Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám lelkileg terrorizál. Mit...

Apám lelkileg terrorizál. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Apukám már lassan 2 éve lelkileg terrorizál. Az elmúlt 2 évben egy dícséretet sem kaptam tőle. Mindig csak azt mondja el mit csináltam rosszul. Pedig tényleg mindent megteszek ,hogy büszkék legyenek rám. Kitűnő tanuló vagyok. Ráadásul a tanulmányi és a sport versenyeken is jó helyezést érek el. Anyukámnak már szóltam ,hogy nagyon zavar ,hogy apám mindig azt érezteti velem ,hogy egy darab szar vagyok, de csak annyit válaszolt rá ,hogy ne is foglalkozzak vele. Ezért eddig nem nagyon kértem segítséget senkitől ,mert attól féltem megint elutasítanak. Kisebb koromban mikor valami rosszat csináltam akkor apám mindig egy pár pofonnal büntetett meg. Mostmár ez nem nagyon fordul elő. Inkább szavakkal bánt. Ha mégis erőszakoskodik akkor a karomat szorítja vagy lökdös. Tudom ,hogy vannak emberek akiknek sokkal rosszabb a sorsuk ,és lehet ,hogy önsajnáltatásnak hangzik ez az egész ,de nem tudom meddig bírom még ki. A mentális egészségem amúgy sem áll valami stabil lábakon. (Szociális szorongásom és anorexiám van) Szóval ha valaki tud valamit ajánlani ,hogy mit csináljak annak nagyon hálás lennék.



2022. júl. 23. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Iskolapszichologus. Nagyszülők vagy más rokon aki beszélne apukaddal?
2022. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos fennáll a veszély hogy ha a szavai leperegnek akkor testi erőszakhoz nyúl. Első körben iskola pszichológushoz fordulj és kérj segítséget. Anyukád se tűrje a bántást!
2022. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Sajnálom! A mentális állapotod pont ezek miatt rossz. Így lehet beleverni egy gyerekbe a szorongásokat, hogy nem ad biztonságot, pedig apaként neki kellene megvédeni a világtól. Amit művel, az bántalmazás.

Iskolapszichológust javaslom én is felkeresni.

Ha apukádnak van valami barátja, rokona, akire hallgat, annak kicsit elmondhatod a szitut.

Hány éves vagy?


"Apa, ugye tudod, hogy valójában nem velem van bajod, mégis rajtam vered le? Ez mennyire tudatosul benned?"


"Apa, ugye tudod, hogy nagyon sokat ártasz a folytonos kritikáiddal? Azt hittem egy szülőnek az a dolga, hogy megvédje a gyermekét. Te erről mit gondolsz?"


"Apa, te magad mennyire vagy tökéletes, hogy engem ennyit kritizálsz? És ha tökéletesnek hiszed magad, az feljogosít, hogy engem bánts? Én még csak most tanulom az életet, nem akarsz inkább segíteni ebben?"

2022. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak nyilván igaza van, hogy ne foglalkozz vele, de ezt nem olyan könnyű megtenni. Vele mennyit szoktatok beszélgetni, az, hogy egyszer említetted nem biztos, hogy érti, hogy baj van?!

Az alap problémáid miatt jársz pszichológushoz? Ő mit mond?

2022. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Apád gazember, hiába beszélne vele bárki. Anyád meg meg van félemlítve. Ideje, hogy szembeszállj velük.
2022. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos az ilyen mérgező szülő, nehéz mit kezdeni velük. Egy megbízható rokontól, baráttól próbálj segítséget kérni.
2022. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Apád háta mögött anyáddal ketten kezdjétek el tervezni a szökéseteket a rossz embertől. Ehhez a te fizetésed meg anyádé is kell majd, hány éves vagy?
2022. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Korod?
2022. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
amikor szorítja a karod, te is szorongasd vissza az övét. ha lökdös, lökdöst vissza. ha kell, verd ki a fogát. nem szabd ilyen mocskot hagyni, hogy tegyen, amit akar
2022. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 komolyan azt javaslod hogy gyerekként támadjon az agresszív apjára? Normális vagy??
2022. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!