Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják érzelmileg...

Miért gondolják érzelmileg gyereknek ès gyerekgyűlölőnek azt, aki nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

28/N vagyok ès valahol a húszas éveim elején fogalmazódott meg bennem az, hogy én nem szeretnék gyereket ès mára ez már stabil döntés. A szüleim elfogadták ezt, viszont vannak olyan rokonok ès ismerősök, akik folyton felhozzàk ezt, nem tudjàk elképzelni, hogy ettől én meg egészséges felnőtt ember vagyok. Vagy azzal jönnek, hogy későn erő típus vagyok nem jöttek meg elő bennem az anya ösztönök vagy azzal, hogy én nem szeretem a gyerekeket es meg akarják magyarázni, hogy egy gyerek mennyi örömöt okoz.

Szeretem a gyerekeket vannak, a családomban olyan gyerekek akiket, szeretek ès szoktam is rájuk vigyázni, viszont ez a döntés úgy érett meg bennem, hogy làttam a környezetemben, hogy a gyerek mennyi energiát kivesz az emberből ès mennyi lemondással jár.

Én olyan vagyok, aki sok én időt igényel ès tudom, hogy gyerek mellett ezt el kell felejteni. Meg ott van a nyaralás. Volt, hogy a nővéremékkel elmentünk nyaralni ès neki mar van két kisgyerekük azt làttam, hogy ott maximum a gyerekeknek pihenés ez az egész. Nyilván amiben tudtunk segítettünk, de pl csak egy egyszerű fürdőzés is gyerekkel kész tortúra, míg ketten a párommal elmegyünk ès fürdünk ès élvezzük az egészet.

Rólam azt kell tudni, hogy nagyon rosszul érint, ha nem tudom magam kipihenni, főleg ha fel is keltenek, gyerek mellett biztos, hogy ideg roncs válna belőlem.

Tudom, hogy ez így önzőnek hangzik, de úgy vagyok vele, ha nem szeretnék, akkor miért verjem át magam.

Ettől függetlenül a párommal, be segítünk a nővéremék gyereknevelésébe. Vigyázunk rájuk ha úgy van stb ès ezt tényleg jó szívvel tesszük, de mindig megállapodunk abban, hogy nekünk ez így pont elég.



2023. márc. 15. 17:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal baj, ha valaki nem akar gyereket. Ez a legjobb dolog, amit csak tehet, hogy nem vallal, mert belatja, hogy nem neki valo.


Aki erre beszol, azt ott kell hagyni, nem kell torodni vele.

2023. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Én például nem gondolom ezt. Nagyon meszenvedték a nagyszüleim a szüleim életét, az én szüleim az enyémet és most drukkolok (szorongok), hogy a felnőtt gyerekemnek jobb legyen, gyerekkel vagy gyerek nélkül, rábízom.
2023. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Ez igy a jo, felismerted hogy neked mi a jo es amellett allsz.

Miert kellene neked gyerek ha csak rossz anya lennel? En is rossz anya lennek, nekem se lesz gyerekem. Ez a jobb dontes.

2023. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%

Most erre nem tudom milyen választ vársz.

Az előzőekkel együtt én is tökéletesen megértem azt amit írsz, igazad van, nem mindenkinek való, sőt, sok olyan is vállal sajnos, akinek szintén nem való, de vagy meg akar felelni, vagy nem tudta simán, hogy mire vállakozik.

Mindamellett hozzátenném, miért baj az, ha megkérdezik, hogy gyerekgyűlölő vagy e? Miért érint rosszul? Hisz végülis, mondd ki hangosan...nem szereted őket.

Mert neked hangosak, kimerítőek, esetleg neveletlenek, tönkreteszik a szabad életed, vagy hogy jókat tudj aludni és legalább 20 év elköteleződés.

Nem értem hogy a hozzád hasonlók miért vannek ezen kiakadva, mert mi nevén nevezzük a dolgot. Tudod te hányan írnak ide gyakorira ugyanezzel? Hogy ők nem szeretnének gyereket, mert az tönkretenné az életüket? Ezt nem tudom minek nevezni, csak gyerek utálatnak.

Amivel nincsen baj, csak nem értem, minek kell tagadni, meg miért esik rosszul az igazság.

2023. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

4:

Miből szűrted le azt, hogy én nem szeretem a gyerekeket? Igen számomra hosszú távon kimerítő lenne, meg valószínűleg a bömbölést is rosszul kezelném, de tisztában vagyok, hogy ezek a gyerek tulajdonságai, mindenki volt gyerek, köztük én is, a gyerek eről nem tehet, de ettől függetlenül nem utálom őket.

Miert nàlad a gyerek gyűlölő kifejezés mit takar?

2023. márc. 15. 18:54
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak ilyen rokonai, ismerősei, rájuk kell hagyni, úgy sem fogják megérteni.
2023. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező nem gyerekutáló, hiszen vigyáz a családtagok gyerekeire. Csak sajátot nem szeretne. Ez azért nagy különbség.

N

2023. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Én is hasonló cipőben járok, csak férfiként. Biztos vagyok benne, hogy ha egy gyerek minden éjszaka felébresztene, hamar elveszteném az állásomat. Nyűgös és dekoncentrált vagyok ha nem tudom kipihenni magam. Egy éjszakát még kibírok, de hogy úgy menjek dolgozni pénteken, hogy ötödik napja 5-6 órákat alszom, azt nem tudom elképzelni. Sokan még ennyit sem alszanak, mert kiköltöztek az elővárosba, és kora hajnalban kell kelniük, hogy a gyereket elvigyék a suliba, majd beérjenek munkahelyre. Belegondolni is rossz.


Ennek ellenére el tudom képzelni, hogy lesz gyerekem, de csakis, ha lesz segítségünk. Az én szakmámban tíz év múlva fogok tudni annyit keresni, hogy fel tudjunk fogadni au pairt/babysittert, és legyen egy szép nagy lakás, ahol kényelmesen elférünk. Az au pairnek lehetne egy saját szobája közvetlenül a gyerekszoba mellett, és az éjszakai ébredéseket le tudná kezelni. Ez már óriási segítsége lenne.


"Nyilván amiben tudtunk segítettünk, de pl csak egy egyszerű fürdőzés is gyerekkel kész tortúra, míg ketten a párommal elmegyünk ès fürdünk ès élvezzük az egészet."


Ez erősen gyerekfüggő. De én is azt látom, hogy a mai gyerekek sokkal elevenebbek és nehezen kezelhetőbbek, mint régen.

2023. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, pont, hogy dícsérendő, hogy te ezt belátod és nem cseszed el egy ártatlan lény életét azzal, hogy rajta töltöd ki a sérelmeidet és/vagy rajta keresztül valósítod meg magadat. Ha azt mondom, hogy 10-ből 7-8 megtapasztalja, minimum az egyiket, akkor még optimista voltam.
2023. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gond, hogy te akarsz-e vagy sem gyereket. A gond azzal van, hogy miért nem mered leállítani az életedbe pofátlankodókat. Megsértődnek? És? Nyugodtan mondd meg, hogy ennél sokkal értelmesebbnek hitted őket. A többi majd adja magát.
2023. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!