Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan szülöd vagy mindkét...

Van olyan szülöd vagy mindkét szüleid, akit felnőttként mindig nem érted miért vállalt több gyereket?

Figyelt kérdés
34 éven keresztül végig "csodálhattam" szüleim életét. 34 évesen még mindig nem értem őket, mi célból vállaltak több gyereket. Apám és anyámat nem értem őket, mi célból vállaltak több gyereket. Apám idősebb testvérem imádott kedvenc gyereke. De mégis 10 év múlva engemet és 1 évvel később testvéremet megcsinált. Állandóan idősebb testvéremmel foglalkozott mindent megadott amit kért. Ellenben úgy viselkedett velem és testvéremmel, mintha nem ő gyereke lennék, csak idegen gyerekek vagyunk számára. Nem értem apámat, idősebb testvérem kedvenc gyereke, akkor 10 év múlva, miért vállalt engemet és testvéremet. Anyámat sem értem, mi célból vállalt több gyereket. Azt látom gyerekkorom óta, hogy lesz1r mindent. Arról szól anyám élete sok kávét inni, sokat cigizni, sütemény vagy édességet enni, tévét nézni vagy utcán csavarogni és aludni. Anyám amilyen életet képviselt, ezt gyerek nélkül, hajléktalanként is tudná csinálni. Leírtam szüleimet példaként. Van olyan szülöd vagy mindkét szüleid, akit felnőttként mindig nem érted, miért vállalt több gyereket?

#gyerek #szülő #minek vállal
2023. márc. 31. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Apám idősebb testvérem imádott kedvenc gyereke


Te iszol???

2023. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Kerdezd meg oket, mi honnan tudjuk?

Meg egyebkent szamit ez? 34 eves vagy, visszacsinalni mar nem lehet...

2023. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Most a sajat szülőkről kérded?
2023. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
88%
Én egyke vagyok de így sem értem miért vállaltak. Vagyis de, anyám nem akarta, hogy kinézze a többi asszony, csak nettó felelőtlenség volt a nagy semmire gyereket csinálni, aztán mosni kezeiket, hogy semmire sincs pénz. Plusz bevallottan utálják a gyerekeket mindketten. De azért csinálnak :D Észlények.
2023. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk azért mert minél több volt a gyerek annál több családi pótlék járt. (és nem brazil család!)
2023. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szabó Magda: Mózes, huszonkettő egy c. könyvét a figyelmedbe ajánlom :) (nem Mózesről szól)

Ez pontosan erről a problémáról szól, nem értik benne, boldogtalan emberek miért vállalnak gyereket.

2023. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mert fiút akartak , 2 lány után végre lett egy fiú. Szinte biztosra mondom ha az első gyerek fiú nincs másik kettő. Apám tojt a fejünkre gyerekként maximum azt éreztette mindig velem meg a nővéremmel hogy mi lányok vagyunk szart sem érünk. Valami isteni volt elköltözni. Nevelni meg nem neveltek mert elvoltak foglalva az amúgy szar házasagukkal, nőttünk mint fű. Még annyit hozzáfűznék apám végig piálta a gyerekkorom, úgyhogy egy állandó stresszben telt a “gondtalan” gyerekkor.
2023. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!