Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermek befolyásolása a külön...

Gyermek befolyásolása a külön élő szülő ellen. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Hány éves korukban nő be annyira a fejük, hogy ne csak a vele együtt élő szülő mondandóját higgye el? Külön élünk 6 éve. A lányom már nagy, vele más a helyzet, meghallgatja az én oldalamat is, de a fiút az édesanyja teljesen a nyomása alatt tartja és nekem semmit nem hisz el, csak azokat a - hazugságokat is - dolgokat, amiket az anyja állít neki. Már elkezdett ellenem fordulni a fiam, pedig ezidáig minden jól működött. A befolyásolása oka, hogy 20 km-el arrébb költöztem az exfeleségemtől és emiatt megy a durci. Nem tetszik neki, hogy nem tud éjjelente átjönni egy kis beszélgetésre vagy éppen az, hogy nem pattanok akkor, amikor éppen kedve szottyan vásárolni stb. Jó kapcsolatban voltunk, segítettük egymást, de tisztára undok lett és ezzel magyarázza, hogy mert elköltöztem egy másik városba. Egyébként meg azért, mert itt jobb munkalehetőséget kaptam. Mivel nem élünk együtt, nem gondolnám, hogy van erre oka. Mit csináljak, hogy ne higgye azt a fiam, hogy én egy nő miatt költöztem el és hogy nekem ő már nem számít semmit? Sok kérdést olvastam már erről a szülői elidegenítésről és úgy látom sok helyen nem túl rózsás a helyzet.

2023. ápr. 29. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon korán: és onnantól magunk ítéljük meg a nem velünk élő szülőt, akkor is ha azt hiszi az illető hogy nem látunk át rajta. Legalábbis én így voltam vele. Apám mindig nyávogott hogy ellene vagyunk nevelve, pedig dehogy: csak éppen láttam hogy igazából szarik ránk. (rám és a tesómra)
2023. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megértelek, de én nem szrom le egyik gyerekemet sem, ugyanúgy foglalkozok és töltök minőségi időt velük mint eddig.
2023. ápr. 29. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idösek a gyerekek? Mert nagyon nem mindegy!
2023. ápr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, foglalkozol velük, de azért otthagytad Őket...
2023. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Csináld azt amit írtál is. Ne hagyd el őket, szeresd őket attól függetlenül hogy az anyjukkal szétmentetek. Fontos, hogy ne csak mondogassuk, hogy "szeretlek",hanem legyenek tettek. Azt anyuka sem tudja semmivé tenni.
2023. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyetlen megoldás, ha te nem mész bele ezekbe a csatározásokba, és reméled, hogy a gyerekednek gyorsan benő a feje lágya. Hátha az idősebb gyereked tud hatni a fiatalabbra. Max. ha a hamis vádakat szóba lehet hozni úgy, hogy ne legyen erőltetett, akkor anélkül, hogy az exed lejáratnád, elmondod a saját verziódat.

Nálunk a külön élő szülő anyja akarta a velem élő szülőt sározni, mit mondjak, a nagyit utáltam meg... 8-10 éves lehettem, de azonnal levágtam a dolgot.

Persze, a vele élő szülő ebben is jobb helyzetben van, a gyerek a mindennapokban neki van kiszolgáltatva mindenben, így talán természetes is, ha őt jónak akarja látni, neki akar inkább megfelelni, már csak azért is, mert nem akar balhét:(

2023. ápr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat! A fiam 8, a lányom már nagy, ő 14 éves.
2023. ápr. 29. 17:21
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Akkor már nekik is van saját véleméynük.
2023. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
En is haragudnek rad a gyerek helyeben. Vegulis otthagytad a penzert es mar nem vagy elerheto amikor kellesz neki. Meg nagyon kicsi, hozhattal volna meg aldozatot hogy legalabb abba a varosba maradsz. Ezt o tenyleg ugy eli meg h elhagytad, nem az anyuka neveli ellened. Csak nem vagy olyan empatikus vele, nagyon pici meg es szuksege van rad mindennap.
2023. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!