Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 50-60 év körüli szülők,...

50-60 év körüli szülők, akiknek felnőtt gyerekeik átmenetileg velük laknak, ti erre hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Következő a szituáció:


Megosztoztok minden költségen, megbeszélitek, ha valami zavar stb.. nagyjából feszültségmentesen telnek a napok, sőt legtöbbször támogatjátok egymást


Néha azért vannak problémák, feszültségpontok.

Mai nap pl az volt a gond, hogy én - a 20-as éveiben járó átmenetileg szüleinél lakó felnőtt -, nem úgy viselkedtem egy bizonyos szempontból mint a szüleim által kialakított ideális perszóna, aki az én helyemben kellett volna, hogy viselkedjen


Éppen a példa kedvéért arról volt szó, hogy szüleim vettek müzlit kb 3 kg-t, több csomagot összesen, hogy jó sok ideig elég legyen, és ha látják, hogy mondjuk én hirtelen egyszerre egynap többet eszem a kelleténél akkor azt mondják, hogy "ne egyek annyit, enyhén kontrolláló hangnemben"


Én meg mondom nekik erre, hogy "veszek majd jóval többet ezen ne aggódj, higgadtan".


Arra gondoltam, hogy vennék kb 50-100kg-t hogy a legközelebb ne a szükölködés szülje a kommunikációt kettőnk között, hanem az, hogy ha van egy probléma akkor az nem probléma, hanem csak egy helyzet amit meg lehet oldani, nem kell nagy ügyet csinálni belőle


Ez lényegében egy burkolt módja annak, hogy többel is hozzá járulhatnék a közös költségekbe, vagy mi áll e mögött? Mert egészen biztos vagyok benne, hogy ebbe még rengeteg dolog benne van, csak szerintem ők sem tudnak róla


Egyébként a közös költségeket illetőleg egy kicsit többet adok bele, mint amennyit kajaként fogyasztok, + néha veszek zöldséget, gyümölcsöt a közösbe, kiveszem magam a közös munkából stb.. nettó nem teher vagyok nekik, hanem építően járulok hozzá az életükhöz bizonyos szempontokat nézve mindenképpen, amellett, hogy nyilván a magamét építem


Ez egy megszokás lenne a részükről, visszamegyünk a gyerekkorukba és ott megtanulták ezt a szűkölködő gondolkodást, amikor mindenkinek vissza kell fognia magát és egy ilyen visszafogott állapotban leéllni az életét?


Sokszor úgy érzem, hogy lényegében azt kell megtanulnom a velük együt élés alatt amíg itt vagyok, hogy meghúzom az érzelmi határjaimat és nem engedek annak amikor nem önmagukat adják, hanem a belső traumáikat akarják valahogyan kiadni..


Igazából azért lenne fontos nekem ez, hogy vegyek legalább 50 vagy 100kg müzlit, hogy egyfajta módon kommunikáljam feléjük azt az abszurditást amit felém is kommunikálnak néha, és úgy érzem, ez egy annyira hatásos üzenet lenne, hogy sosem felejtenék el, kb mint a Keresztapa c. filmben, amikor a levágott ló fejet megkapja álmában a film rendező


Úgy érzem, hogy sokszor nagyon nem elég szavakkal kommunikálni feléjük, hanem egy olyan pontot kell eltalálni, amire tényleg emlékeznek, és lehet, hogy pont az ilyenek javítanák a viszonyunkat.


Valszeg egy jót röhögnénk rajta, és pár hónap alatt elfogyna, a lényeg az lenne, hogy a kommunikációmnak legyen nyoma


(Az esetek nagy részében, magamra főzök, tehát ez sem a megoldás, itt nem is ezen van a lényeg, hogy mindent önállóan csináljam stb..


"Költözz el" hozzá szólások nem érdekelnek, köszönöm, az folyamatban van)


2023. ápr. 9. 21:33
 1/8 A kérdező kommentje:

Röviden:


Szüleim szerint sok müzlit ettem tegnap és sok fogyott belőle, pedig vettek pár napra, nem kellett volna. Azt akarják, hogy kevesebbet egyek


Közben, pedig 100%-ban állok minden közös költséget


Mi a megoldás erre, ami nem passzív agresszív, hanem őszinte? Nem a sértődöttségből fakad?

