Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esély, hogy megváltozzon...

Van esély, hogy megváltozzon ez a viselkedése, vagy ez a biztos lassú öngyilkosság marad?

Figyelt kérdés

Édesapámról van szó, 62 éves.


- Láncdohányzás lakásban, töltött vagy csempész cigi.

- Olcsó sör, amit folyamatosan iszik szabadidejében, hétvégén már reggel is.

- Borzalmas munkahely, borzalmasan sok munkaóra.

- Gerincsérv. Persze nem gyógytornázik.

- Érszűkület. Persze semmilyen orvosi tanácsot nem tart be, csak a gyógyszert veszi be - sörrel.

- Édesapjánál relatív fiatalon infarktus.

- Csak a munkahelyére és boltba mozdul ki otthonról.


Emellett a mindent okosba' megoldó, mindennel elégedetlen, rasszista szemlélet. Csak magáról beszél vagy semleges témáról.


Sajnos minden dolgomról elmondja a véleményét, lényegében meg akar változtatni.


Kétségbe ejt a helyzet.

Persze én nem tudok rá hatni, azt tudom, de reménykedhetek bármiben is?


2023. márc. 21. 21:42
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
94%

Elképzelhető, hogy ilyen embert azok a dolgok se fogják érdekelni-notiválni, melyek fiatalon lekötötték, mert a bódulatot várja, keresi, reméli és ilyen kábult állapotban mindent másképpen értelmez.

Megpróbálni meg lehet. A laikus "pszichológiai profil-alkotás" nem tudom mennyire menne, hogyan lenne sikeres.

2023. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, nem tudsz mit csinálni...
2023. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
94%
Változni már nem fog.Örülj,hogy még ilyen élettel amit ő el még életben van vagy nem lesz rosszabb az állapota.
2023. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg "soknak" számít a 62 ilyen életmóddal?



Nagyszülők rákban való szenvedését végignéztem egyébként, már arról a stádiumról beszélek, amikor még szo-szo élik a hétköznapi életüket. Akkor is igyekszik az ember felkészülni a rosszabbra, legrosszabbra...

Most pár évre rá apumnál ugyanez...

2023. márc. 22. 22:19
 45/50 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, milyen életmóddal?

Az életmód nem állandó, hanem alakul, változik, ahogy a test, meg a psziché is...

Attól függ, hogy mi sok vagy mi nem, hogy mennyit bir a szervezete...

2023. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim válasza:
94%
Örülj, hogy még 62 évesen él...
2023. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apja életvitelét folytatja, kb. addig is él. Szokták mondani ezt az anyai ágon-apai ágon eddig-addig éltek, de nem ez számít. Ha olyan módon él mint az elődei, akkor nagyjából addig is él. Ha kijavítja a mintát, egész más módon és egész más ideig élhet bárki.
2023. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:
Élhetne 75 évesen is még.
2023. márc. 23. 20:25
 49/50 anonim ***** válasza:
91%
Ő valamiért nem akar.
2023. márc. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Lehet simán megéli, vannak érdekes esetek. Én apám is a szívgyógyszert pálinkával tolja és idén lesz 75.
2023. márc. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!