Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a rokonságodban van egy...

Ha a rokonságodban van egy érzelmileg bántalmazott gyerek, mit tudsz tenni?

Figyelt kérdés

Egy egyedül élő anyáról van szó, akinek valószínűleg nárcisztikus személyiségzavara van. A gyerek kiskamasz, nagyon értelmes, kedves, bájos, imádom őt. De egyre jobban aggódom érte, és mivel nem szólhatok bele mások nevelési dolgaiba, így tehetetlennek érzem magam.


A nő fizikailag nem bántalmazza a gyereket, valamint ellátja rendesen, tehát ezzel nincs gond, viszont így a problémák is nehezen körülírhatók, nem kézzelfoghatók. Nem is tudom, pontosan mekkora lehet a gond, de egyre rosszabb, a nő is egyre elmebetegebben viselkedik.


Lehet bármit tenni ilyen esetben?


2020. dec. 26. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Még a problémát sem tudod megfogalmazni, csak ködös feltételezéseid, képzelgéseid vannak. Ez így nagyon kevés..
2020. dec. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Azmiaz: "érzelmileg bántalmazott"?
2020. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
olyan mint a "passzívagresszív" :)
2020. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Értelmetlen kérdésre nem lehet értelmes választ adni. Csak a lényeg hiányzik a sztoribol.
2020. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos semmit. Majd ha felnő, fizeted a pszichológusát.
2020. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
semmit nem tudsz tenni, csak a gyereknek nyújthatsz érzelmi támaszt ,de az felelőséggel jár ami nem biztos hogy válalni akarsz
2020. dec. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Ez ilyen világ.
2020. dec. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

Semmit, legyél mellette, szeresd, erősítsd az önbizalmát, éreztesd vele, hogy neked bármit elmondhat, bízhat benned.


Voltam ugyanebben a heyzetben a másik oldalon. Utáltam az egészet és azt is, hogy nem fordulhattam senkihez a családból, mert mindent rögtön visszamondtak a mostohámnak, amire csak még jobban eldurvult a helyzet.


Amint tudtam, leléptem, de jópár évembe és egy jó pszichológusba telt, mire nem egy haszontalan, elmebeteg senkinek éreztem magam, ami a mostohaanyám és a családom egy része szerint voltam.

2020. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!