Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülőknek meghal a másik...

Ha a szülőknek meghal a másik gyereke, hogyan lehet támogatni lelkileg őket? Hogyan kell reagálni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 3. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván ezt csak abban a közvetlen helyzetben tudni, hisz minden család más és más, van akinek az a jó ha sokan velük vannak van akik magányra vágynak stb.
2022. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sehogy. Ez kegyetlen fajdalom, semmi es senki nem tud rajta segiteni.

Viszont a fizikai segitseg jol johet, ha te egy fokkal osszeszedettebb vagy, mint ok. Pl: szervezni a temetest, kitakaritani a hazat, bevasarolni, fozni, ilyesmik.

2022. nov. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Úgy érted, a testvéred? Miféle megfogalmazás ez, hogy a szülőknek a másik gyereke?
2022. nov. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Hülye kérdésnek tűnik, de értem a lényeget! Ha nem jön magától, akkor erőltetett az egész!
2022. nov. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy, max meghallgatással (ami nem egyenlő azzal, hogy a szülő 100%-ban rátolja az élő gyermekére). A gyászt mindenkinek magának kell viselnie, bármilyen nehéz is.
2022. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Jól értem kérdező, hogy FÉLTESTVÉRED, vagyis EGYIK szülőd

(anyukád vagy apukád) más emberrel közös saját gyerekéről szól a kérdés? Erről van szó? Mondjuk ettől még a féltestvéred... azért nem kellene teljesen elidegenedve beszélni róla... még akkor sem, ha történetesen épp nem vagytok jóba, vagy épp semmilyen viszonyban sem vagytok...

2022. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Prokopf ***** válasza:
83%
Másik=másik is, kérdező?
2023. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!