Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, hogy egy anya...

Van olyan, hogy egy anya megbánja, hogy szült és csak teher neki a gyerek?

Figyelt kérdés

Én ezt érzem anyámmal kapcsolatban. Második gyerek vagyok, a nővéremmel annyira nem vagyok jóban, hogy megkérdezzem tőle, ő is így érzi-e de amúgy is szerintem az lenne a válasza, hogy nem, mert ők jó kapcsolatot ápolnak. Nagy a korkülönbség köztünk, mire én tini lettem ő már felnőtt volt és elköltözött.


Apám akart harmadik gyereket is és anyám azt mondta, ő nem fog még egyet felnevelni és tudja, hogy ő fog mindent csinálni és neki az már nehéz lenne. Érthető, ha valaki nem akar 2-nél több gyereket, de szerintem volt jelentése ennek a mondatnak...


Egyszerűen nehezére esett foglalkozni velem. Neki ez egy feladat volt. Pár példa: fogszabályzóm volt, kellett volna egy új fogorvost keresni, mert elköltözött az, akihez jártam. Megkértem, hogy intézzük el. Azt mondta, "nincs ingyenes fogszabályzós fogorvos a városban" (Budapesten!). Végül egy másik családtagom keresett nekem. Kilencedikben otthonhagytam egy fontos papírt, amit aznap kellett volna leadnom a suliban. 15 perc séta volt otthonról a suli, anyám nem dolgozott (mármint nem aznap, hanem nem volt munkahelye). Szóltam neki, hogy a fenébe, otthon hagytam és nagyon leszidott az osztályfőnök, be tudja esetleg hozni nekem? Nemet mondott. Bántottak az iskolában (szóban) folyamatosan, kiközösítettek, segítséget kértem tőle, sírva mentem haza. Azt mondta: "ez a te hibád". És ennyi, soha többet nem volt foglalkozva azzal, hogy én gyomorgörccsel megyek be minden reggel. Jártam magántanárhoz általánosban, de nem voltam vele megelégedve és mondtam anyumnak, hogy máshoz szeretnék járni. Erre lekevert egy pofont, mert neki most feladatot adtam, keresnie kell valaki mást. Elküldött minden táborba, pedig utáltam táborozni, csakhogy ne kelljen addig is foglalkoznia velem. A menzán szarul főztek, havi 1-2 olyan kaja volt, amit megettem, azon kívül mindig siettem haza, hogy itthon is egyek. Mondtam neki, hogy szerintem így fölösleges menzásnak lennem, ő meg üvöltözött velem, hogy ő nem fog nekem főzni mindennap, igenis menzás leszek és kész. Megíratott velem 31 ételt, amit szívesen megennék, mert szerinte nekem nem is lehet főzni. Megírtam, de nem lett belőle semmi, járhattam a menzára és aztán leb.aszott, ha otthon is ettem valamit.


Bármit kértem tőle, mindig tehernek érezte megcsinálni. Kedvenc mondata, amit mindig elmondott: "nem könnyű veled", ilyenekre, hogy pl ő a zabkását tejjel főzi, én meg nem szeretem úgy, én vízzel vagy növényi itallal csinálom, és amikor senki nem kérte, csinált nekem zabkását, mondtam, hogy bocsi de én így nem szeretem, és akkor ilyenekre mondta ezt. Nagyon mártírkodik, szerinte ő tökéletes és annyi feladata van, mindenkinek csak szid engem. Igazából senki nem kéri tőle, hogy olyan sok feladatot magára vállaljon, csak csinálja, aztán meg mindenki más hibás csak ő nem. Például csinált vacsorát, én meg az akkori barátommal nagyon összevesztem, úgy mentem haza, hogy ki volt sírva a szemem és nagyon a halálomon voltam. Mondta, hogy ő főzött, mondtam, most nem tudok enni sajnálom. Azt mondta, hogy nem érdemlem meg, hogy főzzön rám...


Annyira elkeserítő, érdekel, hogy más is teher-e az anyja számára.


2023. ápr. 23. 10:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
De, szívás, szétcseszi a tested. Ennek semmi köze a megéléshez. Tesóm imádja a gyerekeit, de szarrá mentek a fogai az első terhesség alatt, a második alatt meg cukorbeteg lett, pedig soha életében nem volt kövér.
2023. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%
Az az érdekes hogy anyaknak felró egy csomó sérelmet a gyerek, de az apáknak semmit. Lrhet hogy anyuka kikészült és nem való neki a gyerek. De mi van az apával? A munka nem kifogás, abba sem kell brlepusztulni általában. Nekik miért nincs felróva hogy miért nem főz? Az iskolai bantalmazás kezelése főleg apai feladat lenne..nem csak ő a hibás. A gyereknevelés nem 1 emberes feladat.
2023. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
#22 Apám is elb.aszott egy csomó mindent, ő hozzá sem állok közel
2023. ápr. 24. 05:40
 24/33 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem is mondják ki, mert társadalmilag nem elfogadott de szokták éreztetni az anyák akik megbánták a gyerekvállalást. Rendre tönkreteszik a gyerekeik életét. Én anyámnál sem kérdés hogy megbánta mert egyik gyerekével se lett jó kapcsolata, mindenki kerüli ahogy tudja mert rengeteg sebet okozott, és biztosan nem véletlen alakult így.
2023. ápr. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember azt adja át a gyerekeinek, úgy bánik velük, ahogy vele is tették. És a többség nem akarja ezt átadni, de nem tud változtatni.
2023. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

17. Én olyat nem kaptam, tehát nem tudok róla nyilatkozni.

De a 4-5. lekvárfőző kanál után igazából már nem éreztem, hogy fáj, hozzászoktam.

2023. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
71%
"Apám akart harmadik gyereket is és anyám azt mondta, ő nem fog még egyet felnevelni és tudja, hogy ő fog mindent csinálni és neki az már nehéz lenne. Érthető, ha valaki nem akar 2-nél több gyereket, de szerintem volt jelentése ennek a mondatnak..." Volt. Az hogy anyád férj mellett is egyedül kínlódott: nem is értem miért anyádat emelgeted fel. és miért nem azt, hogy apád miért szakította a nyakába KÉT ember dolgát.
2023. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Hát igen ez egyrészt igaz és őrá is nagyon kivagyok, nem csak emiatt. Hát ő választotta ezt a férjet, fontosabb neki az, hogy ő jól keres és mindent fizet (rezsi kaja szórakozás stb). Ezt amúgy mondta is, hogy ő nem fogja megkérni, hogy végezzen házimunkát, mert ő jól keres.
2023. ápr. 24. 18:25
 29/33 anonim ***** válasza:
65%
Magyarán anyádra mutogatsz, mert apád szart bele, Mit is vártam: ha szemét a férfi, az nem a férfi hibája soha, hanem a nőé....
2023. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
61%
Kitalálom kérdező: pasi vagy, ezért csak anyádat cseszteted.
2023. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!