Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért kényeszteti...

Sok szülő miért kényeszteti el a gyerekét már kisebb korában?

Figyelt kérdés
Megveszik nekik a legújabb iPhone-t, a PS5-öt már ilyen 9-10 éves gyerekeknek. Én is ismerek ilyen gyereket és elvonási tünetei vannak meg mindig visítozik meg ordibál. Szerintem ennek nem így kéne lennie.

2023. márc. 27. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
74%
Valószínű nem gondolnak bele a szülők hogy rosszat csinálnak.
2023. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
87%
De a példádban nem az elkényeztetés a gond, hanem hogy nem a korának megfelelő eszközt kap.
2023. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem a targyakkal van a baj, hanem azzal, ha a szulo szarik bele es korlatozas nelkul a gyerek barmit megtehet.
2023. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim válasza:
84%

Az én szüleim is ilyenek. Nekem az első "igazi" telefonom egy narancssárga Navon telefon volt, mikor 9 éves voltam. Ennyim volt.

A kisöcsém most 7 éves. Van telefonja, laptopja (2 hét után megrendelték neki, nekem meg 5 évet kellett rá várnom) és xboxa is. Én sem értek egyet ezzel a dologgal, kifejezetten idegesít.

2023. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim válasza:
88%
4-es vagyok: kihagytam, hogy tabletje is volt, de tönkrement:)
2023. márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
80%

4-5 same :D

Én 4.osztályban kaptam telefont öcsém meg elsőben laptopot

2023. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem fogják fel, hogy milyen rosszat tesznek vele.

Mert azt hiszik, hogy ha nem vesznek meg mindent a gyereknek, amit csak tudnak, akkor szarszülők - holott épp akkor szarszülők, ha azt is megveszik, amit nem kéne.

Mert nem elég fontos nekik, hogy mi lesz a gyerekükkel, inkább azzal vannak elfoglalva, hogy mit fog szólni a szomszéd, ha nem veszik meg a gyereknek ezt vagy azt a dolgot.

Mert túlkompenzálnak azért, hogy nekik vettek meg mindent a szüleik.

Stb.

2023. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
Én például magamnak se vennék ilyen drága dolgokat, nemhogy egy 10 évesnek :D
2023. márc. 27. 20:18
 9/62 anonim ***** válasza:
75%
Ostoba szülők ostoba gyerekei
2023. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
88%

Mert sokan félnek a saját gyereküktől, akiknek ugye ma már csak jogaik vannak.

Pont szarnám le, hogy követelőzik, nálam ez a szó eleve nem létezik. Ha követel valamit, még akkor sem kapja meg, ha tényleg hasznos lenne. Kérni természetesen lehet.

2023. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!