Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan fogadnátok, ha...

Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond minden örökségéről (vagyonról beszélünk, nem tartozásról). Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott. Felnőtt, huszonéves emberről beszélünk, nem 14-15 éves gyerekről.

2020. okt. 2. 11:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
86%
Azt gondolnám, hogy mazochista.
2020. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
82%
Add nekem, én nem vagyok olyan rátarti!:-)
2020. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
45%
Hihetetlen, hogy vannak ilyen emberek, de elhiszem, hogy létezik. Szerintem hihetetlenül erős jellemre vall, én örülnék, ha ilyen gyerekem lenne.
2020. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
90%
Nem örülnék neki,kinek adjam ha nem a gyerekemnek?
2020. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen értelmetlen az egész, ha nem akar örökölni, akkor a hagyatéki tárgyaláson visszautasítja az örökséget, elöre ilyet írni teljesene fölösleges.
2020. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
90%
Munkára és kitartásra nevelem a gyerekeim, de nem hülyeségre. Mert ez az. Szóval nagyon csalódnék.
2020. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
94%

5-os jol irja. Ezert azt gondolnam velem köcsögoskodik, hogy ereztesse utal es tolem meg az se kellene, amit akkor kapna ha meghaltam.

Gondolom nem jo a viszonyotok es most valahigy kinyiot a csipaja. Ne irj ala semmit. Mondd, szeretnel 90 eves korodig elni addig sok viz lefolyik a Dunan es ha meghalsz egyszeruen elutasitja es kesz.

2020. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
85%
Csalódás lenne, mert azt jelenti, hogy idiótát neveltem.
2020. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom nem jo a viszonyotok es most valahigy kinyiot a csipaja. ---> Ha nem lenne jó a viszony, akkor nem inkább örülne, hogy pénzt kap?
2020. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
25%

Azert lenne idiota mer lemond az örökségről?

Én pl lemondtam:)26vagyok az ocsém 24..En elkoltoztem othonrol 6éve(nagyon jo a viszonyom a csaladomal,parom van es nemsokafa kisbabank lesz)jól elunk halisten.

Viszont rengeteget láttam a világból hogy az örökség elosztása mire képes..szetszakitja a testvéreket.Nekem erre nem lesz szükségem 20-30év mulva:)Inkab a testverem szeretét valasztom mondhogy összeveszünk rajta,igy en a saját részemről lemondtam az ő javára:)Nekem nem lesz rá szükségem,neki meg igen:)lelehet pontozni de van akinel a szeretet többet jelent mind a pénz.

A szüleim büszkék ram hogy igy állok az élethez.

2020. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!