet...

2023. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
86%
#12 kutyát nem bántják, adnak neki egy szál kolbászt, azt addig 2-3p csendbe marad
2023. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Szóval akkor azt mondjátok semmi értelme, haszna az ilyen kivonuló szolgálatos riasztónak, csak pénzkidobás?
2023. márc. 5. 17:49
 14/43 anonim ***** válasza:
13%
Ennyi erővel mond meg nekik, hogy szerelőt se hívjanak, ha valami elromlik. Ők is lehetnek akármilyen emberek. Nem azt mondom, hogy nem kell megfontoltnak lenni, de szerintem túl parázni sem egészséges ezt.
2023. márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
96%
Ja. Amúgy meg senkit nem érdekel a sziréna, még az sem, ha látják, hogy betörnek. Az emberek nem avatkoznak bele. Tapasztalat, fényes nappal kellett (saját bicikliről) lefűrészelni a körúton a zárat, kutya oda se jött hogy miért lopok tök nyíltan biciklit...
2023. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha a szerelő kezdene el kérdezősködni meg szobákba benézni, akkor sem lennék nyugodt, de hozzám eddig szerencsére csak azért jöttek, hogy elvégezzék a munkájukat.
2023. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
26%

17:

Attól, hogy még valaki kérdezősködik nem kell egyből rosszra gondolni.

Én villanyszerelő vagyok ès dolgoztam már lakosságiban. Simàn volt, hogy megkérdeztem, hogy mondjuk az xy szobában milyen tapéta van, mert nagyon tetszik. Vagy, hogy mennyibe került a mikró, mert én is akarok venni hasonlót. Ès mèg senki nem vette ezt rossz nèven. Érdeklődni emberi dolog.

2023. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
93%
Másfajta emberek vagyunk.
2023. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
92%

Jogos a félelmed. Gyerekkori barátnőmékhez pontosan egy ilyen után törtek be. Valami szőnyeget vettek meg tőlük, beszédes, naiv anyuka behívta, cseverésztek erről-arról, és még ugyanazon a hétvégén egyik éjjel ellopták a gyerekek biciklijét, egy rakat értékes kisgépet, kiszúrták az autó kerekét, megkarcolták az autót.


Kutyájuk nem volt, a tároló a kert másik végében, szóval hátulról átmászva bárki bemehetett - és be is ment.


De az én nagyapám is engedett be ilyeneket (demens volt), mama meg én nem tudtuk lerázni őket, apa meg mire hazaért, elmentek.

2023. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 babyboom567 ***** válasza:
89%
Pedig jól gondolod, kb 90% hogy be fognak törni.
2023. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!