Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van köztetek olyan, aki a...

Van köztetek olyan, aki a szüleivel való rossz viszony miatt nem akar felnőttként saját gyereket? A párotok hajlandó lemondani a szülőségről miattatok, érti, hogy mi a problémátok a szülőszereppel?

Figyelt kérdés

2019. júl. 30. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Csodálatos szüleim voltak! Tényleg!


Én azért nem akarok puját, mert nem akarom, hogy a csajom "szétszülje" a testét, meg eleve egy egy kölyök drága. Inkább motorra, utazásra, órákra költök, mint a TALÁN, saját gyerekemre.


Párom...én az ismerkedési fázisban közlöm, hogy nem lesz puja. Ennyi!

2019. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
A szüleimmel való viszonyom közrejátszik abban, hogy a családot nem tartom értéknek, de nem ezért nem akarok gyereket, hanem azért, mert egyszerűen nincs meg bennem az ösztön, nem vágyom rá, zsigerből taszít.
2019. júl. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Csodálatos szülők lehettek, csak nem tudták, hogyan kell gyereket nevelni. Egyke vagy, mi? TE vagy az első, mindenki más meg leszrva.
2019. júl. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Hát első válaszoló, az a gyerek jobban is jár, ha inkább meg se születik, mint hogy ilyen önző szülő nevelje fel.
2019. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Én konkrétan az anyámmal vagyok rossz viszonyban. A kérdés relatív és a véleményem is.

Pont hogy akarok gyereket , de teljesen máshogy akarom nevelni, ahogyan ő engem.

Ahogy felnőttem rájöttem, hogy mindig második voltam , testvéri megkülönböztetés volt a családba, ami annyira lerombolta az önbizalmamat és a családunk "képét" hogy nem érzem azt hogy mi egy család lennénk. Értve úgy hogy hiába vannak ott, nincs kommunikáció , nincs ölelés, családi ebéd, minden kimaradt az utóbbi években .


Ha lesz egy gyermekem akkor nem fogom "elrontani" őt úgy, ahogy anyám tette velem. Igen ez erős és "sz*R" kifejezés, de őszinte.


Én egy szeretetteljes , bensőséges családra vágyom. Ha én nem kaptam meg, majd én létrehozom.

2019. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nagyon jó kapcsolatom volt és van is a mai napig a szüleimmel, férjemnek dettó, ettől független sem akarunk, mert egyáltalán nem vagyunk gyerekre, minden porcikánk tiltakozik ellene, idegesít a sírásuk, hisztijük és nem tudunk velük mit kezdeni.. Röviden és tömören.
2019. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha a szüleiddel való rossz viszony ily módon hat Rád, akkor azt nem dolgoztad fel. Dolgozd fel, ha kell, menj pszichológushoz, mert ez nem csak ilyen szinten fog megbénítani. Majd egészséges lelkülettel térj vissza erre a gyerek kérdésre. Nem fogod megbánni :)
2019. júl. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, ha mégis megbánja lepasszolhatja neked, ugye? ;)
2019. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Engem is megpróbáltak el rontani a szüleim eddig 13 éves vagyok de nem akarok ugy meg kinozni egy embert mint a szüleim engem nem akarok rossz szülő lenni
2020. aug. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!