Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ugy érzem nagyon elvagyok...

Ugy érzem nagyon elvagyok távolodva lelkileg a családomtól?

Figyelt kérdés
Van egy ket eves kislanyom,eleinte tulfelto szulo voltam,senkit se akartam a kozelebe engedni majd masfel ev utan ugy dontottem h visza megyek dolgozni-mondhassuk ugy h minden jol sikerult ezen a teren mert egyre nagyobb pozicioba vagyok,jol keresek es elismernek a munkahelyemen ami sok erot ad.Viszont a csaladi eletem egy katasztrofa…szó szerint…a ferjem alkoholista aki januarban felemelte ram a kezet,nem utott meg csak megprobalt ram ijeszteni de a ket eves kislanyunk befutott kozenk sírva igy nem tette meg,orokke megigeri h nem iszik de ujra es ujra megteszi,es en orokke elhiszem es remenykedek de sose lesz jobb.A gyerekemre anyosomek vigyaznak akik nyugdijasok es maximalisan oda allnak melle-es mellenk is,nem panaszkodhatok ra,viszont engem ez a csaladi baj vagynnem tudom hogy hivjam kikeszit…es nem vagyok jo anya ugy erzem,tavolsagtarto lettem,munkamanias…inkabb dolgozok minth otthon legyek…haza jovok es a ferjem reszeg a gyerekem ordit egesz allo nap…sokszor csak nyelek es probalom elviselni a napokat h teljen el es megint dolgozhassak mert akkor nem kell ezt latnom,lelkileg teljesen levaltam roluk-tudom h olyan vagyok mint egy hideg szobor,egyikre se tudok reagalni meg a gyerekemre se-az ami sziv fajdalmam az pont ez hogy en is egy hideg es tavolsagtarto csaladba nottem fel,az en szuleim is munka maniasak voltak es en megigertem h nem leszek ilyen es ilyen vagyok,nem tudom h kezelni ezt a helyzetet egyszeruen,nem tudom mit kellene tennem,itthon csak azt erzem h mindegy mit teszek ugyis csak a baj van.Ma este megint reszeg a ferjem es a kicsi meg kiakadt es beallt a sarokba es ket oran keresztul orditott es nem akart kijonni,kijott es mire megolelt volna ahelyett elkezdett utni es csipni-nem tudok ezekkel a viselkedesekkel mit kezdeni,egyszeruen csak hibaztatom magam,mar az alvas is nehez emiatt mert nem ertem h mit kellene tegyek h megoldodjanak,legszivesebben osze pakolnek es eltunnek,sose visza nem jonnek annyira elegem van ebbol az egeszbol.En vagyok az anya,eredetileg en kellene osze tartsam a csaladot es ugy erzem nem tudom,hogy egy kudarc vagyok,folyamatosan csak okolom magam miatta-egyeduli vigaszom csak az h penzt teszek le az asztalra es h a munkahelyemen en vagyok a legjobb-mas boldogsagom nincs is a munkan kivul
2023. márc. 5. 21:22
 1/10 Prokopf ***** válasza:
92%
Mi a munkád? Szereted?
2023. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Amikor megismerted nem ivott??adjál ultimátumot a férjednek hogy vagy befejezi az ivást vagy elválsz,mert így nem csak a te életedet teszed tönkre de a gyermekedét is
2023. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Érthető, ha kissé munkamániás lettél, de ne így éld már le az életed.

Megmondod a férjednek, hogy leszokik a piáról, és akár még terápiára/beszélgetésre is eljártok, vagy kész, vége.

2023. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kicsit ki kéne lépned a mókuskerékből a saját érdekedben is.
2023. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Kérj segítséget, hogy a gyermeked ne így nőjjön fel. Pedagógiai szakszolgálat, nevelési tanácsadó ingyenes pszichológust tud biztosítani.Rendezd a kapcsolataid (a magaddal való, a gyermekeddel, a férjeddel)segítséggel. Ez mai világban nem ciki,
2023. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

"mondhassuk"

Milyen egyre magasabb pozícióba lehet kerülni annak, aki ilyet ír és nem tud központozni?

2023. márc. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Prokopf ***** válasza:
56%
Na mégegyszer: kérdező szereted a munkád? Vagy csak a látszatsikerbe menekülsz? Ez most részedről egy alibikérdés volt? Önigazolást keresel, vagy valódi segítséget? Ha valóban változtatni akarsz, bizonyos kérdéseket először saját magadnak kell feltenned. Pl. azt is, hogy valóban változtatni akarsz -e az életeden?
2023. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen megértelek hogy a magánéleti boldogtalanság elől a munkába menekülsz. Nagyon sokan vannak így hidd el.

Vagy rendbe kell tenni a házasságod, vagy elhagyni a férjed, mert így te is és a gyereked is kikészültök.

Mivel van munkád, megélhetésed, el tudnád látni magatokat a gyerekkel. Valószínű a kicsi is érzi a feszültséget, azért viselkedik úgy. Neki és neked is szüksége volna szakember segítségére hogy rendbe jöjjetek.

Ne hibáztasd magad, ez egy ilyen önmentő reakció amit teszel, de érzed hogy nem ez a megfelelő út. A párod miatt megy tönkre az életed, vele kell kezdeni valamit. Illetve hogy vele vagy nélküle akarod-e folytatni az életeteket a gyerekkel?

2023. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Prokopf ***** válasza:
100%

#8

Egyetértünk. De olvasd el a kérdező főkérdését még egyszer! Tőlünk kérdezi, hogy hogyan (kellene éreznie) érzi magát. Még nem döntött (pedig ebben a kérdésben neki kell!).

Akkor adj jótanácsot valakinek, ha az illető már valóban megértette, hogy szüksége is van rá. A kérdező itt még bizonytalan, azt sem tudja eldönteni, hogy nem -e benne van a hiba (szerintem a leírtak alapján nagyon nem). Ha elfogadta a változtatás szükségességét, akkor már érdemes szakemberhez fordulnia. De addig írhatunk ide bármit, nem fogunk tudni rajta érdemben segíteni. (Még egyszer: egyetértünk. De ez nem változtat azon, hogy neki kell döntenie. Az csupán az első lépés volt, hogy a kérdését kiírta...)

2023. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

A gyerekeknek érzelmi biztonság és szeretet,nyugalom kell.

ha ezt nem tudod neki megadni,akkor tönkre fogod teni őt is.

Ez lebegjen a szemed előtt és változtass.Csak te tudod megoldani

ezt a kialakult helyzetet.Nem könnyű,de sokmindenkinek sikerült már.

Első lépésként el kell hagynod a gyereked apját,albérletbe menni

a kicsivel.El kezdeni normálisan élni,hogy örülni tudj neki,

hogy anya vagy.nem élheted így le az életed.

2023. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!