Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezelnétek ezt a helyzete...

Hogy kezelnétek ezt a helyzetet a felnőtt gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Elváltam, van egy felnőtt gyerekem, aki már kirepült, és egy kiskorúm. A nagy albérletben él. Mi ketten a kisebbel és a párommal a kis lakásomba

Szeretnénk összeházasodni, és a párom házába költözni. A munka miatt ez lenne praktikus, meg a környezet is jobb. Arra a házra viszont költeni kell sokat. Gondoltuk, hogy kiadjuk a lakásom, és az onnan befolyt összeget a házra fordítjuk. Viszont nagyon rosszul érezném így magam, mert a fiamnak albérletet kell valahol fizetni, mikor én meg kiadom a lakásom. Viszont bevétel híján nagyon lassan és nehezen tudnánk a házra fordítani, a kicsi így ebben az állapotában a háznak, nem menne bele az odaköltözésbe. Így én sem mennék szívesen, egy szép, felújított lakásból egy régies, lelakott házba. A ház nagyon klassz és mesés helyen van, de erősen felújításra szorul. Hitelt semmi képp nem veszünk fel. Hogy oldanátok ezt meg, hogy nektek is és a gyerekeknek is jó legyen?


2023. ápr. 4. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Ha a nagy amúgy is albérletben él, akkor mi a kérdés...?
2023. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Én vennék fel hitelt. Tudom ezt az opciót kizártad, de a kicsi nem menne a lelakottba, tehát az ő kényelme fontos, de a nagy meg legyen albérletben? Persze itt sok szempont van, amit nem ismerünk! Milyen a viszonyotok, mit csinál a nagy, mennyi az albérlet, milyen az albérlet, mennyit jelentene összegszerűen ha kiadnátok a bevétel egy felújítás költségében….stb…?
2023. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Én tuti nem adnám ki a lakásom, hogy abból a pénzből más házát felújítsam.

Max ha lepapítoznánk mindent, vagy a fele tulajdonrészt rám iratná.

2023. ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Közös gyerek nem lesz ?Ott a babaváró. A nagyobb fiad elkezdte az önálló életét, eddig is megfelelt neki meg neked is. Nekem ez így nem jön ki. Ha bérleti díjból akarjátok felújítani a házat így is úgy is ki kell költözni. De annyiból sosem lesz kész. Hiába a hitel a megoldás. A törlesztőt pedig fizetitek a bérleti díjból. Meg a leendő férjed fizujából. Fifti fifti. A bérleti díj másik felét meg odaadhatod a fiadnak ha annyira akarod. Arra figyelj,hogy a lakásod semmilyen körülmények között ne add el! És azt se felejtsd el,hogy a ház nem a tiéd.
2023. ápr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Szóval találtál egy kandúrt, akinek a te pénzedre is szüksége van egy élhető házhoz. Hitel lesz így is(csak ugye te leszel a bank), ha legalább annyi eszed lenne, hogy lepapírozod, hogy te is adtál bele lóvét. Az más kérdés, hogy szakítás esetén hogyan fizeti majd vissza. Ne légy naiv, nincsen garancia, hogy 50 évig együtt leszel vele házasság ide vagy oda.
2023. ápr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

"Hitelt semmi képp nem veszünk fel."

. Oszt mír?


Amúgy meg ha most ok lenne, akkor a párod hagyná megrohadni a saját tulajdonát? Ő nem gondolkozik előre?

2023. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Ki nem adnám a lakásom, leélik!
2023. ápr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Kiadnam a lakast es abbol ujitanak fel a hazat, DE minden centet lepapiroznek. Ha en veszem az anyagot akkor az en nevemre menne a szamla. Mindet eltennem. Ha kesz a haz. Odaadnam a fiamnak a lakasom amig nem tud sajatot venni.

Ha szakitanek a pasival akkor a lepapirozas alapjan szepen kifizetne nekem a beleolt penzem. Akkor ezt eltennem h ha kel tamogassam a fiam.

2023. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Hány évig kellene kiadni a lakást, hogy a felújításra elegendő legyen a pénz?

És addig hol laknátok? Mert ugye a kicsi lakásban a bérlő fog lakni, a szép nagy ház meg a gyűjtögetés kezdetén pont olyan állapotban lesz, mint most, és a felújítás közben még kevésbé lesz alkalmas lakni.

2023. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

8-assal értek egyet. A nagy albérletben maradna akkor is, ha ti nem költöztök át a párod házába, tehát nem fosztod őt meg semmitől, mert nyilván erre vonatkozik a kérdésed részben. Viszont valóban keressetek fel ügyvédet és legyen minden lepapírozva, ha a kapcsolat megy a levesbe legyen jogalapod visszakövetelni a házába befektetett pénzed. Megfontolandó a hitel mégis, de ehhez meg kell vizsgálni, hogy mennyi lenne a törlesztő, mennyiért tudnátok kiadni a lakásod, közös lenne-e stb., de ehhez is javaslom ügyvéd megkérdezését, hogy a különböző lehetőségre hogyan lehet felkészülni, hogy senki ne járjon rosszul a végén, akár együtt maradtok, akár szétmentek.


Illetve a 9-es által felvetett kérdést is tisztáznotok kell előre. MÉg ha nem is egyszerre újítotok fel mindent, valahol lakni kell míg gyűlik a pénz az újabb és újabb részfelújításokra.


Nagyon át kell ezt gondolni, számolni.

2023. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!