Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esély, hogy megváltozzon...

Van esély, hogy megváltozzon ez a viselkedése, vagy ez a biztos lassú öngyilkosság marad?

Figyelt kérdés

Édesapámról van szó, 62 éves.


- Láncdohányzás lakásban, töltött vagy csempész cigi.

- Olcsó sör, amit folyamatosan iszik szabadidejében, hétvégén már reggel is.

- Borzalmas munkahely, borzalmasan sok munkaóra.

- Gerincsérv. Persze nem gyógytornázik.

- Érszűkület. Persze semmilyen orvosi tanácsot nem tart be, csak a gyógyszert veszi be - sörrel.

- Édesapjánál relatív fiatalon infarktus.

- Csak a munkahelyére és boltba mozdul ki otthonról.


Emellett a mindent okosba' megoldó, mindennel elégedetlen, rasszista szemlélet. Csak magáról beszél vagy semleges témáról.


Sajnos minden dolgomról elmondja a véleményét, lényegében meg akar változtatni.


Kétségbe ejt a helyzet.

Persze én nem tudok rá hatni, azt tudom, de reménykedhetek bármiben is?


2023. márc. 21. 21:42
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
99%
Ennyi idős embert nem fogsz tudni megváltoztatni.
2023. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
94%

Önállóan nincs esélyed, én is végignéztem apám leépülését 69 évig birta (2007 †..)

Jelenleg párom apja van ugyanebben a stádiumban annyi különbséggel, hogy ott csak pia van, meg mindig jókedvűre részegedik, de már sokszor hány és nem bir igazán enni.

Én max másfél évet adok neki igy 63 évesen (pont nyugdijkorhatár).


Szaksegitség kellene, de magyarországon nincs kényszergyógykezelés (sajnos)...


Az államnak kifizetődőbb igy ez!

Aljas dolog, de ez van, a társadalom is csak lesajnálni tudja a helyzetet...

2023. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
78%

Ennyi idős korára csalódik csontig a világéletébe becsületes kisember (egyszerű emberek) az államban és a társadalomban is.

Számukra nem marad más a valóság ellen csak a delirium...


Nem becsülik őket semmire, nem kellenek sehova, testvéreik, tanáraik, osztálytársaik már mind meghaltak vagy hasonlóan vannak mint ők és a jelenlegi generációt sem érdeklik nincs közös hang stb...

2023. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fog megváltozni ennyi idősen. Nem tudod sokat tanácsolni, csak azt, hogy örülj neki, hogy életben van, 60 felett. De komolyan! Mert már rég belehalhatott volna ebben az állapotban. A nagybátyám volt hasonló, ő mindössze 48 éves korában halt meg. Meg se élte az idős kort...
2023. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%

Mire eléri az ember ezt a kort (bár én még csak 41 leszek) összeáll a "kép" a világról, és jobb ha inkább fel se fogja az ember amit látna... GYerekkoromban még én sem hittem a bulvármédiának stb-knek, szenzációhajhászatnak gondoltam meg szórakoztatásnak...


Aztán jött a tapasztalat, persze sokaknak nem is esik le soha, hogy egyes kiváltságosoknak tényleg a világon semmiért nem kell se küzdeniük, se dolgozniuk, se tanulniuk, és bármit megtehetnek bármikor, bárhol, bármeddig!

Sőt az elődeik és az utódaik is ugyanigy voltak / lesznek.

Mindezt név és sajtómegjelenés nélkül életükön át...

2023. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

3



Ez sajnos szóról-szóra igaz.


De azért szomorú, hogy elveszítem őt, sőt, sok értelemben már elveszítettem.

2023. márc. 21. 22:12
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Figy annyit tehetsz ha már őt nem birod szakember elé vinni, hogy te magad mész el tanácsot kérni, hogy hogyan tudsz kezelni egy ilyen embert vagy hatni rá. Csak van erre is valami módszertan...

Sajnos én annakidején kihagytam ezt mert akkor még sokmindent nem értettem 25 évesen amit igy 41 évesen már jobban kapizsgálok azért!


Szóval ha teheted ne menj el a dolgok mellett, mert azt a legkönnyebb sajnos...

2023. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként én se bírnék tükörbenézni józanul a mostani világot látva a három vagy több év kötelező katonai szolgálat után, és még sorolhatnám.


A 69 éves néhai apám még kötelező munkaszolgálaton is volt éveket, azt most meg ilyen drogdiller cgányok hordják a gatyát, meg törlik a sggüket a nemzeti zászlóval kb...


Volt értelme?

2023. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
98%

De ki van itt mosdatva az összes vén alkoholista.

Mindegyikükre jut egy exfeleség, akinek semmivel sem volt könnyebb az élete, viszont piálás helyett összeszorította a fogait és felnevelte a kölyköket.

2023. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%
Ha őt nem érdekli a maradék életének minősége nem tudsz sokat tenni. Vegyél neki egy jobb sört, esetleg egy E-cigit.
2023. márc. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!