Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esély, hogy megváltozzon...

Van esély, hogy megváltozzon ez a viselkedése, vagy ez a biztos lassú öngyilkosság marad?

Figyelt kérdés

Édesapámról van szó, 62 éves.


- Láncdohányzás lakásban, töltött vagy csempész cigi.

- Olcsó sör, amit folyamatosan iszik szabadidejében, hétvégén már reggel is.

- Borzalmas munkahely, borzalmasan sok munkaóra.

- Gerincsérv. Persze nem gyógytornázik.

- Érszűkület. Persze semmilyen orvosi tanácsot nem tart be, csak a gyógyszert veszi be - sörrel.

- Édesapjánál relatív fiatalon infarktus.

- Csak a munkahelyére és boltba mozdul ki otthonról.


Emellett a mindent okosba' megoldó, mindennel elégedetlen, rasszista szemlélet. Csak magáról beszél vagy semleges témáról.


Sajnos minden dolgomról elmondja a véleményét, lényegében meg akar változtatni.


Kétségbe ejt a helyzet.

Persze én nem tudok rá hatni, azt tudom, de reménykedhetek bármiben is?


2023. márc. 21. 21:42
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
27%
Engedd el. Én már inkább biztatnám az ivásra, hogy hamarabb vége legyen a szenvedésnek.
2023. márc. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező: írod, hogy véleményt mond, téged akar megváltoztatni.

Önmagát nem tudja és nem is akarja megváltoztatni és amíg nem látja be: "báltoztatni kellene", addig minden így fog maradni...


Ismerek olyat, aki stroke és pár infarktus után is dohányzott & alkoholizált ugyanúgy, tovább. A mellette álló, őt támogató hozzátartozóra se volt tekintettel, hogy ne zárt lakásban csinálja, tehát még ennyire se volt tekintettel...


Nem fogsz tudni segíteni rajta.

2023. márc. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

Az ő szemszögéből mit nyer vele, ha most kezd egészségesen élni? Még pár évet, amit öregen, betegen tölthet, miközben lemond mindarról, ami örömet okoz.

Nem fog megváltozni.

2023. márc. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
97%
Mivel egész életében így élt, már soha nem fog változtatni ezen.
2023. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
12%

Az ilyen alkoholistával már rég nem foglalkoznék olyan szinten sem, hogy él-e még - az pedig kizárt dolog lenne, hogy Ő tudja bármilyen elérehetőségemet-, nemhogy még aggódjak érte.



Tudod, ebből mi lesz? előbb-utóbb kivágják a melóból, aztán majd tőled kéreget pénzt - rábeszéléssel vagy zsarolással.


Ha jót akarsz magadnak minden kapcsolatot megszakítasz vele.

2023. márc. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
22%

"viszont piálás helyett összeszorította a fogait és felnevelte a kölyköket."


Már amelyik...


Van amelyik ugyanúgy piált, vagy még jobban mint az ura, csak rejtegetve.. A K1 film megvan?

2023. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Az én szemszögemből meg még sétálhatna, kirándulhatna, várost nézhetne, elmehetnénk együtt kirándulni, a tőle 10 percre levő uszodába stb.

Felvetettem egy tényleg hangulatos vonatos kirándulást - ő nem vonatozik.

Volt egy darabig elektromos bicaja - ő nem megy sehova.


Neki az az öröm, hogy otthon ül egész szabadidejében? Mármint jó, sokan otthonülősek, deee.....



Amúgy ő sincs tekintettel másokra... Beülteti a nem dohányzót (pl engem) a tömény füst vonalába, amerre azt a huzat viszi.

A párjának (aki nem vele él, amúgy hasonlóan szr élet, de nem iszik, nem cigizik, sőt, a cigit letette!!) meséltem pár éve, hogy az értékem, amire diétázom, csökkent, erre apám már üvöltött is rám, hogy hipochonder vagyok, hogy ezzel törődöm.

2023. márc. 22. 08:03
 18/50 anonim ***** válasza:
3%

Ez egyféle komfortzóna, de ebből ki lehet ám billenteni, csak tudni kell a módját, szerinte ez lenne az első lépés a változtatáshoz, de mondom van ennek egy módszertana, szakemberek tudják.

Fel kell bérelned pszichológust, de még lehet hogy szinészt is...

Komoly projekt, de nem lehetetlen szerintem!

Scientológiáról IS olvasgass kicsit és próbáld a módszereket magadévá tenni, csak ne csatlakozz az egyházukhoz.


Az a baj, hogy tudni kellene apád tapasztalatait, esetleges sérelmeit vagy hogy melyik szemléletének mi a valódi oka.


62 év alatt rengeteg helyen járhatott már, rengeteg embert megsimerhetett, és rengetegben csalódhatott stb...


Magamból kiindulva (40 évesen) én is csak az iskolai éveimből emlékszem egy rakás emberre meg névre és az első munkahelyemről a főnököm keresztnevére meg a kollégáiméra, de azóta már vagy 30 melóhelyem volt, és ha akarnám sem tudnám kit hogy hívtak, max néhány arc maradt meg. Bezzeg a csajok nevét nem felejtem el akiknek udvaroltam, vagy akik csak úgy meglettek a későbbiekben :D


Valamilyen témával cska ki lehet húzni az öreget a komfortzónájából, de ehhez előbb bizalmat kell építened, szóval rengeteget beszélgess, és figyelj rá oda.


Sok idő, és türelem fog kelleni, hónapok, akár évek is.

Mondom nehéz projekt, de nem lehetetlen.

2023. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként az ilyen lesajnáló szövegekkel ne foglalkozz amiket itt kommenteltek, bezzeg ha egy kutyát vagy macxskéát kellene megmenteni nem ezt írnák...


Mindíg az legyen előtted, hogy a saját apád, és ezt nyugodtan közvetitsd felé is, mert az is segíthet ha érzi ezt, de esetleg felszínre hozhat olyan dolgokat is amik irányodba szólnak, csak esetleg nem gondolnád...


Nálam is voltak ilyenek.


Ha egy szóval kellene megfogalmaznom akkor mujaságnak nevezném a dolgot... Szerintem az én faterom sokszor látott így, mivel sokszor én is így léátom a fiatalabb generációt, nameg amit még agyon utált bennem az az volt, hogy a tévé volt a jóisten gyerekkoromba, annak mindent el lehet hinni...

2023. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
98%
Előző: hamis reményeket ne kelts benne, te hogy gondoltad ezt a "pszichológus felbérelést" meg "lehet színész is kell"? ...
2023. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!