Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb kapcsolat a szülőkkel?

Jobb kapcsolat a szülőkkel?

Figyelt kérdés
Abban a helyzetben vagyok, hogy 20 évesen megbántam, hogy 15 éves koromtól sajnos nemigen vontam be a szüleimet az életembe (nem meséltem nekik a mindennapjaimról). Jó kapcsolatom volt/van velük, más dolgokról el tudtunk beszélgetni. Együtt szoktunk főzni, sütni, bevásárolni, nyaralni, de ezen kívül sajnos sokat telefonoztam ez idő alatt. A barátom miatt is elhanyagoltam őket valamilyen szinten, amit így utólag bánok. Volt valaki hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan oldottátok meg? Jobban nyitottatok ezután a szüleitek felé? Ítélkezést nem kérnék, hanem tanácsokat.

2023. ápr. 7. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kamaszkor ilyen. A legtöbb gyerek kezd eltávolodni a szüleitől és kialakulnak az apróbb titkok. Ha most jó a kapcsolatotok, úgy nem történhettek abban az időszakban végzetes dolgok.

Ha akarsz beszélgetni velük a kamaszkorodról, még most sem késő :-) Nincs veszve semmi.

2023. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most még pótolhatod, nem vagy most se elkésve.
2023. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
100%

Mutass nekem egy kamaszt, kérdező, aki a szüleivel beszéli meg a gondjait. Evolúciós képtelenség! Egy kamasz mindig mindent jobban tud, mint az őskövület szülők. Dehogy kérik ki az elmaradott véleményüket.

Egyébként meg nem rontottál el semmit. Ők is voltak kamaszok, és jó eséllyel emlékeznek re, milyen nyögvenyelős volt az öregekkel a kapcsolatuk.

2023. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Minden kamasz ilyen, a te gyereked is ilyen lesz veled. Nem kell a szülőnek felvenni, remélhetőleg a te szüleid sem vették fel, viszont most minden magyarázkodás nélkül javítsad meg a viszonyt velük.
2023. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!