Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogy ha a gyereketek...

Szülők, hogy ha a gyereketek el akar mondani valamit, de azzal teszi, hogy "ígérd meg, hogy nem leszel dühös/nem fogsz kiabálni, stb", te megígéred, és kiderül, hogy rosszat csinált, kiabáltok vele?

Figyelt kérdés
2023. márc. 15. 15:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha megígértem, hogy nem leszek mérges, akkor nem kiabálok vele. Annyit mondok, hogy nem örülök, hogy ez történt, de köszönöm, hogy őszinte volt hozzám. És biztosítom arról, hogy hozzám mindig őszinte lehet.
2023. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Ez mondjuk nem egy olyan ígéret, amit még lehetne tartani, ezt minden ép elméjű 10 évesnél idősebb felfogja. Ha 16 éves Jani bevallja, hogy drogozik, vagy a 14 éves Juli, hogy a fél osztály végig ment rajta és mindezt le is videózták, kizart hogy bárki is kibirna orditas meg düh nélkül
2023. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

#4

Én akkor mondjuk nem a lányommal ordítanék...

2023. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy kiabálnék vele, hogyha állatságot csinált.


Nem, majd megsimogatom a buksiját, mikor nettó hülye.


Ez a "ne legyél mérges" amúgy ez egyik legpasszív-agresszívabb "kérések" egyike, egyébként, mivel fogalmam sincs, egyáltalán mi a francot művelt.

2023. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

#6

Ha nincs problémája azzal, hogy hányan szexeltek vele, mert ő is akarta, és nem volt benne sem kényszer, sem befolyásoltság, visszaélés, sem az italába kevert "rásegítés", akkor nem tudom, miért panaszkodna erről nekem. Ha panaszkodik, akkor ott nyomás, kényszer vagy visszaélés volt a dologban.

Ha pedig akarata ellenére videózták, akkor az egyértelműen másnak a baromállat döntése, nem az övé.

Lehet, hogy a lányom nem a legélesebb kés volna a fiókban, vagy nem volna úrihölgy, de nem aszerint választanék bűnöst, hogy kin volt a történetben a lyuk, hanem aszerint, hogy ki volt az, aki gátlástalan módon és súlyosan ártott másnak. Nem a lány volt az.

Ha ő videóz le valakit akarata ellenére, majd akkor vele ordítok.

2023. márc. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Honnan jött az a következtetés, hogy apa vagyok? Nincs gyerekem.
2023. márc. 15. 16:19
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom, hogy te a gyerek vagy, aki el akar mondani valamit a szüleinek.

Szerintem is passzív-agresszív ez az "ígérd meg, hogy nem leszel mérges" duma. Az jutott eszembe róla, amikor általános iskolában egy barátnőm közölte, hogy kérni akar valamit tőlem, de a konkrét kérés előtt hízelegve megkérdezte, hogy megteszem-e. Ha azt mondtam, hogy igen, ő pedig kért valami hülyeséget, amiről egyértelmű volt, hogy nem teszem meg, akkor én voltam a hülye. Ha meg azt mondtam, hogy előbb hallani szeretném a kérést, azután megmondom, hogy megteszem-e, akkor már a kérés el sem hangzott, és persze megint én voltam a hülye, mert milyen szemét vagyok, már meg sem teszek neki semmit. Nyilvánvaló, hogy ha így kezdi, hogy megteszem-e, akkor valami olyasmit akar kérni, amiről tudja, hogy nem tenném meg.

Nálad is hasonló a helyzet, hisz ha ilyen "ígérd meg, hogy nem leszel mérges" dumával kezded, akkor egyértelműen olyasmit akarsz elmondani, ami miatt a szüleid mérgesek lennének (kivétel, ha mindig mindenért ordítoznak és mérgelődnek, de akkor ezt írtad volna). Egyszerűen csak mondd el, mit csináltál és kérd a segítségüket.

2023. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sem szoktam kiabálni vagy káromkodni.
2023. márc. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem ígérném meg, mert nyilván valami brutális nagy fa.szságot csinált ha ezzel indít.
2023. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem igérném meg. Úgyis tudom, hogy mérges lennék. Ha így kezdi, legalább felkészülnék rá, hogy dühös leszek.
2023. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!