Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktatok kiabálni/csúnyán...

Szoktatok kiabálni/csúnyán beszélni a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 11:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
46 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Emberből vagyok.
2023. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Le leszek pontozva, de bevallom, én néha igen. nem beszélek csúnyán, de kiabálok.


Ma reggel is volt. Nagyobbik(3 éves)szórakozása hogy az egész wc papír tekercset bedobja a wcbe. Többször mondtuk neki hogy nem szabad, elmagyaráztuk, de csak azért is csinálja. Haragból, dacból. Épp a kicsit szoptattam, mondta hogy szomjas. Mondtam neki hogy kérem várjon még egy kicsit, olvasunk egy mesét míg jóllakik a tesója, utána adok inni és játszok vele. Erre odaszaladt a wchez, és beledobta a papírt. Felpattantam hogy kiszedjem el ne duguljon erre rám néz és mondja hogy "Na ugye hogy fel tudsz állni" Ott elszakadt a cérna és rákiabáltam.

2023. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem, de nem azért mert egy szent vagyok, hanem mert hatalmas szerencsém van a gyerekemmel. Sokkal jobb gyerek, mint én voltam gyerekként.
2023. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
69%
Én nagyon türelmes vagyok vele, mindig. A hisztiket, azt, hogy nem fogad szót stb, próbálom higgadtan kezelni. De ne szépítsük, sokszor egy kis hisztis pi**a. És van amikor már nem bírom és kiabálok vele. Irigyellek 3-as.
2023. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Nem, mert szinte sosem beszélek csúnyán. De kiabálni kiabáltam, bár azt sem gyakran. ("Nem hiszem, el, hogy mindent 100szor kell elmondani! Mit nem értesz azon, hogy...?")
2023. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%

Nem irigyellek 2-es, lesznek még gondjaid, félelmetes és elgondolkoztató!

....

Nem szoktam a gyerekkel trágárkodni, ordibálni sem, de ha valami nem okés, felemelem a hangom és jön a büntetés.

2023. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Nem káromkodok egyáltalán.
2023. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
25%
nem. szerintem nagyon nagon nem helyes. ha sok es latom nem birom elöbb kimegyek a szobabol vagy elfordulok de nem, sosem kiabalok vagy beszelek csunyan hozza. es szerintem mindenki aki azt irja igen meg emberbol van gondoljon bele ha ordit a gyerekevel neveli a kovetkezo generaciot ilyenre.... felnottek vagyunk uralkodni tudunk ... orditsal magaddal 10 perc mulva masik szobaban, a parnaba, sirjal stb de nem a gyerek elott
2023. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

8. és akkor mi lesz a megoldás? hogy fegyelmezed?


én hatarozottan szólok neki. nem szoktam káromkodni meg ordítani sem de rászólni rá kell.. ha kimennék szó nélkül mert nekem sok akkor abból végülis mit tanul meg a gyerek? hogy ha van valami ami frusztrál, akkor menjünk el onnan? érzed gondolom te is, hogy ez sem valami jó ötlet..

2023. ápr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanmar 8, attól semmi baja nem lesz a gyereknek, ha alkalmanként a szülő ordít vagy szentségel valami miatt. Nyilván nem folyamatos orditozasrol meg karomkodasrol van szó, de pl a 2. valaszado példája tökéletesen mutatja, van olyan helyzet, amikor az ember nem tud uralkodni magán. Amúgy minden tiszteletem az övé, én szájon vágtam volna q gyereket egy ilyen beszólásnál, pedig nem vagyok a verés híve
2023. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!