Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként milyen hibákat...

Felnőttként milyen hibákat láttok a szüleitek nevelési módszereiben? Mit csinálnátok másképp a saját gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Már külön élek a szüleimtől, de az utóbbi időben eszembe jutott pár elb#szott dolog, amit a szüleim csináltak és elgondolkodtam. Ha páran válaszoltok és érdekel valakit, akkor szívesen leírom én is a gondolataim.


Nem csak "nyilvánvaló" dolgok érdekelnek (pl. ütöttek-vertek, stb), hanem apróságok is jöhetnek.


2021. nov. 30. 18:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Én hagynám hogy néha pofára essen picit, nem nevelném annyira burokban, hogy ne érjék majd nagy pofonok felnőttkorában. A másik amire figyelnék, hogy ne hízzon el, mert az az egész életére hatással lesz. Nem ébreszteném már bölcsis korában minden reggel kakaóval... Figyelnék az étkezésére.
2021. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
Miután gyermekeim felnőttek látom a hibákat amiket elkövettem nevelésükben. A legnagyobb az, hogy túlságosan óvtam őket, nem neveltem őket önállóvá, mindig mindenben segiteni szerettem volna nekik. Ebből kifolyólag bátortalan felnőttek lettek, nem mernek, nem tudnak lépni. Például elégedetlen a munkahelyével a fiam, nem mer változtatni, mert hátha az a másik még rosszabb lesz, nős volt, de elvált, ma is itthon él a szüleivel. Lányomnak szerencséje van, mert a férje erős egyéniség és "megnevelte" lányomat, illetve olyan személyt faragott belőle, aki ki mer állni magáért és bátrabb az emberekkel való kapcsolatokban is. Szóval, ha valaki megkérdi, mit csinálnék máshogy az életemben, a válaszom az lenne: több önnálóságot adnék gyerekeimnek már pici koruktól kezdve.
2021. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk nagyon sokszor elhangzott a "nem szabad félni" vagy a "ne sírj". Ezek olyan mondatok, amik az érzelmi elfolytást segítik elő, ami nem egészséges. Igenis szabad félni és szabad sírni is.
2021. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Anyám túlzottan hangulatember. Sokszor a saját idegességét vezette le rajtunk. Apám egy időben túl sokat dolgozott. Illetve minden testvéri vitában a húgomat védték, mert ő a kisebb.
2021. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

- Sokkal többször pozitívan reagálnék arra, ha valamit kezdeményez, főleg, ha igenis jó dolgot, vagy legalábbis semlegeset, hogy merjenek lenni ötletei, hogy kreatívabb legyen és egyáltalán: hogy ne fogjam őt vissza állandóan.

- Sokkal jobban bíznék benne, egyre fontosabb dolgokat is rábíznék már pici korától kezdve, főleg, ha kb. semmi okot nem adna rá, hogy ne bízhassak benne: pl. fokozatosan egyre több házimunkát és egyre több zsebpénzt bíznék rá. Nem arról van szó, hogy 17-18 évesen már egy halom pénzt kezeljen, hanem arról, hogy mondjuk 8-10 éves korától mindig legyen némi pénze, ami fölött ő rendelkezik, mert ez is hozzájárul, hogy önálló döntéseket hozzon (arról, hogy mit és mikor vesz meg belőle); meg nem arról van szó, hogy "dolgoztatnám" már gyerekkorában is, hanem arról, hogy úgy nőjön fel, hogy 18 éves korára már ne legyen neki feladat elmosogatni, hanem ugyanolyan természetes valami legyen, mint hogy pl. lehúzza maga után a vécét.

- Nem mondanék neki olyasmiket kiskorában, hogy "Nem szégyelled magad?!", hogy ne legyen túlságosan gátlásos, szégyenlős, félénk, stb.

2021. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%

Kevésbé burokban nevelés

Prűdséget nem támogatom

A káromkodás ellenességet sem


Megtanítanám arra, hogy a saját boldogsága a legfontosabb

Megtanítanám meditálni

2021. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Mivel nálunk egy darab dicsérő szó nem hangzott el a felnövekedésünk alatt, sőt, mindig az volt, hogy bezzeg X, miért nem vagy olyan, mint ő, dicsérném, s nem kritizálnám folyton.

Meg alapban sose lehetett semmit se elmondani, "nem érek rá, mosogatok " volt mindig a mantra.

2021. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

#azalkoholrossz, #aszegénységjó, #mindengazdaggonosz


Úgy elöljáróban ennyi.


A továbbiakban pedig a rokonok előtt való lejáratás, susmorgás (milyen xar kölyök vagyok) minden összejövetelen, a folyamatosan más gyerekéhez való hasonlítgatás, bezzeg az xy kölyke...az egymással soha el nem töltött idő, az anyám szájából jövő acsargás, hogy egy h*lye kis k*rva vagyok (11 voltam), a gyereken való feszültség levezetés és sorolhatnám napestig.


És pedig meg sem vertek. Pedig sokaknak az az "etalon", amíg nincs seprűnyél, addig csak tinihiszti van sokak szemében.


Tulajdonképpen ha azt kellene elmondanom, miben szeretnék eltérni anyám "anyaságától" akkor a legegyszerűbb válasz az, hogy mindenben.

2021. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Összességében szerető, gondoskodó szüleim vannak, a mai napig is jó a viszony, szóval tényleg apróságok.

Félénk, visszahúzódó gyerek voltam, jobban kellett volna szorgalmazniuk, hogy barátkozzak, önállóbb legyek.

Illetve azt már így felnőtt fejjel nagyon sajnálom, hogy mivel nem sportolhattam, és művészetekben tehetségtelennek számítottam, semmilyen külön órára, szakkörre, zenélni, táncolni, rajzolni, stb.nem jártam. Ha kértem volna, akkor biztosan megengedik, de ők nem javasoltak semmit, hogy próbáljam ki, magamtól meg nem volt rá igényem. (Egyedül úszni próbáltak megtanítani, de az egyáltalán nem nekem való volt.)

2021. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%
Túlságosan féltettek, nem neveltek önállóságra.
2021. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!