Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelő apám alkoholista...

A nevelő apám alkoholista 16éves vagyok és nem tudok mit tenni. Most született 1 öcsém és nagyon féltem őt meg anyukámat is. Anyukám már nem szereti csak nem tudunk hová menni Apukám már nem él.Szerintetek mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim sem élnek már.

2023. ápr. 2. 17:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
Anyádat meggyőzni, hogy váljon el.
2023. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
78%
Yűjts pénzt, hogy ha 18 leszel, elköltözhess.
2023. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
96%
Kié a ház?
2023. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 babyboom567 ***** válasza:
26%
Anyaotthon, és elmész diákmunkázni.
2023. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Albérletben vagyunk. És az ő n

evén van.

2023. ápr. 2. 17:48
 6/38 anonim ***** válasza:
95%
Hogy az albérlet kinek a nevén van, az nem érdekes. Elég kemény megkeresni egy albérletre valót, a kicsit meg bölcsődébe kell ehhez adni, de ha sikerül, mégiscsak azt kellene tennie.
2023. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
55%
Mi a jóságos magasságos istennek kellett odaszülni mégegy gyereket? Ja, tudom, a pénzért. Látom ez is sikeresen degenerálódott nőből tenyészállattá, jár a taps a kormánynak. A kérdésre válaszolva, diákmunkával szedj össze minél több pénzt, tanulj keményen, aztán egyetemhez menj kollégiumba és dolgozz mellette. Mást nem nagyon tudsz, mert egy albérletet egy érettségivel/pályakezdőként nehezen fogsz zsebből fizetni (mondjuk lehet hogy a koli sem sokkal olcsóbb). Másik opció, hogy kihívod a gyámügyet. Anyádra ne várj, már rég lelépett volna ha akart volna, egy felnőtt emberről beszélünk.
2023. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Így nőttem fel, csak saját házban. Anyám kitartott apám mellett. Felnőtt fejjel rájöttem, hogy még így is szerette. Szóval bántott minket soha nem emelt kezet ránk. Apám belehalt 57 évesen.


Az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy kollégista leszel. Majd, ha van már szakmád elmész dolgozni, a saját lábadra álsz.


Különben rámész.

A gyámügy, max védelembe veszi a tesódat. Ha kiemelnék és máshova kerül, az sem lenne jobb. Te nem tudsz mit tenni ezzel. Anyukád nem fog csinálni semmi. Tapasztalatból tudom. Sőőt még a nevelőapádat fogja védeni veled szemben.

2023. ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%
*nem bántott
2023. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
82%

De ha már nem szereti, minek szült?!


Kereshetett volna más férfit, akihez odaköltöztök. Lehet ez is jobb lenne, kapna gyerektartást, ha elvál.

2023. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!