Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek hálás azért,...

Hogyan legyek hálás azért, amit rámeröltettek?

Figyelt kérdés
Szüleim gyerek-, de méginkább tinikorom óta nem veszik figyelembe a véleményemet, csak az lehet jó amit ők jónak vélnek. Ha nem jó nekem, azzal csak annyit érek el, hogy elmondanak mindennek de ugyanúgy megvalósítják. Persze elfogadom, minek lázadozzak ha már úgyis megvan? Van értelme? De ők csodálkoznak, hogy miért nem vagyok hálás ezekért a dolgokért. Hogyan legyek amikor nemcsak hogy nem kértem, de ezt el is mondtam nekik és mégis, minden tiltakozásom ellenére megvették nekem a drága holmikat, vagy hasonlók. Ha valakit esetleg érdekelnek a részletek, privátban mesélek! 21/f

2023. ápr. 16. 18:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Most, 21 évesen mennyire érintenek ezek a dolgok, még mindig fájnak?
2023. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek-szülő kapcsolat (kommunikáció) mindkét irányban kell működjön egy idő után. A szülőnek meg kell ismernie a gyerekét, a gyereknek meg ki kell nyilvánítani a véleményét és egyik sem könnyű. A szülő mögött ott áll a több évtizedes tapasztalat, ami ugyan statisztikailag helytálló lehet, de nem minden egyedi esetre érvényes, a szófogadó gyerek meg a családi hierarchiában elfoglalt helye miatt pontosan nem fejezi ki saját véleményét (így aztán a szülő nem kap határozott visszajelzést).
2023. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom mit kéne csinálnod, talán mihamarabb levállnod tőlük, ha teheted.


A szüleid nem szeretnek, a szüleidnek vágyaik vannak veled szemben. Összekeverik a szeretetet a vágyakkal. Ha szeretnének, nem tukmálnák rád a vágyaikat.


Feldmár szokta mondani, hogy ha családon belül egy szülő a szexuális vágyait a gyerekkel elégíti ki, az vérfertőzés. Ha egyébb, nem szexuális vágyakat a gyerekkel elégítik ki, az is valami hasonló.


https://www.youtube.com/playlist?list=PLqlCwX74jmVLxKCpwq1zV..


Meg ez egy elég alattomos játszma, rádtukmálnak drága dolgokat, amiket nem akarsz. Ilyenkor persze egyrészt hálásnak kéne lenned, merthogy minden úgy látszik, hogy sokat tettek érted. Persze nem érzel hálát, mert te ezt nem vártad el tőlük, viszont a "hálakényszer" miatt bűntudatod lehet.


Alattomos.

2023. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%
21 vagy... mi lenne ha keresnel munkat es elmennel?
2023. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
5%
Inkább örüljél neki. Nem mindenkinek van ilyen sora.
2023. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
72%
nem tudnának már ezek az önjelölt ostoba pszichiáterek eltűnni valahova és máshová szórni a valahonnan összeszedett sablonválaszaikat?
2023. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

1

Igen, nagyon is. És nemcsak ezek

2023. ápr. 16. 19:59
 8/31 A kérdező kommentje:

6

Na igen, ők is ezt mondják. Csak azt felejted el barátom, hogy attól mert én megeszek mindent amit elém raknak, az afrikaiak ugyanúgy éhezni fognak. Miért fogadjam el amire nem vágyom, mivel lesz jobb ezzel annak, aki erre vágyik de nem kaphatja meg?

2023. ápr. 16. 20:02
 9/31 A kérdező kommentje:

7

Légyszives, ha tudsz érdemi választ írni, akkor azt írd, ha nem, akkor ne rontsd itt a levegőt!

2023. ápr. 16. 20:03
 10/31 A kérdező kommentje:

3

Nemcsak drága dolgokat, bármit amit ők jónak látnak: döntést, véleményt, viselkedési formát, bármit

2023. ápr. 16. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!