Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám érzelmileg egy gyerek...

Apám érzelmileg egy gyerek szintjén áll, mit tehetnék hogy ez javuljon?

Figyelt kérdés

Nem sok mindenről van fogalma mégis mindig úgy tesz mintha annyira k.rva okos lenne.

Mostanában vettem egy lakást magamnak Budapesten és megmutattam neki is.

Össze-vissza sz.rozta, hogy milyen rossz döntést hoztam, holott nem is ért sem a műszaki állapotokhoz, sem azok felújítási árához vagy hogy Budapesten mi jó, mi rossz környék és mi számít jó vételnek ebben a városban stb. stb.

Ez csak egy példa volt a sok közül.


Azt is rendszeresen eljátssza, hogy rám erőszakol valami kis fity-f.sz összeget, csak hogy belepofázhasson a dolgaimba, majd miután közlöm vele, hogy semmi közöd hozzá akkor meg jön a szokásos "Bezzeg amikor a pénzt adtam akkor jó voltam" duma.

Simán visszatudnám neki fizetni ezeket a pénzeket de ha egyszer nem fogadja el akkor most mit csináljak?

Különben sem füllik hozzá a fogam, mert szeretném ha végre megtanulná, hogy az ajándék ellenszolgáltatás nélküli, tehát nem jár érte cserébe beleszólási jog.


Ha meg beolvasok neki, hogy nem is értesz hozzá akkor meg elszontyolodik, hogy őt ebben a családban senki semmibe nem nézi.

Hát mit tegyek ha egyszer tényleg nincs rálátása bizonyos dolgokra?


Ugyanakkor van mindenféle hóbortja is amit próbál rám/a család többi tagjára is tukmálni.

Újabban például Fradista lett és folyamatosan küldözgeti mindenkinek hogy milyen meccsek lesznek, meg ajándékba is Fradis cuccokat kapunk tőle, hiába mondjuk neki, hogy nem szeretjük a focit, nem hogy egy adott klubbot a sok közül.


Nem nagyon mer ezek miatt senki rápirítani, mert akkor hisztérikus lesz de már lassan kezdünk átlépni bizonyos határokat.



2023. ápr. 7. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Így lehet hisztivel uralkodni egy egész családon. Sok helyen van ez így. Bezzeg ha valaki megunja és nem megy többet közéjük, azt nagy családi összefogással tudják utálni. Valójában azért mert irigylik, hogy ő meg meri kímélni magát.
2023. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Alacsony az IQ-ja és kisebbségi komplexusa van, azért pofázik bele mindenbe. El kell fogadni így, vagy nem tartani vele a kapcsolatot.
2023. ápr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Milyen jó, hogy egy vannak itt távdiagnosztizáló szakemberek is.
2023. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
3, örülünk az örömödnek.
2023. ápr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Mintha csak a saját apámról írtál volna. Én már ott tartok, hogy letiltottam a közösségi médián a fenébe, ha hív, nem veszem fel a telefont.

Ha megkérdezi valaki más, miért kerülöm, csak felhozok 1-2 nyilvánvaló példát és hozzáteszem, h az ő hisztijei nélkül is van elég gondom. Nem utálom, nincs harag, de hagyjuk egymást békében élni. Ezen felül leszarom ki mit gondol.

Ha valaki megint jön érzelmileg zsarolni - mert az őcsaládjában ez már reflex, akkor is érzelmileg zsarolással próbálnak elérni valamit, amikor lehet egy szimpla kérésre igent mondanál - egyszerűen faképnél hagyom. Már nem tud érdekelni. Azt pletykálhatnak a hátam mögött, amit akarnak, leszarom: csak engem hagyjanak ki belőle.

2023. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha tudod, hogy ilyen, akkor minek mutattad meg a házat? Az én öreganyám ugyanilyen, de a tesómék két éve meglévő lakását még a mai napig nem látta.
2023. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Ő tipikusan az az ember aki másra akarja erőltetni az akaratát, ennek nincs köze az IQ-hoz, sokkal valószínűbb hogy gyermekkorban lett nagyon elrontva a nevelése.

Ezért szerintem ezzel semmit se lehet csinálni már felnőttként. Most csak akkor lehet csinálni valamit ha ő maga belátná a dolgokat, de nem hiszem hogy be fogja. Esetleg ha nem neki támadva vagy beolvasva mondanád neki érvekkel alátámasztva.. Egy próbát megér. De ennyi idősen nem hiszem hogy meg lehet változtatni.

2023. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
7, az ilyennel lábujjhegyen is beszélhetsz, halálos sértésnek, támadásnak vesz bármilyen apró kérdést, megjegyzést. Csak ő kritizálhat, de ő aztán bármilyen stílusban, bármit és bárkit. Majd felháborodik, neki már véleménye sem lehet? Idegesítő az ilyen, nagyon.
2023. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Apam ugyanilyen, borzaszto. Szeret a pohar fenekere nezni, en mar igy nottem fel. Verig volt sertve amikor szoltam, hogy az eskuvomon lesz kedves visszafognia magat (2 het mulva lesz) Na vajon miert mondtam ezt neki? Eszembe nem jutott volna, ha nem csinalna azt 40 eve, hogy amint anyam kiteszi a labat dolgozni, o mar megy a kocsmaba.

Engem meg aztan rohadtul nem erdekel a duma, hogy “csakazapad” siman megszakitom vele a kapcsolatot ha nem tud viselkedni, sot meg az eskuvorol is ki fogom rakni. Elegem van abbol a felfogasbol, hogy egyeseknek mindent szabad es mindent el kell nezni neki csak mert rokon. Egyszer mindenkinek betelik az a bizonyos pohar.

2023. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Figyelmen kívül kell hagyni a hisztit, azért csinálja mert tudja hogy eléri vele amit akar.
2023. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!