2023. ápr. 9. 21:35
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A szavaidból azt veszem ki, hogy a szüleid azok, akik a bevásárlást intézik. Nekik számolniuk kell azzal, hogy kb. mennyi élelmiszer fog fogyni, mi meddig fog kitartani. Nyilván van a családnak egy átlag fogyasztása. Pl. átlagban mindenki napi 3-4 szelet kenyeret eszik meg, és ennek megfelelően történik a pótlás.

A müzli nyilván úgy lett véve, hogy átlag mindenki 1-et eszik 1 nap, így mondjuk elég heti 1x elkirándulni abba a boltba, ahol kapni lehet. Na most ha valakinek a fogyasztása hirtelen megnövekszik, akkor ezt a számítást keresztül húzza. Ez kellemetlen. Nem azért, mert jajj de sokba került az a pár müzli - mert szerencsére még mindig nem annyira drága - de keresztül van húzva a számítás és gyakrabban kell menni majd boltba, ami időbe és benzinbe kerül. Nem mellesleg lehet, hogy emiatt nem is megoldható, így ha 2x annyit zabálsz fel, mint ami "rád van számolva" akkor a többiek elől eszed el.

Erre az a megoldás, hogy vagy alkalmazkodsz a fogyasztásban amíg ők vásárolnak be. Vagy előre megbeszélitek, ha valamiből többet szeretnél és szívességből megveszik neked - hogy jajj én nagyon szeretem a müzlit, szívesen ennék belőle többet is, szívesen kifizetem, csak kérlek úgy számoljatok, hogy én ezen a héten 14 db müzlit szeretnék megenni. Köszi.

2023. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Veszel amgadnak külön és elteszed külön, aztán ha akarsz eszel abból.
2023. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Ne kattogj ezen a müzli dolgon, 50 kg müzlit venni hülyeség. Kérj egy külön polcot a konyhában és a hűtöben, legyél külön konyhán, a saját költségeidet fedezd egyedül, a rezsibe meg adj 1/3-ot. (ha hárman vagytok most a lakásban).
2023. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Amit te ezsel, megveszed KÜLÖN magadnak.


Én viszem a konyhát itthon, én járok bevásárolni, és külön öröm, amikor vásárolok mondjuk fél kiló májat akciósan vasárnapra, erre a kedves gyerek elkészíti magának a felét... bármire.


Lényegtelen, mire, viszont gyakorlatilag sikerült kib...nia velem, mert lehet, nem kapok már 2 nap múlva (mikor ő megette), vagy ha mégis, éppen 2x-es áron.

2023. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk már keresőként úgy működött, hogy amit ettünk, azt magunknak külön polcon tartottuk - pont az olyanok miatt, hogy az öcsém, amikor rájött az ötperc, egy nap alatt megivott 2 doboz tejet.


Király, mert mindketten laktózosak vagyunk, ergo a kiszámolt négyből, ami normális esetben bőven elég kettőnknek egy hétre, ő felszlopálta a felét. Kösz bmeg.


Meg ilyenek, egyszerűen képtelen volt odafigyelni, hogy ne egyen már el mindent a másik elől - na, azóta külön szekrény, amibe nem nyúlhat, és ha valamit megevett, de nem írta fel a bevásárlólistára, így járt.


Felnőtt emberek vagyunk.

2023. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Azért az is milyen, hogy a szülő rászól a gyerekére, hogy ne egyen annyit... Szerető szülő nen csinál ilyet (kiv. ha a gyerek pont fogyókúrázik). Pláne müzli.. hát kérdező, szerintem a pénzed ne 50 kg müzlire költsd, hanem kezdj el albérletre gyűjteni.
2023. ápr. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
100%
Kicsinyesség amit akarsz. A szüleid mindig is gyereknek látnak lehetsz akár 45 éves is. Nem önzés vagy rossz értelmű takarékosság mnbdatja velük amit mondanak. Valószínűleg a kapcsolatotok kiürült de a "rászólás" már egy beszéd, egy kommunikáció és ráadásul ez megszokás is , maradvány a Te gyermekkorodból.Aki az szüleivel él annak be kell látnia, hogy mindig is van az öregekben vágy a tekintély akármilyen aprócska érvényesítésére. A lakás pedig nem műzliraktár.
2023. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!